En son tıraşınızdan ne öğrendiniz?
Soğuk suyla tıraş olmanın tahrişi minimuma indirdiğini öğrendim.Yazın naparım bilmiyorum Smile
Tıraş öncesi şap ve soğuk suyla tıraşın hassasiyeti tahrişi azalttığını öğrendim, bu yöntemle cildimin hassasiyetinin azalacağını ve boyun bölgemdeki geçmiş batıklardan kalan kızarıklıkların azalarak biteceğini düşünüyorum. Ama yoğun şap kullanımı zararlı mı diye de düşünmüyor değilim. Tıraş sonrası uzun süre şapı yüzümde tutuyorum hassasiyeti azaltmak için yıkamıyorum.
Keskin jiletlerle günlük tıraşta anlaşamadığımı,günlük tıraşlarda konforlu ve orta keskinlikte jilet tercih etmem gerektiğini,düzenli şap kullanımı tıraş hassasiyetinin azalttığını öğrendim.Benim hassasiyet dediğim olay,yanlış ekipman seçmekten geliyormuş.
(30/05/2020, Saat: 19:16)erm272 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş öncesi şap ve soğuk suyla tıraşın hassasiyeti tahrişi azalttığını öğrendim, bu yöntemle cildimin hassasiyetinin azalacağını ve  boyun bölgemdeki geçmiş batıklardan kalan kızarıklıkların azalarak biteceğini düşünüyorum. Ama yoğun şap kullanımı zararlı mı diye de düşünmüyor değilim. Tıraş sonrası uzun süre şapı  yüzümde tutuyorum hassasiyeti azaltmak için yıkamıyorum.

Ben şap kullanmıyorum komşum ama sanki en fazla bir dakika tutup yıkayın deniliyordu şap için.
(30/05/2020, Saat: 22:30)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben şap kullanmıyorum komşum ama sanki en fazla bir dakika tutup yıkayın deniliyordu şap için.

ben 3-4 dakika daha fazla bekletiyorum mustafa abi.Fırçayı,aleti,sabunu,kaseyi kurutma-yıkama derken zaten yüzümde biraz kuruyor sonra bol soğuk su ile durlayıp tıraş sonrası uyguluyorum.Bu aralar şapı değiştirmeyi düşünüyorum,başladığımda aldığım iha cilt şapını kullanıyorum.Osma'yı baya övüyorlar ne gibi bir değişiklik olabilir diye düşünüyorum ama belki bileşenleri vs değişiktir,bakalım onu da alınca göreceğiz zaten bir şapı düşürüp kırmadıktan sonra uzun bir süre kullanılacağı kanaatindeyim.
Cem.044 komşum osma daha düz mermer gibi çizme batma yok yüze sürerken .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Atık jiletlerimi bir kutuda biriktiriyorum. Biriktirirken üzerindeki saklama kağıdına sarılı vaziyette ikiye kırıyorum. Ancak iki adet jiletin kağıdını bulamadım ve kıramıyordum. Evde kedi tüyü toplama rulosundan koparttuğım kullanılmamış bir kağıda jiletleri sardım. Böylece çok daha güvenli bir şekilde kırdım. Kırmak istediğiniz jiletlerin kağıdını kaybettiyseniz işinize yarayabilir.
4 senedir uzatıp, beslediğim bakım yaptığım, kaba sakalıma bir daha sinek kaydı tıraş yapmamam gerektiğini öğrendim...
Büyükçe bir havluyu boynuma koyarak tıraş olmayı.İster istemez bazı tıraşlarda el ayarı kaçınca omuz ve boyunun köpük olmasını engelliyor.Yüzü yıkayınca kurulamasıda kolay oluyor.
Islak tıraşta 10. ayımda bastırmamayı öğrendim, gerçekten de bastırmayinca hem tahriş olmuyor hem de daha düzgün bir kesim saglaniyor, artık elimdeki Rimei'yi daha kaliteli bir makine ile değiştirme zamanım geldi sanırım Big Grin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: