Bu Forum Mükemmel
Herkese Merhaba Smile
Yıllar önce babamdan özenip (şimdi 47 yaşımdayım) geleneksel tıraşa merak salmış ve rahmetli babamın Gillette kelebek makinesiyle Gibbs tıraş kremi ve Perma Sharp jiletleriyle epeyce haşır neşir olmuştum. Sonra araya iş hayatı koşturmacası filan girip de vakit sıkıntısı baş gösterince kartuş ve hazır köpük kullanmaya başladım mecburen ve kısa bir süre öncesine kadar böyle devam ediyordu. Ta ki bu foruma rastlayıncaya kadar Smile Birden eski güzel tıraşlarım aklıma geldi ve hemen suya sabuna sarıldım yine. Önce Yuma aldım bakalım nasıl bir alet diye, yanına Arko stick ve Perma Sharp kartonu da ekledim, bir de Jaguar 1071 Rolleyes Eski tekniğimi nispeten yitirmişim tabii ki, biraz sıkıntılı bir ilk tıraş oldu. Kesme filan olmadı ama 5 bıçaklının oynar başlığına çok alıştığımı farkettim. Elim ustalığını yitirmişti ne yazık ki.. Derken efenim uzatmayayım, kısa bir süre sonra de893d ye terfi ettim. Proraso'm da gelince değmeyin keyfime, şimdi yavaş yavaş eski ustalığıma kavuşuyorum çok şükür Smile Arko stick yine vazgeçilmezim tabii ki.. 2 tane eski bakır kulplu tas aldım, birine stick bastım, diğerini de köpürtme tası yaptım. Jiletlerim Feather, Chrystal, 7 O'clock ve Perma Sharp karton kutulu.
Fazla uzattım farkındayım. Okuma zahmetine giren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Forum çok başarılı, müthiş bilgili arkadaşlar var. Tıraş keyfi bir deryaymış, ilk kez bu denli detaylı inceleme fırsatım oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum. Tekrar herkese MERHABA Smile
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar olsun.

Eğer babanızın Gillette kelebek aleti hala elinizdeyse çok şanslısınız.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Hoşbulduk. Ne yazık ki elimde değil, o zamanlar kıymetini bilememişim ikisinin de.. Şimdi her sabah tıraş olurken o güzel günler geliyor aklıma.. Babamı tıraş olurken seyredişim, traşı bitince yanağını öpüşüm ve annemin kızarttığı ekmeğin mis gibi kokusu.
Hoşgeldiniz,keyifli tıraşlarınız olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Hoş geldiniz. Eski gelenekselci olarak şanslısınız. Keyifli tıraşlar.
(19/04/2016, Saat: 18:21)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz,keyifli tıraşlarınız olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim.
(19/04/2016, Saat: 18:22)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Eski gelenekselci olarak şanslısınız. Keyifli tıraşlar.

Teşekkür ederim.
Hocam hoşğeldiniz keyifli traşlar dilerim
(19/04/2016, Saat: 18:48)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam hoşğeldiniz keyifli traşlar dilerim

Teşekkür ederim hocam, hoşbulduk.
Aramıza hoşgeldiniz babanızın eski makinesinide umarım bulabilirsiniz
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink Tüm Forum Komşularıma merhaba... gkhn.exe 7 2,803 30/06/2021, Saat: 15:09
Son Yorum: Poerio
  Tüm Forum Arkadaşlarıma Merhaba KCL41 33 12,714 04/07/2020, Saat: 02:58
Son Yorum: KCL41
  Forum üyeleri ve takipçilerine merhaba TheCro 23 5,485 20/07/2019, Saat: 12:02
Son Yorum: gr00v3r
Rainbow Merhabalar degerli geltir forum uyeleri necati40 18 5,812 17/12/2018, Saat: 15:17
Son Yorum: crestor
  Merhaba, forum üyeleri. Arkoadami 22 14,589 28/01/2016, Saat: 13:22
Son Yorum: rating
  Bu forum okuya okuya biter mi? m y r 9 7,517 24/02/2015, Saat: 02:32
Son Yorum: Mehmet Kiraz
  Forum Tanışma kemal 11 15,728 31/05/2014, Saat: 12:00
Son Yorum: janus
  Merhaba Sayın Forum Üyeleri hasanbay 32 34,148 16/11/2013, Saat: 01:47
Son Yorum: korhan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: