Sabunların İçerikleri
Cella nın içinde domuz katkısı olup olmadığını öğrenmek için attığım mesajın cevabı geldi.
İşte cevap :
Hello,

furthermore I want to explain that on CELLA product, as for any cosmetics, there is an ingredients list where is possible to read about any ingredients contained.
On Cella ingredients list you can read Adeps Bovis (tallow) which means tallow from bovine animals.
Best regard
Gianni Fiorenza
Anladığım kadarıyla büyükbaş (sığır) hayvanlardan elde edilen donyağından bahsediyor.
Sabunlarda kullanılan tallow’un yanında stearik asit gibi bazı bileşenlerde hayvansal kaynaktan elde edilebiliyor, bu bağlamda firmaların açıklamaları ne derece güvenilir bilmiyorum. Birde kullanılan alkol içerikleri var o da ayrı bir konu. Hayvan ürünleri konusunda hassas arkadaşların vegan ürünleri kullanmaları soru işaretlerini azaltır.

Bence asıl tehlike tıraş kozmetiklerinde yer alabilen jelatin, SLS, SLES, sentetik ekstrakt, paraben, silikon, renklendirici vs. gibi insanlara zarar verme olasılığı bulunan maddelerin varlığı, sabunda bu maddelerin olup olmadığını araştırmak daha önemli yada hepsini boşverip keyiflice tıraş olmak en iyisi mi bilemedim şimdi  Wink
Saponofico Varesino Edwin jagger ve prorasonun yeni ürünlerinde hayvansal katkı yok diye biliyorum. Yanılmıyorsam arko hassas traş kremindede tallow paraben sls ve alkol yok.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sabunların Ph Değerleri inceptum 5 7,040 25/11/2019, Saat: 18:02
Son Yorum: oozturk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: