Koleksiyonum
Her zaman eskiye aşırı ilgi duymuş bir insanım vintage ve retro ürünler bende her zaman heves uyandırmış onlara sahip olmak bende haz yaratmıştır 27 yaşındayım ama eskiye tutkuluyum çevremde ki samimi arkadaşlarım hep bana çok yanlış bir zaman diliminde yaşadığımı bundan 50 - 60 yıl öncesinde yaşamam gerektiğini söylemişlerdir. İşte sahip olduğum 1930 ile 1990 yılları arasında üretilmiş ve piyasaya sunulmuş bazı manuel fotoğraf makinalarım. Umarım aranızda benim gibi eskiye tutkulu insanlar vardır ve bunlardan keyif alırlar.
i55htl.jpg
1h5izq.jpg
1fat1.jpg
2ekhuti.jpg
34fcuq0.jpg

Bunuda paylaşmadan edemeyeceğim dede yadigarı sovyet malı 57 yılında dedem tarafından satın alınmış o gün bugündür çalışan emektar wostok saatim en sevdiğim aksesuarımdır kendisi
90wqpl.jpg

Bir daktilom ve bir kaç parça 45 lik plaklarımda var ilerde onlarıda sizler ile paylaşırım
N.G
@Nesko geçmişe saygı göstermeniz çok ince düşünce tebrik ederim koleksiyonunuz daha da güzelleşin .
Çok güzeller üstad

Büyük keyif, teşekkür çok paylaşım için
Polaroid makinayı görünce gençliğim aklıma geldi aslında ilginç bir makinadır ki şimdi bile fotoğraf çektikten sonra hemen tab eden bir makina var mı bilmiyorum . O zamanlar bir de Yashica fx-3 makinam vardı. Keşke kıymetlerini bilip saklasa imişim . Sizi bu yaşınızda geçmişe verdiğiniz önemden dolayı tebrik ederim.
Tıpkı sizin gibi çevremdekiler de bana 1800 lerde 1900 lerde yaşamam gerektiğini söyler ..
Bende bu tutku ile 4-5 yıl süresince eski para , cep saatleri , radyo , plak , çakmak ve tesbih koleksiyonu yaptım . Fakat bu koleksiyon işine eskisi gibi zaman ayıramıyorum artık .
İleride özelliklede 60 lı yılların amerikasından o yıllara özleşmiş çizgi romanından tutunda vs. parçalar toplamayı düşünüyorum .

Saygılar ,
Fotoğraflar için teşekkürler. Güzel bir koleksiyon.
(21/04/2016, Saat: 22:29)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıpkı sizin gibi çevremdekiler de bana 1800 lerde 1900 lerde yaşamam gerektiğini söyler ..
Bende bu tutku ile 4-5 yıl süresince eski para , cep saatleri , radyo , plak , çakmak ve tesbih koleksiyonu yaptım . Fakat bu koleksiyon işine eskisi gibi zaman ayıramıyorum artık .
İleride özelliklede 60 lı yılların amerikasından o yıllara özleşmiş çizgi romanından tutunda vs. parçalar toplamayı düşünüyorum .

Saygılar ,

Sizi çok iyi anlayabiliyorum komşum benim bu tutkum sadece fotoğraf makinaları değil eskiyi çağrıştıran bir çok obje daktilo, saat, plak çalar, plak, arabalar vb. İmkânlarımın el verdiği kadarını topluyorum onlara baktıkça zevk alıyorum eğer reankarnasyon gerçek ise eminim ben 1900 yıllarında yaşayanlardanım
N.G
Fotoğraf makineleri çok güzel ama ilgimi çeken vostok oldu. Bende de amphibian modeli var.
(21/04/2016, Saat: 22:53)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fotoğraf makineleri çok güzel ama ilgimi çeken vostok oldu. Bende de amphibian modeli var.

Saatlerede ilgim büyük 5 adet saatim var ama sürekli kolumda wostok hem dedemin armağını olması hem 1957 yılından bu yana çalışan mekanizmanın tarih kokması sovyet malı olması sovyet malları gerçekten çok dayanıklılar
N.G
(21/04/2016, Saat: 22:42)Nesko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizi çok iyi anlayabiliyorum komşum benim bu tutkum sadece fotoğraf makinaları değil eskiyi çağrıştıran bir çok obje daktilo, saat, plak çalar, plak, arabalar vb. İmkânlarımın el verdiği kadarını topluyorum onlara baktıkça zevk alıyorum eğer reankarnasyon gerçek ise eminim ben 1900 yıllarında yaşayanlardanım

Bir ihtimal olsa da bir iki aylığına gidip gelsek , topladıklarımızı da yanımızda getirme şansı olsa keşke Big Grin

Wink

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: