bepanthol krem
cildimde kızarıklık ve pullanma sebebi ile yaptığım araştırmalar sayesinde ilk olarak lord sparwark üstadın tiraskeyfim.blogspot.com isimli bloğu sonrasında bu forum ile tanıştım. kartuşlu jilet ve jellere veda edip geleneksel metodlar ile tıraş olmaya başladım. bu sayede yüzümdeki kızarıklıklar çok azaldı, fakat tıraş olduktan bir gün sonra ortaya çıkan özellikle çene civarında pullanma ve deri döküntüleri devam etti.(arko sabun, banat best fırça, ming-shi alet, yeşil astra jilet, iha şap, ve nivea hassas ciltler için özel losyon ve balzam kullandım) sonunda işin uzmanına yani cildiyeye gittim. doktor bana sürekli kullanmam için bepantol cilt kremi önerdi. günde iki kere uyguluyorum ve pullanma çok azaldı. benimle aynı şikayeti olanlara tavsiye ederim.
Hoş geldiniz komşum.
Bepanthol krem sorunlu ciltler için gerçekten etkili bir krem. İyi gelmesine sevindim.
Keyifli tıraşlar

Sent from my iPhone using Tapatalk
Geçmiş olsun , sürekli derken ?
(21/04/2016, Saat: 17:31)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun , sürekli derken ?

cildimin dış bariyerinden kaynaklı günde iki kez az miktarda hayat boyu uygulamam doktor tarafından tavsiye edildi. ayrıca alkol içerikli losyonları kullanmamam gerektiğini söyledi.şu an için pullanma şikayetim için çok etkili oldu.
Acaba dirsek dizlerinizde hafifi kızarımsı kurumalar varmı Keratosis pilaris olabilir belki diye sordum. Yogun kuruluk olusur.

Ayrıca yuz kuru ise, eller de kuru ise ellerinizide devamlı nemli tutmaya calısın, siğil gibi hastalıklar insandan insana tokalasma vs. gibi durumlarda geciyor, ozellikle kuru ciltliler ciltteki catlaklardan dolayı cok acıklar bu tarz rahatsızlıklara.
(21/04/2016, Saat: 18:55)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acaba dirsek dizlerinizde hafifi kızarımsı kurumalar varmı Keratosis pilaris olabilir belki diye sordum. Yogun kuruluk olusur.

Ayrıca yuz kuru ise, eller de kuru ise ellerinizide devamlı nemli tutmaya calısın, siğil gibi hastalıklar insandan insana tokalasma vs. gibi durumlarda geciyor, ozellikle kuru ciltliler ciltteki catlaklardan dolayı cok acıklar bu tarz rahatsızlıklara.

Erzurum ilinde yaşıyorum. Buranın hava şartlarını az çok bilirsiniz. Elimde ve yüzümde yada dirseklerimde hiçbir sıkıntım yok. Hatta alın ve burnum yağlı cilt yapısında. Fakat burnumun altı ve dudaklarımın civarında sanki top sakal bırakmışım gibi kızarıklık vardı. doktorumun tedavisi olarak kortizon içerikli merhem kullanarak ve tıraş stilini değiştirerek kızarıklıktan kurtuldum. Fakat tıraş olduktan bir gün sonra yine top sakal bırakmışım gibi pullanma ve deri döküntüsü oluyordu. Bu sıkıntıdan bahse konu krem sayesinde kurtuldum.
Tıraş sonrası şap kullanmanız hakkında bilgi verdiniz mi doktora ? Şap bazı ciltlerde yoğun kuruluk veya pullanma, döküntü yapabiliyor. Bence şap kullanımını gözden geçirin ayrıca banat fırçanın kıllarının cildinizi çizme ihtimaline karşı fırçayı break in işlemine tabi tutabilirsiniz.
Katılma tarihi: 2011
(21/04/2016, Saat: 18:33)hakan.d Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cildimin dış bariyerinden kaynaklı günde iki kez az miktarda hayat boyu uygulamam doktor tarafından tavsiye edildi. ayrıca alkol içerikli losyonları kullanmamam gerektiğini söyledi.şu an için pullanma şikayetim için çok etkili oldu.

İyi gelmiş olmasına sevindim fakat tedbiri elden bırakmamak için bir başka doktora daha danışmanızı öneririm.
Geçmiş olsun ,
Ketokonazol seboreik dermatitte etkili bir.madde.bunu iceren sanpuanlar.dediginiz gibi kullanilabilir.
Butun dermatit cesitlerinde ciltte enflamasyona bagli kuruma olur gun icinde sık sık nemlendirmenizde fayda var.gece yatmadan once az miktar bebak acibadem sutunu oneririm ben.ve orada travmaya sebep olan sey herneyse onu bulup terketmeniz lazim.kullandığınız jilet olabilir mi? Bende bazi platin kapli.jiletler kontakt dermatit benzeri sonuclara sebep oluyor mesela.veya tiras tekniginizden oturu o hassas bolgeyi fazla zorluyor olabilir misiniz? Veya bu fazla zorlamayi fircaniz yapiyor olabilir mi?bunlari bir gozden gecirin derim.bahsettiginiz cilt sorunu buyuk ihtimalle otoimmun bir rahatsizlik ve eger oyleyse tamamen gecmesi zor.o yuzden sorun yasamamak adina bahsettiginiz bolgeye biraz daha ozenmeniz lazim.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 78,667 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Tiras sonrasi krem kullanimi Rigbie 7 4,124 19/03/2020, Saat: 12:49
Son Yorum: F_16
  Arko Tıraş Sonrası Krem eggman 59 70,288 18/03/2020, Saat: 23:34
Son Yorum: blueshadov
  TOBS avocado sonrası losyon/krem tavsiyesi Machete 14 14,846 30/11/2019, Saat: 01:16
Son Yorum: Southwestern
  HAMETOL KREM MetsGo 7 9,171 11/07/2019, Saat: 13:03
Son Yorum: Sh@dow
  Tıraştan Sonra Krem Mi? Balsam Mı? vilyam 34 82,727 17/01/2019, Saat: 13:23
Son Yorum: FearOfATG
  Nature Republic- Aloe Vera krem Monsieur 12 14,707 20/11/2018, Saat: 11:44
Son Yorum: dikdik_s
  RedOne After Shave Traş Sonrası Krem Kolonya 400ml manilafortuna 3 8,925 17/05/2016, Saat: 23:12
Son Yorum: anlatıcı
  Hametan krem ynspektas 0 4,907 19/12/2015, Saat: 11:27
Son Yorum: ynspektas

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: