En son tıraşınızdan ne öğrendiniz?
Kesinlikle duştan sonra tıraşını ol aksi halde yüzün tahriş oluyor. Bir jileti iki tıraştan fazl kullanma.
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti
(12/09/2019, Saat: 21:42)HOLLY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle duştan sonra tıraşını ol aksi halde yüzün tahriş oluyor. Bir jileti iki tıraştan fazl kullanma.

Eski permasharp ı gillette i sekiz on kere kullanin komşum Smile nacet ile 200 e giden insanlar var Smile değerine ederine bulunabilirligine göre ömür biçin bence Smile

Tıraş için fazla hazırlık yapmak da tahriş e neden olabiliyor. İlgili başlığı vardı forumda
(27/04/2016, Saat: 18:07)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş Kremi/Sabununun tahrişte (belki) en büyük paya sahip olduğunu öğrendim.

Marka yazmayacağım, reklama girmesin, son denediğim Tıraş Kremi tahrişe izin vermiyor.
Bu kadar mı etkili olur... diye düşündüm.

Neden ki? Bu form bu amaç için değil mi?
Son tıraşım bana daha öncekilerin de öğrettiği gibi yüzümü iyi tanımanın en önemli şey olduğunu öğretti. Yoksa sabun, alet, jilet teferruat. Yüzünü iyi tanıyan kişi her ekipmanla güzel işler çıkarabilir. Örnek olarak boyun bölgemin sağ alt kısmı diğer yerlere olduğu kadar cesur davranmama izin vermiyor. Ben de nazik davranıyorum. Bu nazik bölge ile de Geofatboy (YouTube) üstadın tavsiyelerine uyarak ilgileniyorum. Uzun zamandır tahriş olduğum tıraş da hatırlamıyorum. Blush
Çelik ustura için zaman yok, haftasonlari ancak... dememek gerektiğini öğrendim. Üç gündür üst-üste çelik ustura kullanıyorum ve cildim bu işten düşündüğüm kadar şikayetçi olmadi.

Sadece, öyle her şeyi sıfırlayacağım diye her gün ATG yapmadım. Ama yaptim yine de. Aceleye getirmemek için akşam yatmadan önce tıraş oldum. Kesmedim de, gün boyu kızarıklıkla da gezmedim.

~SB
(12/09/2019, Saat: 21:49)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eski permasharp ı gillette i sekiz on kere kullanin komşum Smile nacet ile 200 e giden insanlar var Smile değerine ederine bulunabilirligine göre ömür biçin bence Smile

Tıraş için fazla hazırlık yapmak da tahriş e neden olabiliyor. İlgili başlığı vardı forumda

Yalnız komşum şu da var; jiletle çok fazla tıraş olmak o kadar da avantajlı bir durum değil. Evet bazı jiletler diğerlerine nazaran bariz şekilde daha uzun ömürlü olabiliyorlar örneğin Timor gibi. Ama daha öncede bahsettiğimiz gibi hangi çelik olursa olsun uzun süre sıvı temasında oksidasyon kaçınılmaz oluyor ve ağızda mikroskobik paslanmalar oluşuyor. Biz bunları gözle görmüyoruz ama varlar. Ben şahsen jilet dayanıklı diye kendimi riske atmak istemem. Evet bir jilet rahatlıkla 5-6 tıraşı ya da fazlasını görebilir ama 2-3 tıraştan fazlasını zorlamamayı tavsiye ederim. Hiçbir jilet sağlığımızdan daha değerli değil.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Gürültülü ortamda tıraş olduğunuzda tahriş, kesik kaçınılmaz oluyor. Huzur yoksa, temiz tıraşta olmuyor. Sakalın kesim sesini duymayı yabana atmamak lazım, tıraşa çok ciddi etkisi oluyor.
Şu türlü sabunları zamanında iyi ki aldık diyorum. İyi sabunun tırasta farkı gercekten baska diye kendimce konusuyorum.
Jazz, Blues, Slow vs. tıras esligi muzigimin, sabundan asagı kalır pozitif etkisi yok diyorum.
Tıras yonuymus, makine acısıymıs vs. onları cok dusunmeden, isi kas hafızama bırakırken, bugun ne yaptım, yarın ne yapacıgım gibi konuları dusunurken, tırasın zaten bittiginin farkına varıyorum.
Tişikkirlir Sipirmin.
Geleneksele başlamadan önce envai çeşit müziklerle traş olurdum , fakat artık aletlerdeki kesim sesini dünyanın hiçbi müzigine degişmem Smile Çok kısık sesle arka plan babında denemelerim olucak ama .
(14/09/2019, Saat: 00:47)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yalnız komşum şu da var; jiletle çok fazla tıraş olmak o kadar da avantajlı bir durum değil. Evet bazı jiletler diğerlerine nazaran bariz şekilde daha uzun ömürlü olabiliyorlar örneğin Timor gibi. Ama daha öncede bahsettiğimiz gibi hangi çelik olursa olsun uzun süre sıvı temasında oksidasyon kaçınılmaz oluyor ve ağızda mikroskobik paslanmalar oluşuyor. Biz bunları gözle görmüyoruz ama varlar. Ben şahsen jilet dayanıklı diye kendimi riske atmak istemem. Evet bir jilet rahatlıkla 5-6 tıraşı ya da fazlasını görebilir ama 2-3 tıraştan fazlasını zorlamamayı tavsiye ederim. Hiçbir jilet sağlığımızdan daha değerli değil.

Doğru diyorsun üstadım da elimde beş tane gillette silver var. On tıraş olup atmak bir daha bulamayacağım içim aklima yatmıyor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: