Sentetik Fırça Tavsiyesi
https://muehle-shaving.com.tr/collection...i-theo21da
https://www.razorus.com/yaqi-sagrada-fam...as-fircasi

Fiyatları yakın. İkisini de severek kullanıyorum. Mühlenin batıcılığı biraz fazla ama beni rahatsız etmiyor. Ben öylesini daha çok seviyorum. Mühleyi sert sabun veya croap kullanacağım zaman, Yaqi'yi croap veya krem de tercih ediyorum.

Omurga: Mühle>Yaqi (Aralarındaki fark çok değil)
Kıl Yoğunluğu: Yaqi>Mühle (Aralarındaki fark uçurum)
Su Tutma: Mühle>Yaqi (Aralarındaki fark çok değil)
Masaj Etkis i: Mühle>Yaqi (Aralarındaki fark uçurum)

Herhangi bir test sonucu değildir. Kendi izlenimlerim. Smile
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(13/07/2019, Saat: 00:53)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mühle sentetikleri kullandıktan sonra, elimde ki “yaki maki” öve öve bitirilemeyen bütün sentetikleri elden çıkardım.
Bu çok bahsedilen batma hissi ben de hiç olmadı.
“Yaki maki” ler bana göre hiç su tutamıyorlar, mühle ile aralarında bariz kalite farkları var ve masaj etkileri daha zayıf
2 adet Mühle sentetik fırçam var.
İkisinide çok severek kullanıyorum
Bir de Simson Çabi sentetik fırçam var ondan hiç bahsetmeyeceğim
Sadece “efsane” diyeceğim...

Not: yazdıklarım şahsi görüşümdür

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Size ultra lüks sentetik fırçanızla keyifli tıraşlar. Alım gücü olan biri elbet istediği fırçayı istediği fiyata alabilir. Maşallah, Allah daha çok versin, inşallah fırça klasmanında en üstün sentetik fırçayı da alırsınız.

Ben kendi alım gücümle Yaqi Maqi fırçamdan memnunum.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
55 tl ye aldığım yaqi sentetik fircamdan oldukça memnunum. Daha üst düzey fircalar genel olarak ürünler elbette olabilir. Ama ne aldığımı göklere çıkartmak nede almadigimi yerin dibine sokmak olmaz.

Keyif almak için hobi için bulundugumuz ortamda başkalarını incitebilecek tarzda konuşmalardan sakinmamiz gerektiğini düşünüyorum.
Saygılar.
(13/07/2019, Saat: 20:05)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 55 tl ye aldığım yaqi sentetik fircamdan oldukça memnunum. Daha üst düzey fircalar genel olarak ürünler elbette olabilir. Ama ne aldığımı göklere çıkartmak nede almadigimi yerin dibine sokmak olmaz.

Keyif almak için hobi için bulundugumuz ortamda başkalarını incitebilecek tarzda konuşmalardan sakinmamiz gerektiğini düşünüyorum.
Saygılar.

+1
(13/07/2019, Saat: 20:05)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 55 tl ye aldığım yaqi sentetik fircamdan oldukça memnunum. Daha üst düzey fircalar genel olarak ürünler elbette olabilir. Ama ne aldığımı göklere çıkartmak nede almadigimi yerin dibine sokmak olmaz.

Saygılar.

Katılıyorum size komşum ayrıca bende yaqi sentetik fırçamdan çok memnunum özelliklede saplarını çok sevdim.
Önce Mühle yi sonra yaqi yi elden çıkarmış birisi olarak
Mühle alacaklara Önerim 21 mm olanı almamaları, çok küçük batma hissi yoğun , bence parasının hakkını vermiyor
Yaqi her türlü parasının hakkını verirken , mevzu para değil ise dezavantajları olan fırça , günlük kullanıma uygun ama uzun sakala fırça vurmalı dövmeli , bunu beceremiyor .
Sentetiklere çok sıcak bakmıyorum ama seyehat için vs hemen hızlı kurusun kullanayım diyene yaqi yeterli gibi
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(14/07/2019, Saat: 14:02)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önce Mühle yi sonra yaqi yi elden çıkarmış birisi olarak
Mühle alacaklara Önerim 21 mm olanı almamaları, çok küçük batma hissi yoğun , bence parasının hakkını vermiyor
Yaqi her türlü parasının hakkını verirken , mevzu para değil ise dezavantajları olan fırça , günlük kullanıma uygun ama uzun sakala fırça vurmalı dövmeli , bunu beceremiyor .
Sentetiklere çok sıcak bakmıyorum ama seyehat için vs hemen hızlı kurusun kullanayım diyene yaqi yeterli gibi
Uzun sakala fs sentetik kullanıyorum komşum. Ancak o da bir haftadan kısa sakalda fazla omurgalı kalıyor.
Sentetik fırça edinmek istiyorum. Omega sentetik 10049 düşünüyordum ama Yaqi fiyat/performans olarak ön planda galiba. Uygun fiyatlılardan hangi Yaqi'yi almalıyım komşular? Veya Omega sentetik nasıldır?
(07/08/2019, Saat: 21:17)TRAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sentetik fırça edinmek istiyorum. Omega sentetik 10049 düşünüyordum ama Yaqi fiyat/performans olarak ön planda galiba. Uygun fiyatlılardan hangi Yaqi'yi almalıyım komşular? Veya Omega sentetik nasıldır?

Komşum ben yaqi kara mermer 24mm tuxedo sentetik kullanıyorum. Klasikler daha yumuşak ancak tuxedo ise daha omurgalı, ama uçları yine yumuşaktır. Yüzünüzde bastırarak kullanmanız gerekiyor ozaman açılıp yüzde dağılıyor bence keyifli yüzde gezmesi.

24mm bana yetiyor saplar ağır olduğu için düğüm çapı büyüdükçe konforsuzlaşacağını düşünüyorum. Birde triple milled sert sabunlarda tuxedo serisi çok başarılı sabunun çok kısa sürede canına okuyor o yüzden önerebilirim.
Bende yaqi 28mm aldım. İlk başta pişman oldum ama zamanla açıldı ve çok keyifli tıraş veriyor şuanda.
Bırakınız kessinler, bırakınız biçsinler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,242 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  Yeni bir fırça alacağım, yardımcı olabilir misiniz? Zireæl47 9 2,225 14/09/2023, Saat: 13:33
Son Yorum: Mecanica
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,288 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,317 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 72,321 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları pars 81 96,247 16/10/2021, Saat: 20:28
Son Yorum: broraso
  The Body Shop Sentetik Fırça FloydianDM 33 38,418 12/07/2021, Saat: 18:11
Son Yorum: Murathan Kurt
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 18,896 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle
  Simpson Trafalgar Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 58 19,915 05/10/2020, Saat: 20:07
Son Yorum: batmanforever
  Frank Shaving SYF28-FI33 Sentetik Tıraş Fırçası posicor 19 14,990 04/06/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: