Sentetik Fırça Tavsiyesi
(09/05/2020, Saat: 23:33)nakres35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 yıldır geleneksel traş içindeyim 2 makinem var EJ DE89 ve Mühle R41 muhteşem makineler semogue 620 fırça kullanıyorum yüzde köpürtme için tavsiye edebileceğiniz daha yumuşak kısa kıl uzunluğu olan fırça tavsiyeleriniz var mı?
Sentetik yaqi fırça alsam 620 den dahamı yumuşaktır hiç bilgim yok

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komşum Yaqi pratikte 620 den daha yumuşak. Ancak domuz fırçanızı usulüne uygun break in süreci sonrası en az 10 dakika sıcak suda bekletirseniz çok sıcak ve çok keyifli bir sonuç alabilirsiniz. Sentetiklerin avantajı her daim göreve hazır ve her zaman aynı standartta köpük yapıyor olması. Çabuk kuruması da daha hijyenik olmasını sağlıyor. Bütçeniz elverirse Mühle Silvertip Fibre edinmenin de yerinde olur.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Hoşbulduk komşum teşekkürler o halde bir yaqi sentetik fırça edincem.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhabalar. Komşuların arasında acaba Muhle 19mm sentetik fırça kullanan var mıdır? Forumda çok aradım ama pek bilgi bulamadım genelde 21-23-25 mm olanı kullanılıyor sanırım. Ve 19 ile 21 mm olan arasında da iyi fiyat farkı var. O sebeple 19'a niyetlendim. Bu arada elimde ,sanırım 18 mm Da vinci porsuk var ve çok memnunum ebatından ama sentetik bu kadar küçük olunca çok mu çizici olur bilemedim. Bilgisi olan, kullanan komşum varsa yardımları çok makbule geçer.
https://youtu.be/vxPEgYRidOU
Video fikir olabilir belki komşum. Ben 23 mm olanı kullanıyorum uçları yaqi tuxedo gibi yumusak ama kıl yapısı farklı tabi, omurgası bana yeterli geldi, kıl yogunlugu biraz az. Ama kopuk yapması ve yuzde çalısması super, ben memnunum

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(04/06/2020, Saat: 14:48)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://youtu.be/vxPEgYRidOU
Video fikir olabilir belki komşum. Ben 23 mm olanı kullanıyorum uçları yaqi tuxedo gibi yumusak ama kıl yapısı farklı tabi, omurgası bana yeterli geldi, kıl yogunlugu biraz az. Ama kopuk yapması ve yuzde çalısması super, ben memnunum

Komşum teşekkür ederim. Arayıp video da bulamamıştım fikir vermesi açısından güzelmiş. Yüzde başarılıysa çok güzel ben de kopurtme yapmayı seviyorum :-)
(04/06/2020, Saat: 15:05)quasimodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum teşekkür ederim. Arayıp video da bulamamıştım fikir vermesi açısından güzelmiş. Yüzde başarılıysa çok güzel ben de kopurtme yapmayı seviyorum :-)
Rica ederim komşum. Mühle nin kıl yapısı cok farklı ve guzel. 25 mm begenilse de genel olarak fiyatlar cok ucuk, ayrica 25 mm de satistan kalkti zaten. Tavsiyem sıfır alacaksan biraz daha para eklerim dersen 23 al, yada daha cok omurga ve kıl yogunlugu olsun dersen ikinci el 25 de bulabilirsin o daha omurgalı ve pahalı olurtercih senin ama bence hakkını sıfır yada ikinci el 23 mm veya 25 mm den kullan

Kişiden kişiye değişse de ideal düğüm çapının 23-27 arasında olduğunu düşünüyorum. Aşağısı ve yukarısı pek mutlu etmedi beni.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Komşularım düşünceleriniz ve fikirleriniz için teşekkür ederim. Fakat yeni bir alet alalı daha bir ay olmadı çok bütçe artırmak istemiyorum fırça icin.
Ek olarak açıkçası ben küçük düğümlü fırçalar ile anlasabiliyorum ve sağa sola taşırmadan direkt yüzde çalışmak eğlenceli oluyor, koca kafalı da bir insanım halbuki ama ufak tefek olunca güzel oluyor fırçalar :-)
Komşular, razorock plissoft 24 mm sentetik tıraş fırçası mı, yoksa yaqi sagrada familia veya yaqi kırmızı mermer 24 mm bir Sentetik fırçayı mi tercih etmeliyim? Özellikle ikisini de deneyimlemiş olan komşularımın yorumlarını merak ediyorum.
Ustura
Razorock Plissoft 24mm sahibi ve kullanıcısı, Yaqi Sagra'dayı da daha önceden kullanan biri olarak kesinlikle Razorock diyorum. Yaqi'de köpük fırlatma durumu ile karşılaştığımdan pek sevemedim. Razorock'un tutuş hissiyatı da daha tok ayrıca.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,289 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  Yeni bir fırça alacağım, yardımcı olabilir misiniz? Zireæl47 9 2,294 14/09/2023, Saat: 13:33
Son Yorum: Mecanica
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,328 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,373 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 72,543 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları pars 81 96,446 16/10/2021, Saat: 20:28
Son Yorum: broraso
  The Body Shop Sentetik Fırça FloydianDM 33 38,505 12/07/2021, Saat: 18:11
Son Yorum: Murathan Kurt
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 18,980 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle
  Simpson Trafalgar Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 58 19,958 05/10/2020, Saat: 20:07
Son Yorum: batmanforever
  Frank Shaving SYF28-FI33 Sentetik Tıraş Fırçası posicor 19 15,009 04/06/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: