Spor Yapıyor musunuz?
SCUBA Diving ne kadar spor sayılırsa artık bir tek onu yapıyorum. Sonra da tekneye çıkıp rakı-balık yapıyoruz. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
3 yıl boyunca Taekwondo yaptım. Taekwondo dışında bir dönem kudo ve kickboks ile uğraştım. Fakat Konya'da ikamet ettiğim için ne doğru dürüst salon var nede doğru dürüst antrenör. Allah'tan Taekwondo antrenörümüz sağlamdı. Smile Çoktandır içimde aşırı bir Boks yapma isteği var fakat zaman yok. Smile
(27/04/2016, Saat: 22:22)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SCUBA Diving ne kadar spor sayılırsa artık bir tek onu yapıyorum. Sonra da tekneye çıkıp rakı-balık yapıyoruz. Big Grin
Cihan komşum scubaya çok heveslendim, ama bir türlü imkan yaratamadim. Rakı balık kısmı başka güzellik katıyor bu aktiviye.

Nexus 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Belki güncel durumu yazmak gerekir ama ben öncelikle biraz geçmişten bahsetmek isterim.

Haftada 3-4 gün yarımşar saat koşardım. Ayrıca halı sahada futbol oynardım. Bu yıllarca böyle devam etti. Bir süre sonra dizlerimde sorun olmaya başladı. Gittiğim ortopedi uzmanları hem koşuyu hem de futbolu yasakladı. Sadece yürüyüş önerdiler. Dizlerimdeki sıkıntının kaynağı net olarak koşu ve/veya futbol diyemem ama etken olabilir veya daha önceden olan sorunları zamanla tetiklemiş ve artmasına sebep olmuş olabilir. Sonuçta tüm çocukluğum ve gençliğim top oynamakla geçti. Sorunların bir sebebi yapısal da (genetik) olabilir.

Yürüyüş maalesef çok hoşuma giden bir aktivite değildi ama uzunca bir süre aksatmadan haftada 3-4 kez yapmaya çalıştım. Bununla beraber arayışa girdim ve görüştüğüm bir fizik tedavi uzmanının görüşleri doğrultusunda hafif ağırlık idmanları da yapmaya başladım. Fizik tedavi uzmanı şu cümleyi söylemişti bana: "Sen hiç koşan bir canlı gördün mü doğada" Ben kaplan, leopar demeye kalmadan avlanmak, kaçmak vs. herhangi bir sebep için koşarlar canlılar dedi ve o da bana yürüyüş, pilates, yüzme ve ağırlık (dambıllar hafif olmak kaydı ile) çalışmamı önerdi. Öneriyi dikkate aldım ve 1, 1.5, 2 kg.'lık dambıllar ile bir kitap edindim. Hem aldığım kitaptan hem de internette yaptığım araştırmalardan evde yapabileceğim 18-20 adet hareketi (mekik çekmek dahil) haftalık programıma ekledim.

Ancak, rahat durmadım, yürüyüşte zaten sıkıcı geliyordu bana. Oxford tipi kondisyon küreklerine takmış durumdaydım. (Diyeceksiniz ki dizler!) Görüştüğüm ortopedi uzmanları kürek çekmek dizlere zararlıdır ya da zararlı değildir konusunda çok net cevap veremediler. Hatta biraz da herkes kendi kendinin doktorudur, deneyin görün diyen oldu. Ayrıca, internetten yaptığım araştırmalarda da bu konuda olumsuz bir hususa pek rastlamadım. Bunun üzerine oxford tipi bir kürek edindim.

Kusura bakmayın, biraz uzattım, umarım sizleri sıkmamışımdır. Birkaç senedir ve halen güncel olarak uyguladığım program şu:

Her bir program 60-75 dk. olmak üzere haftada 2-3 kez hafif dambıllar ile ağırlık çalışması, mekik ve kürek çekmek.
@msakalli bu kadar sıkıntıya rağmen spordan vazgeçmemişsiniz, tebrik ediyorum dostum. Dizler için hafif leg extention hareketini tavsiye ederim, programınızda yoksa.. Bisikletten de fayda görürsünüz..

Selamlar..
(12/05/2016, Saat: 11:43)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @msakalli bu kadar sıkıntıya rağmen spordan vazgeçmemişsiniz, tebrik ediyorum dostum. Dizler için hafif leg extention hareketini tavsiye ederim, programınızda yoksa.. Bisikletten de fayda görürsünüz..

Selamlar..

Mesajınızı yeni gördüm, teşekkür ederim. Spor yapmayı seviyorum, benim için bir nevi hobi. "leg extention" programımda yok, değerlendireceğim. Öneriniz için teşekkürler.
(09/05/2016, Saat: 03:16)hamdib Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihan komşum scubaya çok heveslendim, ama bir türlü imkan yaratamadim. Rakı balık kısmı başka güzellik katıyor bu aktiviye.

İstanbul'daysanız sizi de dahil edelim ekibe. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(14/05/2016, Saat: 20:27)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstanbul'daysanız sizi de dahil edelim ekibe. Smile
Valla çok iyi olur

(14/05/2016, Saat: 20:27)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstanbul'daysanız sizi de dahil edelim ekibe. Smile

Komşum Ağustos 15 ten sonra İstanbul'a yerleşiyorum artık, tayinim Tuzla'ya çıktı. Beni de scuba ekibine dahil edebilirsiniz Smile kayak snowboard varsa o ekibe de dahil olmak isterim
Tayin derken @rating,ne iş yapıyorsunuz sorması ayıp?

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun DelikanliTiras 36 9,755 19/05/2021, Saat: 13:49
Son Yorum: ahbap
  Çanta kullanıyor musunuz? Lord Sparhawk 40 39,032 06/02/2021, Saat: 02:15
Son Yorum: fenolftaleyn
  Satın aldığınız ürünlerin içeriğini okur musunuz solidas 20 10,761 07/08/2019, Saat: 11:34
Son Yorum: Ratiere
Exclamation Sigaranın radyoaktif olduğunu biliyor musunuz? Lord Sparhawk 4 4,928 29/07/2018, Saat: 23:58
Son Yorum: umutatakul
  Müzik çalmayan spor salonu Viyaduk 12 14,021 29/07/2015, Saat: 16:34
Son Yorum: Viyaduk
  Spor İçin Nabız Ölçer Saat Tavsiyesi eggman 5 17,453 17/06/2013, Saat: 22:37
Son Yorum: eskiuyemnt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: