Sentetik Fırça Tavsiyesi
(23/05/2019, Saat: 22:45)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaqi kara mermer kullanicısi olarak şunları soyleyebilrim. Cildim hassas oldugu icin domuz firca kullandigim donemlerde tiras sonrasi 12-16 saat cildimde yanma olurdu.Yaqi kara mermere gectikten sonra zerre yanma yasamadim. Kara mermer cok yumusak olmasina ragmen omurgasi domuz kadar olmasada bence guclu bir firca. Ancak sentetik killarin su tutma ozelligi olmadigindan hangi sentetik fircayi kullanirsaniz kullanin, suyu bolca almalisiniz. Bu arada sentetik fircalsrla tasta kopurtme her zaman daha iyi olur.
Razorus.com'da 2 tane sentetik kara mermer var biri siyah kıl uçları beyaz fiyatı 102tl, diğeri daha kahverengi tonunda fiyatı 72 tl aralarında ne fark olabilir? Kalite farkı var mıdır yoksa sadece renk farklılığı mıdır sizce?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(23/05/2019, Saat: 23:00)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Razorus.com'da 2 tane sentetik kara mermer var biri siyah kıl uçları beyaz fiyatı 102tl, diğeri daha kahverengi tonunda fiyatı 72 tl aralarında ne fark olabilir? Kalite farkı var mıdır yoksa sadece renk farklılığı mıdır sizce?

Sitedeki iletişim kanallarından firmaya sorarsanız en sağlıklı bilgiyi alırsınız .
Tahminen kalite farkı vardır ama siz razorus a danışın , bilgi vermekten keyif alacaklar Eminim
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(23/05/2019, Saat: 23:00)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Razorus.com'da 2 tane sentetik kara mermer var biri siyah kıl uçları beyaz fiyatı 102tl, diğeri daha kahverengi tonunda fiyatı 72 tl aralarında ne fark olabilir? Kalite farkı var mıdır yoksa sadece renk farklılığı mıdır sizce?

Ben 72 olanı öneririm. Omurgalı değil ama çok daha yumuşak.

Bende bu fırça ile ilgileniyorum. Belki biraz geç oldu ama sorduğum soruya karşılık Razorustan Noyan beyden gelen bilgi;

Kara Mermer Klasik (uçları kahverengi 72tl olan) olan Dupont elyafından çekilmiştir ve daha yumuşaktır yüze yayılır. Kara Mermer Tuxedo (siyah uçları beyaz 105tl olan) ise BASF elyafından üretilmiş, uçları yumuşak ama omurgası daha güçlü kıllardır. Masaj etkisi daha fazladır ve bir tık daha bastırarak kullanabilirsiniz. Bunlar dışında düğüm ve sapları aynı malzemeden, aynı kalitede üretilmiştir; hiçbir farkları yoktur.

Bende Mühle saf porsuk olduğu için seyehatlerde kullanılmak üzere Tuxedo modelinden bir tık daha omurgalı almayı düşünüyorum.

(10/06/2019, Saat: 15:12)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende bu fırça ile ilgileniyorum. Belki biraz geç oldu ama sorduğum soruya karşılık Razorustan Noyan beyden gelen bilgi;

Kara Mermer Klasik (uçları kahverengi 72tl olan) olan Dupont elyafından çekilmiştir ve daha yumuşaktır yüze yayılır. Kara Mermer Tuxedo (siyah uçları beyaz 105tl olan) ise BASF elyafından üretilmiş, uçları yumuşak ama omurgası daha güçlü kıllardır. Masaj etkisi daha fazladır ve bir tık daha bastırarak kullanabilirsiniz. Bunlar dışında düğüm ve sapları aynı malzemeden, aynı kalitede üretilmiştir; hiçbir farkları yoktur.

Bende Mühle saf porsuk olduğu için seyehatlerde kullanılmak üzere Tuxedo modelinden bir tık daha omurgalı almayı düşünüyorum.

Komşum bende aynı konu hakkında Noyan Bey'e danışıp bilgi aldıktan sonra uçları beyaz olanı satın aldım çok memnunum tavsiye ederim.

Bayram siparişimde yer alan Yaqi Sagrada Familia ile ilk tıraşımı dün gerçekleştirdim, evet yumuşak bir yapısı olduğunu biliyordum ama elimde mevcut olan markasız domuz kılı fırçadan sonra epey yumuşak geldi, masaj etkisini aradım. Hatta elden çıkarmayı bile düşündüm ama şimdilik kararsızım. Tek fırça bu yeter diyordum ama galiba Semogue 610 alacağım gibi duruyor.
(13/06/2019, Saat: 10:03)kırmızıbalık Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bayram siparişimde yer alan Yaqi Sagrada Familia ile ilk tıraşımı dün gerçekleştirdim, evet yumuşak bir yapısı olduğunu biliyordum ama elimde mevcut olan markasız domuz kılı fırçadan sonra epey yumuşak geldi, masaj etkisini aradım. Hatta elden çıkarmayı bile düşündüm ama şimdilik kararsızım. Tek fırça bu yeter diyordum ama galiba Semogue 610 alacağım gibi duruyor.

En iyisi tıraş seti içerisinde
1 adet sentetik, 1 adet domuz kılı ve bir adette porsuk olmalı ve bunların da en iyileri olmalı.
Birinden bıkınca diğerini kullanmalı.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Yaqi Sagrada gerçekten çok yumuşak huylu. Ben genellikle krem ve yüzde köpürtme yapacaksam kullanıyorum. Tıraş tasında hazırladığım sabun veya krem fark etmez beni çok mutlu etmedi.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
emin olamamakla birlikte sanki sentetik fırça daha başarılı geliyor bana sanki her ne kadar fırça konusunda çok iyi olmasamda.
Herhangi bir Yaqi Tuxedo 24 mm fazlasıyla memnun edecektir. Sap kısmı tamamen sizin zevkinize bağlı.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,095 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  Yeni bir fırça alacağım, yardımcı olabilir misiniz? Zireæl47 9 2,114 14/09/2023, Saat: 13:33
Son Yorum: Mecanica
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,201 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,134 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 71,753 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları pars 81 95,587 16/10/2021, Saat: 20:28
Son Yorum: broraso
  The Body Shop Sentetik Fırça FloydianDM 33 38,206 12/07/2021, Saat: 18:11
Son Yorum: Murathan Kurt
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 18,804 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle
  Simpson Trafalgar Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 58 19,733 05/10/2020, Saat: 20:07
Son Yorum: batmanforever
  Frank Shaving SYF28-FI33 Sentetik Tıraş Fırçası posicor 19 14,903 04/06/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: