En son tıraşınızdan ne öğrendiniz?
(18/07/2020, Saat: 13:15)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son tirasta şuna karar verdim cilt alışacak ve el alışacak sonra sabit bir alet ile devam.

Komşum ben 4-5 alet ile deneme yanılma sonrasında Merkür 37C Slant'ta karar kıldım. Diğer aletleri neredeyse kullanmıyorum diyebilirim. Keyifli traşlar
Komşum slant konusunda günlük kesime uygun mu ? German 37 var aklimda kimisi agresif kimisi mild demiş ama.Birde yatik sakal ve hassas ciltliler için en çok önerilenmis kesim hissiyatı nasıl,kafa falan yamuk ama Smile insan çekinmiyor değil yani. Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(18/07/2020, Saat: 19:58)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum yaqi Ferrari tuxedo sentetik fırça, slim adjustable alet, gsb jilet ve kokusuna göre sabun kullanıyorum. İlk okuduğumda tirasta minimalizm konusunu çok ciddiye almıştım. Sabun hariç başardığımı düşünüyorum.

(18/07/2020, Saat: 20:26)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben 4-5 alet ile deneme yanılma sonrasında Merkür 37C Slant'ta karar kıldım. Diğer aletleri neredeyse kullanmıyorum diyebilirim. Keyifli traşlar

Tebrikler aramizda amacina ulasabilen birilerini görmek ne guzel.
(18/07/2020, Saat: 20:54)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum slant konusunda günlük kesime uygun mu ? German 37 var aklimda kimisi agresif kimisi mild demiş ama.Birde yatik sakal ve hassas ciltliler için en çok önerilenmis kesim hissiyatı nasıl,kafa falan yamuk ama Smile insan çekinmiyor değil yani. Smile

Sorunuzu yanıtlamaya çalışayım.
Mulcuto slant sahibiyim.Arada kullanıyorum.Sakallarım orta sertlik ve sıklıkta.
Sert sakallara daha uygun düşer diye düşünüyorum slant makineleri.Bana agresif geliyor.Bilinen favori jiletlerin hemen hemen hepsiyle denedim.Pek zevk vermedi ama arada şans veriyorum.
(19/07/2020, Saat: 01:31)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorunuzu yanıtlamaya çalışayım.
Mulcuto slant sahibiyim.Arada kullanıyorum.Sakallarım orta sertlik ve sıklıkta.
Sert sakallara daha uygun düşer diye düşünüyorum slant makineleri.Bana agresif geliyor.Bilinen favori jiletlerin hemen hemen hepsiyle denedim.Pek zevk vermedi ama arada şans veriyorum.
Komşum yatık sakallarla kaliteli kesim hissiyatı veriyormuş,benim boyun altı soldan sağa full yatık birde merkur futur yatık sakal katledicisi olarak okudum bi kaç yerde.Ayarli alet olarak qshave var ama o da nereye kadar götürür belli değil kesimi iyi güzel kafaları eşit değil bir taraf daha mild.Bakalim slant yolda geliyor.Komsum siz futur denediniz mi ? Qshave ile kesim aynını farkımı hangisi daha,etkili fikriniz var mı?

(18/07/2020, Saat: 17:16)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: oooooo bu çok sert oldu... Big Grin (e oldu olacak sakalları da kesmeyelim hocam.)

hocam buna ben dahil forumda kim varsa zaman zaman inanmışızdır ama bana şu anda ütopik bir fikir gibi geliyo.

Komşum banada ütopik geliyordu ilk başlarda piyasada bulduğum tüm arko krem ve derby kremlerden aldım hatta pazarlarda satılan fircalardan mfy sabun vb ama şimdilik şuna karar verdim cildim agresif makine sevmiyor mild makine ve orta keskinlikte olan yeşil Astra perma Sharp gibi jiletler ile yaqi kırmızı mermer sentetik fırça ve sabun krem karışımi son bir 1 aydır çok iyi götürüyor.Tabi yeni ürünler denemek merak etmek insanın kanına girmiyor değil onun zevki ayrı ?
Kartallar yüksekten uçar
(19/07/2020, Saat: 01:52)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum yatık sakallarla kaliteli kesim hissiyatı veriyormuş,benim boyun altı soldan sağa full yatık birde merkur futur yatık sakal katledicisi olarak okudum bi kaç yerde.Ayarli alet olarak qshave var ama o da nereye kadar götürür belli değil kesimi iyi güzel kafaları eşit değil bir taraf daha mild.Bakalim slant yolda geliyor.Komsum siz futur denediniz mi ? Qshave ile kesim aynını farkımı hangisi daha,etkili fikriniz var mı?

Futur uzun süre kullandım.Qshave klonunu da denedim.
Elbette futur çok daha başarılı.Fakat makinenin ağır olması biraz da farklı ürün merakından sattım futur u.
Ben yoluma vintage makinelerle devam ediyorum.Slant aletimde vintage.Slant uymazsa ayarlı gillette öneririm.
Keyifli tıraşlar komşum.
(19/07/2020, Saat: 12:30)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Futur uzun süre kullandım.Qshave klonunu da denedim.
Elbette futur çok daha başarılı.Fakat makinenin ağır olması biraz da farklı ürün merakından sattım futur u.
Ben yoluma vintage makinelerle devam ediyorum.Slant aletimde vintage.Slant uymazsa ayarlı gillette öneririm.
Keyifli tıraşlar komşum.
Komşum qshave klonu ne zaman aldınız yakınlarda mı alıp denediniz ? Birde ayarlama yaptınız mı acaba qshave için ?

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(18/07/2020, Saat: 20:54)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum slant konusunda günlük kesime uygun mu ? German 37 var aklimda kimisi agresif kimisi mild demiş ama.Birde yatik sakal ve hassas ciltliler için en çok önerilenmis kesim hissiyatı nasıl,kafa falan yamuk ama Smile insan çekinmiyor değil yani. Smile

Komsum selam. Ben de cekinerek aldim ama gayet iyi cikti. Bundan once Parker Variant kullaniyordum her gun tras olunca tahris ediyordu.

Merkur 37c denemek icin pazar haric her gun tras oldum Voskhod ve Gillette 7 Oclock Sari ile. Sonuc mukemmel sifir kanama tahris.

Kesim hissiyati da gayet iyi ilk basta ben de tedirgindim ama yukaridan asagiya dik de kesebiliyorum diger herhangi bir alet gibi yamuk tutup da. Sadece aci vermeye gerek kalmiyor fazla jilet zaten bukulmus oldugundan.

Ozetle tahrissiz kanamasiz bbs tras olabiliyorum. Ben memnun kaldim tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(20/07/2020, Saat: 12:07)Ali192 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum qshave klonu ne zaman aldınız yakınlarda mı alıp denediniz ? Birde ayarlama yaptınız mı acaba qshave için ?

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yakın zamanda denemiştim.Futura göre başarısız buldum.Ayarlamadan kastınız makineyi söküp tekrar ayarlamaksa yapmadım komşum.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: