Double Edge tiras bicaklari VS kullan at banyo tiras bicaklari
@erdoganzi üyelik tarihinize baktım ve 08.2012 tarihini gördüğümde "bu arkadaşımızın sorularına en güzel yanıtları bulması için, artık, bir DE makine alıp kullanmaya başlama zamanı gelmiş" diye düşünmekten kendimi alamadım.. Cesaret komşum, daha fazla vakit kaybetmeden alın bir makine artık ve geleneksel tıraşın güzelliklerini kendiniz deneyimlemeye başlayın Wink
(04/05/2016, Saat: 12:36)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @erdoganzi üyelik tarihinize baktım ve 08.2012 tarihini gördüğümde "bu arkadaşımızın sorularına en güzel yanıtları bulması için, artık, bir DE makine alıp kullanmaya başlama zamanı gelmiş" diye düşünmekten kendimi alamadım.. Cesaret komşum, daha fazla vakit kaybetmeden alın bir makine artık ve geleneksel tıraşın güzelliklerini kendiniz deneyimlemeye başlayın  Wink

Valla haklısınız üstadım Smile ama almışken çok da dandirik bi şey almak istemiyorum. Fiyat - performans olarak en iyi ne önerirsiniz?
(04/05/2016, Saat: 13:05)erdoganzi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla haklısınız üstadım Smile ama almışken çok da dandirik bi şey almak istemiyorum. Fiyat - performans olarak en iyi ne önerirsiniz?

Baslangıç için rimei iyi bir alet, gerek kafa yapısı gerek ağırlığı yeterli düzeyde, sonuçdan memnun kalırsanız daha kaliteli ürünlere geçersiniz.
(04/05/2016, Saat: 13:05)erdoganzi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla haklısınız üstadım Smile ama almışken çok da dandirik bi şey almak istemiyorum. Fiyat - performans olarak en iyi ne önerirsiniz?

@erdoganzi dostum Edwin Jagger De89 Barley tavsiye ederim. Neden mi?

* Henüz tecrübesiz olduğunuz için en az tahrişle alışma sürecini atlatmanız için,

* İlk deneyimlerinizi Yuma gibi standardizasyon sıkıntısı olan ucuz bir alet ile yaşayıp, geleneksel tıraştan soğuyup, yeni ve çok keyifli bir hobiden mahrum kalmanızı engellemek için,

* Mild bir alet olduğu için ( uysal bir makinedir, çok kötü bir jilet kullanmadığınız takdirde kendinizi kesmeniz zor bir ihtimaldir),

* Fiyat/Performans oranı çok iyidir (yanılmıyorsam İmpa Ticaret'te 100 TLgibi bir satış fiyatı var),

* Sıkılıp veya vazgeçip (zannetmiyorum ama Wink ) satmak istediğinizde fazla zarar etmeden süratle satabileceğiniz için,

* Agresif bir alet olmadığı için çok keskin jiletlerle daha iyi sonuç vereceği ve feather, kai gibi jiletleri biraz olsun deneyim kazandıktan sonra korkusuzca, keyif ve konforla kullanabileceğiniz için,

* Şık olduğu için,

* Kromaj kalitesi oldukça üst düzey olduğu için,

* Günlük tıraşa çok uygun olduğu için,

* Hemen hepimizin koleksiyonunda en az bir adet türevi olduğu için (bende sapı 3d olan modeli var mesela),

Bu sebepler ilk etapta aklıma gelenler.. Forum arkadaşlarımın çoğu farklı düşünmeyeceklerdir. Yine de Progress de mesela iyi bir alternatiftir; ama fiyatı baz aldığımızda ikinci planda kalacaktir.

Benim naçizane tavsiyem, eğer İstanbul'da iseniz Sirkeci'ye bir uğrayıp -hatta vakit ayırıp- İmpa Ticaret'i ziyaret etmenizdir. Mustafa Bey'in de tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.. Ayrıca dükkanındaki envai çeşit ve kalitede ürünleri yerinde görme, inceleme ve ne kadar zengin ve keyifli bir hobi edineceğinizi bizzat görerek deneyimleme şansına da sahip olursunuz Smile

Selamlar..
(04/05/2016, Saat: 13:53)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @erdoganzi dostum Edwin Jagger De89 Barley tavsiye ederim.  Neden mi?

* Henüz tecrübesiz olduğunuz için en az tahrişle alışma sürecini atlatmanız için,

* İlk deneyimlerinizi Yuma gibi standardizasyon sıkıntısı olan ucuz bir alet ile yaşayıp, geleneksel tıraştan soğuyup, yeni ve çok keyifli bir hobiden mahrum kalmanızı engellemek için,

* Mild bir alet olduğu için ( uysal bir makinedir, çok kötü bir jilet kullanmadığınız takdirde kendinizi kesmeniz zor bir ihtimaldir),

* Fiyat/Performans oranı çok iyidir  (yanılmıyorsam İmpa Ticaret'te 100 TLgibi bir satış fiyatı var),

* Sıkılıp veya vazgeçip (zannetmiyorum ama  Wink ) satmak istediğinizde fazla zarar etmeden süratle satabileceğiniz için,

* Agresif bir alet olmadığı için çok keskin jiletlerle daha iyi sonuç vereceği ve feather, kai gibi jiletleri biraz olsun deneyim kazandıktan sonra korkusuzca, keyif ve konforla kullanabileceğiniz için,

* Şık olduğu için,

* Kromaj kalitesi oldukça üst düzey olduğu için,

* Günlük tıraşa çok uygun olduğu için,

* Hemen hepimizin koleksiyonunda en az bir adet türevi olduğu için (bende sapı 3d olan modeli var mesela),

Bu sebepler ilk etapta aklıma gelenler.. Forum arkadaşlarımın çoğu farklı düşünmeyeceklerdir. Yine de Progress de mesela iyi bir alternatiftir; ama fiyatı baz aldığımızda ikinci planda kalacaktir.

Benim naçizane tavsiyem, eğer İstanbul'da iseniz Sirkeci'ye bir uğrayıp -hatta vakit ayırıp- İmpa Ticaret'i ziyaret etmenizdir. Mustafa Bey'in de tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.. Ayrıca dükkanındaki envai çeşit ve kalitede ürünleri yerinde görme, inceleme ve ne kadar zengin ve keyifli bir hobi edineceğinizi bizzat görerek deneyimleme şansına da sahip olursunuz  Smile

Selamlar..

Çok sağolun üstadım. Bu haftasonu bi Sirkeci yolculuğu yapayım hem de yeni şeyler öğrenmiş olurum. Dediğiniz makineyi de incelerim orada Smile
@Lorenzo komşuma katılıyorum. Ben de iki sene önce EJ de89 ile başladım. Daha 3- 4 ay önceye kadar tek makinem de oydu. Şimdi Progress, 37C Slant, Rimei ve R41 var. Bence EJ 89 bunların arasında ideal başlangıç aleti...
Başlagıç ve devam için bende Muhle R89 yada EJ 89 u tek geçerim. Biraz daha el alışkanlığı kazaninca agresif yada ayarlı makine gündeme gelebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 333,794 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 336,993 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,329 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 927 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,528 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,250 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,086 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,268 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,538 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,484 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: