En son tıraşınızdan ne öğrendiniz?
Tıraş olurken kesinlikle bastırma ve aynı perdede aynı yerden tekrar geçme sabırlı ol, kendi cildine göre jileti deneyerek bul ve yeniden bastırmadan tıraşını ol.

Keyifli tıraşlar dilerim.
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti
Perma Sharpın keskin ama konforsuz bi jilet oldugunu ögrendim .
Son tıraşımda tıraş makinasını cilde paralel hale getirerek, açıyı azaltmamak gerektiğini öğrendim. Suratı pancara çevirebiliyormuş komşular.
Şu başlık her canlandığında kendimi tuttum yazmamak için. Bu sefer yazıyorum;

Hiç bir şey... Öğrenmek içinde hiç çabam olmadı zaten. Sadece keyif almaya bakıyorum... Wink
Derby ustaya bir şans daha vermeyi. Günlük tıraşa gayet uygun olduğunu
(26/07/2019, Saat: 00:53)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu başlık her canlandığında kendimi tuttum yazmamak için. Bu sefer yazıyorum;

Hiç bir şey... Öğrenmek içinde hiç çabam olmadı zaten. Sadece keyif almaya bakıyorum... Wink

Tırastan keyif almayı ogrendim diyorsunnn. Big Grin
Tişikkirlir Sipirmin.
Doğru tıraş aleti-jilet kombinasyonla bir tıraşın çok keyifli hale gelebileceğini. Bu doğru kombinasyon koşulunu sağlayınca da aslında 2 günde bir tıraş olabileceğimi öğrendim. Çünkü düne kadar, hep 3 günde bir olur, 2 günde bir olmam gerektiğinde (veya denemeler yaptığımda) tıraşı mutsuz tamamlardım. Galiba cildim tepki verdi, hassas davrandı derdim. Ama dün öyle olmadı, bundan sonra tıraş ritüelimi 2 günde bir şeklinde de uygulayabileceğimi düşünüyorum Smile
So far so good..
(30/08/2018, Saat: 15:37)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yoğun/katı/krema kıvamında köpük;
jilet aralığı geniş ve ağır kafalı agresif aletlerde iyi sonuç veriyor. Köpüğü aşıp sakala rahat ulaşırken kafa ağırlığı ve jilet aralığı geniş aletin cilde çok yönelmesini engelliyor. Ustaların "yastıklama" dediği durum agresif aleti bir nebze dizginliyor.

Sulu/gevşek köpük;
jilet aralığı çok dar olan ve kafa yapısı çok hafif (mild) aletlerde daha başarılı. Bu sayede alet tıkanmadığı gibi aletin cilt seviyesine rahatça ulaşmasını sağlanır.

Mild aletlerde öbek öbek kesilmemiş sakalın sebeplerinden biri daha sulu köpük yerine yoğun köpük kullanılmasıymış.

Sonuç;
- agresif ağır aletlerde yoğun köpük,
- mild ve hafif aletlerde biraz daha sulu köpük kullanılmalı.

Kesinlikle dogruymuş , bugün bunu ögrendim .
Orak tıraş aletinin denemek için bile kullanılmaması gerektiğini öğrendim Smile
Özellikle köpüğü 2 veya 3. perdeye taşıyamadığı gözlenen semogue owners club modelli domuz kılı fırçalarla köpüğün efektif bir şekilde nasıl yapılacağını öğrenmekle beraber kaliteli domuz kılı ( semogue ) fırçaların belki bir miktar dafa fazla sıcak suyla beraber yüzdeki masaj hissiyatının daha güzel olduğudur.
Fool me once,  shame on you. Fool me twice, shame on me..

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: