Tıraş kremi-sabunu vs tıraş jeli
#11
(11/04/2016, Saat: 17:58)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabundan şüphe duymamın sebebi buydu. Bir dönem Arko bende alerjiye neden olmuştu. O zamanlar sadece domuz fırça kullanıyordum. (Yanlış anlaşılmasın, tahrişin sebebi bu ikilidir demiyorum, ayrı ayrı da sorun yaratıyor olabilir) Şimdilerde ise hep porsuk (nadiren sentetik) fırça ile Arko dahil bir çok sabun/krem kullanıyorum. Herhangi bir sorun yok.

Bu nedenle ben yine de size farklı bir sabun ve porsuk fırça deneyin derim. dikdik_s komşumun belirttiği üzere en az best badger bir porsuk fırça öneririm ama öğrenciyim demişsiniz. Bu durumda çok uygun fiyatlara (15-20 TL. gibi) Isana Pure badger porsuk fırçalar var. Ancak hemen uyarayım, pure olduğu için uçları biraz batıcıdır. Yüzünüz hassas ise sizde yine tahrişe sebep olabilir.
Teşekkürler hocam
Cevapla
#12
@Mustafayazar hocam şimdilik iyi bir fırça alma durumu yoksa şu yöntemi yapabilirsiniz elinizdeki mevcut fırça ile sabunu bir tasta bol köpük yapıp köpüğü elinizle yüzünüze uygulayabilirsiniz bu vesile ile sabun merakıNızı gidermiş olursunuz . Müsait bir anda güzel bir fırça Alasıya kadar.

Benim tavsiyem domuz fırçada omeganın http://www.extrashaving.com/#!product/pr...ving-brush bu modeli olur Breking sürecini tamamlarsanız vazgeçilmeziniz olur .

Porsuk fırçalar konusunda henüz tecrübem yok.
Cevapla
#13
Şap kullanmanızı tavsiye ederim. Alkolsüz ürünler ve soğuk su kullanın.
Cevapla
#14
(11/04/2016, Saat: 19:39)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Mustafayazar hocam şimdilik iyi bir fırça alma durumu yoksa şu yöntemi yapabilirsiniz elinizdeki mevcut fırça ile sabunu bir tasta bol köpük yapıp köpüğü elinizle yüzünüze uygulayabilirsiniz bu vesile ile sabun merakıNızı gidermiş olursunuz . Müsait bir anda güzel bir fırça Alasıya kadar.

Benim tavsiyem domuz fırçada omeganın http://www.extrashaving.com/#!product/pr...ving-brush bu modeli olur Breking sürecini tamamlarsanız vazgeçilmeziniz olur .

Porsuk fırçalar konusunda henüz tecrübem yok.
Hocam dediğiniz gibi köpürtüp elle uygulayınca verim alabiliyorsak deneyeyim bi çok iyi fikir
Cevapla
#15
Arkadaşlar forumdaki taramalar neticesinde bu sabah kalkıp rossman isana premium sentetik fırça aldım.Tıraşımı oldum sonuç mükemmel.Sorun fırçadanmış.Bu sorunu yaşayan benim gibi düşük bütçeli arkadaşlara bu fırçayı öneririm..Çok yumuşak bir fırça benim eski kötü fırçalarıma göre.
Cevapla
#16
Güle güle kullanın, sorunun çözüldüğüne sevindim. Dün siz burslu öğrenciyim deyince, Isana porsuk fırça önermiştim ama hiç içime sinmemişti. Çünkü kanımca porsuk fırça en az best badger alınmalı. Bu arada Isana sentetiği de yazacaktım ama unutmuşum. Neyse ki siz fark edip almışsınız.
Cevapla
#17
(12/04/2016, Saat: 13:44)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle güle kullanın, sorunun çözüldüğüne sevindim. Dün siz burslu öğrenciyim deyince, Isana porsuk fırça önermiştim ama hiç içime sinmemişti. Çünkü kanımca porsuk fırça en az best badger alınmalı. Bu arada Isana sentetiği de yazacaktım ama unutmuşum. Neyse ki siz fark edip almışsınız.

Teşekkür ederim hocam.Aslında dediğiniz porsuğa bakmaya gittim yoktu.Sonra forumu karıştırdım mağazada telefondan ve yapılan iyi yorumlar neticesinde sentetiğini aldım.İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Cevapla
#18
(12/04/2016, Saat: 13:59)mustafayazar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim hocam.Aslında dediğiniz porsuğa bakmaya gittim yoktu.Sonra forumu karıştırdım mağazada telefondan ve yapılan iyi yorumlar neticesinde sentetiğini aldım.İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Ne demek hocam, yardımcı olabildiysek ne mutlu Smile İyi ki porsuk yokmuş, isabet olmuş. Aslında böyle söylediğime bakmayın, şu anda kullandığım fırçalardan biridir Isana porsuk. Ancak, diğer porsukları (best ve üstü) görünce/kullanınca pure badger tatmin etmiyor insanı. (Uçları biraz batıcı ve düğümü de zayıf) Genelde şu söylenir: Pure badger bir porsuk alacağınıza uygun fiyatlı bir domuz fırça alın. (Tabi domuz kullanmama gibi bir durum yoksa) Lafın kısası, sizin için Isana sentetik iyi olmuş, ileride inşallah arzu ettiğiniz en kaliteli fırçaları da alırsınız.
Cevapla
#19
(12/04/2016, Saat: 15:54)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne demek hocam, yardımcı olabildiysek ne mutlu  Smile İyi ki porsuk yokmuş, isabet olmuş. Aslında böyle söylediğime bakmayın, şu anda kullandığım fırçalardan biridir Isana porsuk. Ancak, diğer porsukları (best ve üstü) görünce/kullanınca pure badger tatmin etmiyor insanı. (Uçları biraz batıcı ve düğümü de zayıf) Genelde şu söylenir: Pure badger bir porsuk alacağınıza uygun fiyatlı bir domuz fırça alın. (Tabi domuz kullanmama gibi bir durum yoksa) Lafın kısası, sizin için Isana sentetik iyi olmuş, ileride inşallah arzu ettiğiniz en kaliteli fırçaları da alırsınız.

Teşekkürler hocam sağolun.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Olmak Saçları ve Sakalları Daha Hızlı ve Gür Mü Çıkarır? Delidumrul 9 511 26/01/2019, Saat: 19:32
Son Yorum: gr00v3r
  WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri pars 50 48,820 29/09/2018, Saat: 14:34
Son Yorum: Rigbie
  Yazın kullanmaktan en çok keyif aldığınız tıraş ürünleri nelerdir? btoprak 61 29,680 06/07/2018, Saat: 11:47
Son Yorum: dikdik_s
  İleri tıraş denemeleri Lord Sparhawk 45 41,089 22/10/2016, Saat: 19:07
Son Yorum: Raskolnikov
  soğuk tıraş kreuzberg 48 37,108 10/07/2016, Saat: 23:22
Son Yorum: Köse123
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 7,574 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating
Lightbulb Tıraş. Duştan önce mi, sonra mı? mancho 41 25,090 14/12/2015, Saat: 22:41
Son Yorum: seiko

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi