Sentetik Fırça Tavsiyesi
(05/02/2015, Saat: 16:30)lifeisknife Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız.Peki yurtiçinde hem önceki arkadaşların önerileri hemde sizin önerilerinize binaen ulaşılabilirlik bakımından bir ürün var mıdır ?

Kısa süre önce satılık bölümünde satan bir arkadaş vardı. Bir süre önce Mühle Fiber İmpa'da da vardı. Mustafa beyle konu hakkında iletişime geçebilirsiniz. Şuan sanırım EJ nin basit sentetik modeli var. 60 TL. Geçici olarak onu alabilirsiniz ama sizi çok tatmin etmeyebilir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Plisson iyidir, ancak occitane da satılan saplar cidden sorunlu, çok aldım iade ettim değiştirdim halen elimde bir tane var neyse ki onun sapı daha bozulmadı.

Bir alternatifte forumda sap yapan üstadlarımız var, plissondan alıp knotu tutup yeni bir sap alınarak uzun yıllar kullanılabilir, ancak bu durumda da fiyat pahalı olacaktır.
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Dün tesadüfen bir sohbet esnasında bana izlettirilen canlı canlı porsuk derisinin yüzülmesi videosu sonrası, evimdeki tüm porsuk fırçalarımı makasla kesip attım . Domuz zaten kullanmıyordum. Yakın zamanda at kılına merak salmıştım ancak onunda ıslanınca yattığını öğrenince vazgeçtim . Çare sentetik fakat onu aratmayan fırçada .

Yüksek knot fakat kısa boylu tercihim olmak üzere fırça önerisine ihtiyacım var . Sentetik oluca ikinciye gerek var mı rahat durmam alırım fakat öncelik o .

Acil durumlarda camı kırınız için tuttuğum Barbasol köpükle baş başa kaldım .

Eh artık bu komşuya bir fikir ihsan eylersiniz ...

Not : Fırça ya da her ne olursa olsun herkesin kendi tercihi . Lütfen bu paylaşımımı farklı algılamayın .
@protti komşum o videoyu sanırım ben de izledim, eski bir videodur. Ancak o derisi yüzülen hayvanlar kürk yapımı için ve zaten birçok bilinçli kişi artık gerçek hayvan kürküne karşı oldu ve kullanımı eskiye nazaran epey azaldı çok şükür. Bu porsuklar için de geçerli anladığım kadarıyla. "Badger Fur" diye arama yapınca, kullanılan ürünler karşımıza çıkıyor.

Porsukların, aynı koyunlarda olduğu gibi kılları kırpılıp tekrar doğaya bırakılıyor, veya çiftliklerde bunun için besleniyor olabilir. Sonuçta bu kılları üretmesi lazım ki, tekrar ürün elde edilebilsin.

Mesele yanlış anlaşılmış olabilir, ancak ben de yanılıyorsam öğrenmek isterim.

Sentetik fırça için @izbe üstad güzel bir inceleme yazısı yazmıştı. Linki; http://www.geltir.com/thread-6039.html

Mühle veya Edwin Jagger Fibre V2.0 serisi şu anda en başarılı olarak görülüyor.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(23/06/2015, Saat: 05:10)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @protti komşum o videoyu sanırım ben de izledim, eski bir videodur. Ancak o derisi yüzülen hayvanlar kürk yapımı için ve zaten birçok bilinçli kişi artık gerçek hayvan kürküne karşı oldu ve kullanımı eskiye nazaran epey azaldı çok şükür. Bu porsuklar için de geçerli anladığım kadarıyla. "Badger Fur" diye arama yapınca, kullanılan ürünler karşımıza çıkıyor.

Porsukların, aynı koyunlarda olduğu gibi kılları kırpılıp tekrar doğaya bırakılıyor, veya çiftliklerde bunun için besleniyor olabilir. Sonuçta bu kılları üretmesi lazım ki, tekrar ürün elde edilebilsin.

Mesele yanlış anlaşılmış olabilir, ancak ben de yanılıyorsam öğrenmek isterim.

Sentetik fırça için @izbe üstad güzel bir inceleme yazısı yazmıştı. Linki; http://www.geltir.com/thread-6039.html

Mühle veya Edwin Jagger Fibre V2.0 serisi şu anda en başarılı olarak görülüyor.

İlginize teşekkür ederim .
Forumda da benzeri söylendiği gibi süt sağılır gibi alınmıyor bu kıllar fakat video yeni .
Zaten oraya giderseniz adamlar ne kadar soyu tükenmekte olan hayvan var ya penisini, ya boynuzunu ya suya ya şaraba koyup ilaç yapıyorlar . Ne hikmetse ...
Kılı yumuşak oluyormuş sebep de bu !

Önerinizi inceleyeceğim . Sağolun
Şu hayvancağız da ama gerçekten çok tatlı...
Doğada bir denge var. Ama işte işin içine para hırsı girince insanoğlu vahşilerin vahşisi olabiliyor.
Bu hayvan ölür, kıllarından fırça yapılır sonuç "çok iyi de oldu çok da güzel iyi oldu."
Ama bu hayvan öldürülür, fırça yapılır sonuç "hayvan gibi şey yapıyorsunuz."
Sosyal medyayı takip etmeyenler olabilir aramızda, o yüzden tırnak içerisinde yazdıklarım anlaşılamamış olabilir.

Komşum fırça tavsiyesinde bulunamadım. Ama hassasiyetinin üzüntünün farkındayım, bunu bil.

2h4yjuw.jpg
(23/06/2015, Saat: 12:31)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu hayvancağız da ama gerçekten çok tatlı...
Doğada bir denge var. Ama işte işin içine para hırsı girince insanoğlu vahşilerin vahşisi olabiliyor.
Bu hayvan ölür, kıllarından fırça yapılır sonuç "çok iyi de oldu çok da güzel iyi oldu."
Ama bu hayvan öldürülür, fırça yapılır sonuç "hayvan gibi şey yapıyorsunuz."
Sosyal medyayı takip etmeyenler olabilir aramızda, o yüzden tırnak içerisinde yazdıklarım anlaşılamamış olabilir.

Komşum fırça tavsiyesinde bulunamadım. Ama hassasiyetinin üzüntünün farkındayım, bunu bil.

2h4yjuw.jpg

Teşekkür ederim
Bildiğim kadarıyla porsuklar öldürülüyor kılları için. Benim de önerim Mühle ya da EJ

How is the hair obtained?

Some time ago, one retailer of these products stated that the hair was obtained from badgers which were farmed for the purpose, and that the hair was clipped from the live animals. Although we now know that badgers are farmed in Korea, it does not appear that they are farmed for their fur. It also seems most unlikely that hair could be clipped from live badgers. No retailer seems to be making these claims any more. It appears that the hair is obtained from wild badgers which are captured and killed.
http://badger.org.uk/badgers/legislation...ushes.aspx
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
@protti, sentetik firca kullanmadim simdiye kadar, ancak internette gezinirken gozume carptigi kadar Mühle'nin Silvertip Fibre fircasi genel olarak begeni topluyor.
(23/06/2015, Saat: 19:03)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @protti, sentetik firca kullanmadim simdiye kadar, ancak internette gezinirken gozume carptigi kadar Mühle'nin Silvertip Fibre fircasi genel olarak begeni topluyor.
Evet Mühle önde gözüküyor bu konuda . Sağolun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,095 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  Yeni bir fırça alacağım, yardımcı olabilir misiniz? Zireæl47 9 2,114 14/09/2023, Saat: 13:33
Son Yorum: Mecanica
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,201 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,132 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 71,751 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları pars 81 95,585 16/10/2021, Saat: 20:28
Son Yorum: broraso
  The Body Shop Sentetik Fırça FloydianDM 33 38,205 12/07/2021, Saat: 18:11
Son Yorum: Murathan Kurt
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 18,804 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle
  Simpson Trafalgar Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 58 19,731 05/10/2020, Saat: 20:07
Son Yorum: batmanforever
  Frank Shaving SYF28-FI33 Sentetik Tıraş Fırçası posicor 19 14,902 04/06/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: