Ustura İçin Jilet Seçimi
(14/02/2019, Saat: 11:23)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben dün akşam saç tıraşı sonrası berberimi ustura ile tıraş ettim (klasik oldu o benim saçları kesiyor sonra ben onun sakalları) Bir tarafı derby usta ile diğer tarafı perma Sharp ile kestim. Usta'nın permadan aşağı kalır yanı yoktu kesinlikle..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Beni yine güldürdün Allah'ta seni güldürsün Caner kardeşim Smile
Berber'e gidip berbere sakal tıraşı yapmak büyük olay Smile
(14/02/2019, Saat: 11:24)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beni yine güldürdün Allah'ta seni güldürsün Caner kardeşim Smile
Berber'e gidip berbere sakal tıraşı yapmak büyük olay Smile
İlk kez onu tıraş ettiğimden beri her tıraş faslı ilk söylediği şey "kesmek serbest, kafana göre takıl, surat benim nasılsa" oluyor.. Smile
Kendime atg yapmamış ben ona atg bile yapıyorum artık.. Big Grin

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
(12/11/2016, Saat: 16:01)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustura için üretilen permasharp ile çift taraflı olup yarısını kırmak suretiyle usturaya taktığımız permasharp jiletin ustura tıraşında fark olur mu arkadaşlar?

çift taraflı perma sharp daha keskin olduğu kanaitindeyim

(27/06/2018, Saat: 02:08)memuradam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Efrasyab ve @kalantorxl teşekkürler öneriler için, Mavi Gilette Silver Blue ve Feather Süper Jilet deneyeceğim ilk fırsatta

Feather jiletten memnun kalırsınız diğerini aha denemedim
youtube.com/Berberbey
Hortlatayım komşular belki bir yardımı dokunur. '' Voskhod '' deneyim komşular gayet konforlu güvenilir tıraşlar veriyor. Tek perde günlük kullanımda jilet özelliğinden dolayı hadife gibi bir cilt kalıyor sonrada. Hem keskinliği yeterli, cildine uyana ise konforu muazzam bir jilet.
ilk tercihim feather, yağ gibi akıyor usturada, hiç yolma-takılma olmuyor. tek dezavantajı yüksek fiyatı.
pembe-mavi rapira ve bic marka jiletler de güzel iş görüyor. derby usta da güzel.
derby extra ve yeşil astra ise usturada uzak durduklarım. perma-sharp ise kötü demek istemiyorum ama bana uymadı usturada. tüm berberlerde kullanılan kendini kanıtlamış bir jilet biliyorum ama bana rahat gelmedi açıkçası.
PermaSharp hazır yarim jiletler ideal. Piyasada sahtesi çok. Ben berberlere satış yapan bir kozmetikçiden temin ediyorum.
Komsularim bir sorum olacak. Bu ustura da derby usta yorumlarınız nasil acaba hazir yarim.jilet yerine nornal.jilet olan acaba.
Selamlar,

El yatkınlığı kazanmak amacıyla Ali Bıyıklı marka jiletli plastik saplı ustura edindim. Elimde olan jiletlerim ise perma sharp, yeşil astra, wilkinson sword ve rapira pembe mavi şeklindedir.

Bu usturaya alışırken hangi jileti kullanmamı tavsiye edersiniz. Rapirayı henüz deneyimlemedim. Favorim yeşil astra ama ustura için fazla keskin gelir mi bilemedim. Elim alışana kadar kendimi doğramaktan korkuyorum.

Değerli ilginiz ve vaktiniz için teşekkür ederim.
Dostum selamlar.
Ben ustura tıraşlarında alışırken diye çokta mild jiletler pek sevmiyorum. Çünkü kendi tecrübem kesmiyor diye acemiliğin getirdiği bastırma ve sık geçiş problemleri yaşadım. Ben permasharp ne zaman kullansam batıklarla karşılaşıyorum. Platin kaplama problem olmuyorsa yeşil astra bu işi için ideal. Ben tercihimi listen olmayan gilette silver blue dan kullanırdım komşum. İlave olarak jilet seçimine ek olarak kaliteli bir sabun ve ön hazırlıkta şart. Örneğin arko sabun favorilerimden ama çabuk kuruduğu için el mahareti kazanılana kadar oek uygun olmaya bilir tıraşta. ben ustura tıraşında sakalım çok uzun olmadığı müddetçe soğuk tıraş oluyorum.
soğuk daha mı rahat oluyor dersin komşum ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,402 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,163 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 975 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 210,801 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,575 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Zaza Focus R21 jilet tutma Oldstyle 16 5,968 26/07/2022, Saat: 17:35
Son Yorum: trustalt
Question Solingen Cerena Jilet Sorunu master44tr 2 1,653 06/05/2022, Saat: 23:08
Son Yorum: master44tr
  Usturaya jilet nasıl takılır detaylı anlatım Berberbey 11 7,163 06/05/2022, Saat: 20:11
Son Yorum: master44tr
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,629 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,868 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: