TV Tavsiyesi
(18/11/2015, Saat: 01:42)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: deşifre olduk yine Big Grin
pc ve telefonla yeterince sanal dünyada vakit geçirdiğimden tv ye vakit kalmıyor. zaten tv fazla edilgen geliyor.
Üstad bu arada arıtma cihazı hayırlı olsun, çakma mineraller fayda sağlıyormu ? Big Grin

Teşekkürler,zamanla göreceğiz Big Grin

(18/11/2015, Saat: 01:42)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce de benzer bir konu geçmişti ve yine aynı şeyleri yazmıştım, canlı renkleri sevenler samsung-lg doğal renk sevenler ise sony-philips-toshiba bakmalı bence. Ben yaklaşık 6 senedir 40 inç Sony LCD kullanıyorum çoğu ledlere değişmem görüntü kalitesini maşallah daha tık demedi taş gibi. Ama şimdi alacak olsam 60 inç altında bakmazdim.Para varsa loewe tabi onu söylemeden de olmaz ...

Almaya niyetlendiğim Sony üretimden kalktığı için koreli almıştım
Sony,video işleme ve resime dönüştürürken sanat yapıyor.Tüplü dönemde bile renk sıcaklıkları,geometrisi harikaydı
Tavsiye eden arkadaşlarımın hepsine teşekkür ederim. Tavsiye edilen modellere tek tek bakacağım. Syg.
(18/11/2015, Saat: 00:51)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @nayii hocam merak ettim samsungu onermeme ve lg yi tercih edin demesinin sebepleri nedir?cam kalitesi mi ?omur mu? goz sagligi acisindan mi? Vs vs.
Çok detayına girmedim, sadece panel teknolojisi olarak LG şu an Samsung'dan daha ileri diye söyledi arkadaş. Tabi çok genel bir yorum bu. Tahmin ediyorum ki aynı klasmandaki modeller açısından söylemiştir.

Muhtemelen görüntü kalitesine yansıyordur bu.
Ben de hazır yerini bulmuşken birşey sormak istiyorum. Televizyonların kanal değiştirme hızları hangi özelliklerine göre belirleniyor.

Ben 5-6 saniye sürsün istemiyorum. Bir arkadaşım evlenirken vestel marka almıştı kanal değişim hizi 2 sn belki sürüyordu. Başkalarında LG veya Samsung gördüm onlarda ise 5 saniye dolaylarında sürüyor.

Kaliteli markalarda daha uzun sürmesi de beni şaşırtıyor yakın zamanda tv almam gerekecek ev düzerken, bu konu kafamı çok kurcalıyor.
Bu tek etkene bağlı bir şey değil. TV'nin kendi kanal değiştirme hızının %100 TV'ye bağlı olduğu yayın türü sadece karasal anten veya araya bir decoder girmeyen kablolu yayın. Diğer yayın türklerinde araya giren cihaza bağlı.

Örneğin uydu yayını izliyorsanız bu araya takılan uydu alıcı veya TV ye takılan CAM modülüne bağlı.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(24/11/2015, Saat: 12:18)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tek etkene bağlı bir şey değil. TV'nin kendi kanal değiştirme hızının %100 TV'ye bağlı olduğu yayın türü sadece karasal anten veya araya bir decoder girmeyen kablolu yayın. Diğer yayın türklerinde araya giren cihaza bağlı.

Örneğin uydu yayını izliyorsanız bu araya takılan uydu alıcı veya TV ye takılan CAM modülüne bağlı.

Cihan eğer bilginiz var ise, dahili uydu ile mi kullanmalıyım TV'yi yoksa illaki harici bir uydu alıcısı kullanmalı mıyım? TV kanal değişim hızı için...
Eğer TV'nizin dahili uydu alıcısı varsa ikinci bir kumanda ile uğraşmak gereksiz. Bence iyi bir modülle kullanabilirsiniz. Zaten standart kanalları izleyecekseniz bu modüle de ihtiyacınız olmayacaktır. Bir uyducuya sorarsanız daha detaylı yardımcı olacaktır.

Eğer TV'nizin kendi kanal değişim hızı aşırı yavaşsa harici bir uydu alıcı da alabilirsiniz.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Komşum
Öncelikle kullandığınız Pan yani Panasonic fiyat/performans/kalite üçgeninden alnının akıyla çıkmış bir cihaz. (Bende de onun 42 boyu var, çok severek kullanıyorum) ama gel gör ki devir değişti 4K tv ler çoğaldı ve Koreli biraderler (LG-SAM) artık kaliteli tv ler yapmaya başladı. Teknoloji olarak LCD ile yapılacak bir şey kaldığını sanmıyorum. (4 renk paleti son nokta oldu, bakınız; Sam S serisi) O bakımdan artık incelik vs. yanında renk derinliği ve kontrast başrolde artık, ve bu şampiyonada tek galip OLED. Gelelim seçeneklere; Arayüzü iyi, tasarımı zarif olmayabilir, ama iyi malzemeyle yapılmış, yaw bu film de böyle bir renk varmıydı diye (sık sık) sormak ve cihazı kurcalayarak daha başka neler gösterebilir diye uğraşacağın bir tv istiyorsan : LG 55 960 OLED tv türkiyedeki tek (65 kardeşiyle birlikte) seçenek gibi görünüyor. Hayırlı olsun. [Not: benim de gözüm onun üstünde biraz ucuzlasın, alacağım.]

(17/11/2015, Saat: 11:58)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Arkadaşlarım.

Nasip olursa 1-2 ay içinde yeni bir tv almak istiyorum. Ağırlıklı olarak malum ortamlardan indirilen filmleri izlemek amaçlı olarak, görüntü kalitesinin ön planda olduğu büyük ekranlı tv tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Malum forum sitesine baktım ama tavsiye edilen tv ler ya tv firma elemanlarınca tavsiye ediliyor ya da çoluk çocuk tarafından.

Geltir in samimiyetine sonuna kadar güvendiğim için buradan sizlere sorayım istedim.

Not: Mevcutta Pana VT50 kullanıyorum. Görüntü kalitesi herşeyden önemli benim için. 3D ymiş, şuymuş buymuş hiç önemi yok.
sony tek geçerim... teşekkürler...
3 senedir Vestel kullanıyorum. Manisa'da fabrikasının olması bunda dolayı parçalarının uygunluğu ve servis açısından memnunum.
 Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,520 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,016 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 73,879 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,755 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,264 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 280,544 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,408 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 15,839 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,726 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş
  Bulaşık makinası tavsiyesi tipsol 51 89,670 02/07/2020, Saat: 01:23