Gillette Aristocrat US
(07/01/2018, Saat: 15:46)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dolabimi yerlestirirken arkadan bir guzellik cikti. 1947-1948 Aristocrat US

Z9N3DV.jpg
lOYZ7r.jpg
VrpDVv.jpg

Komşum, Allah'tan bunları pek hazetmiyorsun Wink
Kimbilir o dolap da daha neler var ?
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(07/01/2018, Saat: 17:37)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, Allah'tan bunları pek hazetmiyorsun Wink
Kimbilir o dolap da daha neler var ?

Yok hocam vallahi icime cekmiyorum. Bizimkisi dudak tiryakiligi. SmileSmileSmile
(07/01/2018, Saat: 15:46)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dolabimi yerlestirirken arkadan bir guzellik cikti. 1947-1948 Aristocrat US

Hocam bayağı şıkmış bu. Bunun benzerini niye üretmiyorlar anlamıyorum. Veya var mıdır bu modele benzer bir marka? Birkaç Gillette modelinin benzerinin üretildiğini duymuştum.
"var mıdır bu modele benzer bir marka? "

Derken kardesim tam anlamadım sorunu ama bunlara twist to open TTO, kelebek kafa derler boyle acılan kapaklı. Eskilerin gilette tasarımı. Gillette'in bu tarz da black beauty, slim, fatboy, aristocrat, sheraton gibi faklı varyasyon modelleri vardır ama artık uretilmiyor. Vintage antika olarak yurtdısı/içi online veya antikacılardan bulabiliyorsun.
Eski kullanmam yeni yapan yokmu dersen hintli sanırsam bali ve parker markaları bu tarz TTO aletler yapıyor ama tabi eskilerin tadı ve kalitesi baska.
Umarım sorunu yanıtlayabilmisimdir.
http://www.razoremporium.com/gillette-40...-to-order/

@Dragon

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(08/01/2018, Saat: 00:31)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "var mıdır bu modele benzer bir marka? "

Derken kardesim tam anlamadım sorunu ama bunlara twist to open TTO, kelebek kafa derler boyle acılan kapaklı. Eskilerin gilette tasarımı. Gillette'in bu tarz da black beauty, slim, fatboy, aristocrat, sheraton gibi faklı varyasyon modelleri vardır ama artık uretilmiyor. Vintage antika olarak yurtdısı/içi online veya antikacılardan bulabiliyorsun.
Eski kullanmam yeni yapan yokmu dersen hintli sanırsam bali ve parker markaları bu tarz TTO aletler yapıyor ama tabi eskilerin tadı ve kalitesi baska.
Umarım sorunu yanıtlayabilmisimdir.

Tam buydu cevap komşum. Sağolun.Bali ve parker a bir göz atayım

(08/01/2018, Saat: 00:38)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.razoremporium.com/gillette-40...-to-order/

@Dragon

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Varmış ve Fiyatta güzelmiş Smile)
(11/04/2016, Saat: 12:15)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2duvzt4.jpg

Gillette Aristocrat konusunu aradım ama bulamadım maalesef. British versiyonu ile ilgilenilmiş bolca ama, US ilgi çekmemiş. Oysa bu sarışın bomba da, en az soğuk İngiliz güzeli kadar ilgiye layık kanaatindeyim.
Neyse bize nasipmiş, o açıdan bakalım  Smile

Fotoğraf bizimkine ait değil. Netten buldum. Ama yakın zamanda bizimki de arz-ı endam eder burada.

Aristocrat'ı alalı çok oldu ama araya o kadar yeni alet girdi ki kısmet bugüneymiş. Özellikle 3 günlük sakalla bir giriş yapmak istememin de bunda etkisi yok değil. Genelde mild olarak anılan Gillette serilerini zorlamak hoşuma gidiyor. Skalada ki yeri nasıldır bilmiyorum ama Aristocrat iki perde de hoş bir tıraş verdi. Mild demek, pek kolay değil. Birkaç günlük sakal da bu sonucu verebiliyorsa, gündelik olarak da rahatlıkla kullanılabilir kanaatindeyim. Kısacası, sevdim sarışın bombayı  Wink
Satmayı düşünürseniz talibim?
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
İyi durımda gillette aristocrat kelebek tip ayarlanabilir altın renk almayı istiyorum satmayı düşünen komşular var mı?yada başka nereden temin edebilirim?
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
Razoremporium.com da sipariş üzerine refurbished yapıyorlar. Fiyatları 150 dolar civarında. Eğer orijinal haliyle iyi durumda arıyorsanız eBay den veya yabancı forumlardan bakabilirsiniz. Kondisyonuna göre 65 dolardan 600 dolara kadar fiyatları değişir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@zbilgen

Komsum etsy den bakabilirsin.
Bizim forumumuzda da arada satılıga cıktıgı oluyor ama su an icin yok sanırıım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  1971 Gillette Super Adjustable agatam 0 1,829 16/02/2022, Saat: 20:29
Son Yorum: agatam
  Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable _Olgun_ 260 277,796 08/04/2021, Saat: 17:36
Son Yorum: tiktak
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,269 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  Gillette Toogle Suhulet 19 26,816 05/05/2020, Saat: 20:42
Son Yorum: CK89
Heart Gillette British Aristocrat eggman 111 131,620 26/01/2020, Saat: 15:47
Son Yorum: Jaguar Paw
  Vintage Gillette Rocket (Parat modeli) SumNauta 12 10,139 18/12/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: Jaguar Paw
  Gillette Fatboy Adjustable BigHillMe 267 284,500 09/08/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: burakergun
  Gillette ayarlı makinelerde simetrik olmayan bar düzeltme laktik 6 6,551 25/07/2019, Saat: 01:42
Son Yorum: mustbe
  Gillette Slim'im geldi endlessrebel 10 12,056 13/06/2019, Saat: 15:24
Son Yorum: mustbe
  Gillette Vintage Fatboy (1960 tarihli) SumNauta 20 15,754 07/12/2017, Saat: 15:09
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: