En son tıraşınızdan ne öğrendiniz?
Bugün ilk geleneksel tıraşımı oldum. Kullandığım alet Wilkinson Sword ve Wilkinson jilet.

Wilkinson jiletlerin pek güzel olmadığını okudum. Bundan dolayı perma sharp ve derby premium aldım karşıma çıkınca, ancak farkları ayırt edebilmek için wilkinson jilet ile başladım. Belki de bu sebeptendir ki çene bölgesindeki sakallar diğer bölgeler kadar temiz kalmadı veya açıyı çene bölgesinde değiştirmem lazım.

Tıraş olma alışkanlığımdan dolayı biraz hızlı davrandım ve bir minik kesik ile sonuçlandı. Diğer tıraşımda biraz daha yavaş davranarak açıları ve yaptığım işi hazmederek hareket edeceğim.

Sonuç olarak, küçük olumsuzluklara rağmen keyifliydi. Alışınca bu yöntem ile devam edeceğimi simdiden anlıyorum.

Ilk değişikliğim bugün aldığım Lider marka tıraş fırçasına, belli bir süre kullandıktan sonra, bir alternatif bulmak olacak. Memnun değilim diyemem ancak daha iyilerinin olduğunu okudum.
Kesinlikle tras aleti-jilet uyumu onemli.

Agresif alete keskin jilet insani trastan sogutabilir, ozellikle ilk kez deneyen biri icin.
(20/03/2019, Saat: 17:27)bugra101 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle tras aleti-jilet uyumu onemli.

Agresif alete keskin jilet insani trastan sogutabilir, ozellikle ilk kez deneyen biri icin.
Aynen, paylaştığınız çok doğruymuş. Bugün Wilkinson jileti çıkartıp perma sharp'ı denedim ve başarılı. Aralarındak fark ve sundukları rahatlığı benim bile fark edebileceğim düzeyde.
(23/02/2019, Saat: 11:07)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Preshave oil'in inanilmaz işe yaradığını öğrendim.

Kendi yaptığım preshave oil denemelerim oldu. Son yaptığım yag karışımından sonra "arkadaş ne inat etmişim preshave oil için" dedim. Imkanı olan kullansın derim. Watsonslarda zaten şişelenmişi var, denemek icin onu alabilirsiniz. Kendi yaptığım yağda sıfır tahriş ile tıraşlar çıkarttım. Tahrişe açık cildi olan komşularım, piyasadaki ürünlerden alip denemelerini şiddetle tavsiye ederim.

Saygideger komsum ben de bir suredir Proraso Sandal Oil Pre Shave Cream kullaniyorum. Tahris konusunda hissedilir bir azalma oldugunu soyleyebilirim. Bir suredir aklima takilan bir konu icin sizin ve diger komsularimizin deneyimlerini merak etmekteyim. Ben bugune kadar sadece tiras oncesi hazirlik olarak islak cilde uyguluyorum, acaba ikinci perdeden once de uygulamak gerekiyor mu? Pre shave urunler bu sekilde mi kullanilmali? Yani demek istedigim her perdede uygulamak gerekir mi? Yarin rutin sabah tirasinda bu sekilde deneyecegim.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(20/03/2019, Saat: 19:36)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saygideger komsum ben de bir suredir Proraso Sandal Oil Pre Shave Cream kullaniyorum. Tahris konusunda hissedilir bir azalma oldugunu soyleyebilirim. Bir suredir aklima takilan bir konu icin sizin ve diger komsularimizin deneyimlerini merak etmekteyim. Ben bugune kadar sadece tiras oncesi hazirlik olarak islak cilde uyguluyorum, acaba ikinci perdeden once de uygulamak gerekiyor mu? Pre shave urunler bu sekilde mi kullanilmali? Yani demek istedigim her perdede uygulamak gerekir mi? Yarin rutin sabah tirasinda bu sekilde deneyecegim.

Üstadım bu uyum ve zaman meselesi bence. Kimi hiç kullanmaz, kimi severek kullanır. Zaman vardir her perdeye uygulanır zaman yoktur en başında uygulanır. Bu biraz kişinin kendisi ne istiyor ona bağlı. Ben hiç denemedim, tanıdığım kişiler arasında da hiç duymadim her perdede pre shave oil, jel yahut krem kullanan.
Ama siz deneyin tabi belki iyi gelecek öyle ya kimin aklına gelmiş ise gelmişse preshave oil, jel efendime söyliyim kremler olmuş iyi de olmuş. Bunun uygulaması da kişiye kalmış bence.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(20/03/2019, Saat: 17:37)Blomard Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen, paylaştığınız çok doğruymuş. Bugün Wilkinson jileti çıkartıp perma sharp'ı denedim ve başarılı. Aralarındak fark ve sundukları rahatlığı benim bile fark edebileceğim düzeyde.

Bende Razorock Baby Smooth’da cok rahat Feather ile tras olurken Fatip’e Feather takinca ne kadar fark yarattigini gordum. Kesmek yerine kazidi.
Yaklaşık bir haftadır yeni restore edilmiş bir çelik eagle la tıraş oluyorum. Öğrendiklerim :
Sağ el, sol el tavsiyesi doğru bir taktik. Ben senelerdir alışkanlıktan hep sağ elle ustura kullanırım bu da sol yanakta kulak yakınında bir kör nokta oluşturuyor. Geçen gün usturanın ucu fazla kaçtı ve sol kulağımın altını kibarca yardım. Tecrübeli Komşuların üstüne basa basa dediği çift el tekniği bu tarz kazaları engelliyor. İlk başlayanlar kendilerini zorlamalı, sonra alışması daha güç.
Bazı usturaların sakalın yapısını değiştirebildiğini farkettim. Eagle sonrası çıkan sakal daha çok batıcı bir uca sahip. Dovo ya da GD den sonra bu kadar sivri uçlu olmuyorlardı. Eagle ın manyetikli olmasından mı? Extra hallow dan mı? Bilemeden mi? Bilmiyorum ,nedenini bilen varsa lütfen paylaşsın.
Önhazırlık iyi olmazsa en keskin denilen jilet bile kör..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Köpüğün her üç perdede de mutlaka kaliteli olması gerektiği. Bunu daha önce de fark etmiştim ama son tıraşımda daha dikkatli olmak konusunda karar aldım. Son tıraşımın ilk iki perdesinde köpük iyiydi fakat son perdede çok cılızlaştı. Bununla beraber, ikinci kez kullandığım (belki de üçüncüydü) jilet de ikinci perdeden itibaren çekme yapmaya başlamıştı. Üçüncü perdede köpük cılızlaşınca ve jilet de performansını iyice kaybedince, keyifli başlayan tıraş özellikle sol boyun bölgemde bir miktar tahrişle sona erdi..
So far so good..
Tıraş olurken en ufak bile güç uygulamadan, yalnızca jiletin ağırlığı ile hareket edince tahriş, kesik vb. durumların tamamen ortadan kalktığını görmem geleneksel tıraş deneyimimi ikiye katladı. Kartuşlu aletlerden sonra nekadar bastırmadığımı düşünsem de yanılmışım. Alışkanlıklardan kolay kurtulunmuyor.

SM-J400F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: