En son tıraşınızdan ne öğrendiniz?
Son tirasimda degil ama koruyuculugu az olan sabunla progressi son ayarda kullanmamayi..
Futur fitili kısa delikanlı gibi biraz töleranssız.
(01/05/2016, Saat: 20:09)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir zamanlar ölümüne nefret ettiğim ve lanet ettiğim EJDe89 un
- Doğru açı
- Hassas bir tutuş
- Ve keskin bir jiletle sıfıt tahrişli ve sinekkaydı bir tıraş verebileceğini öğrendim .

Bir zamanlar tek razorum Ej ile ertesi gün için tıraş olmadan önce " Aman sabahlar olmasın " demiyeceğim artık Big Grin Big Grin

@serjames Hocam bu konu sadece ej89 un özelinde değil de bladebuffing ile alakalı olabilir mi?Cildim gereği bende mild/aşırı mild aletlere yönelim var,bladebuffing le güzel sonuçlar alıyorum.Ne dersiniz,teknik mi ön plana çıkıyor acaba?
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
[quote='serjames' pid='146549' dateline='1462118967']
Bir zamanlar ölümüne nefret ettiğim ve lanet ettiğim EJDe89 un
- Doğru açı
- Hassas bir tutuş
- Ve keskin bir jiletle sıfıt tahrişli ve sinekkaydı bir tıraş verebileceğini öğrendim .

Bir zamanlar tek razorum Ej ile ertesi gün için tıraş olmadan önce " Aman sabahlar olmasın " demiyeceğim artık Big Grin Big Grin
[/

@serjames Hocam bu konu sadece ej89 un özelinde değil de bladebuffing ile alakalı olabilir mi?Cildim gereği bende mild/aşırı mild aletlere yönelim var,bladebuffing le güzel sonuçlar alıyorum.Ne dersiniz,teknik mi ön plana çıkıyor acaba?
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(02/05/2016, Saat: 13:23)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote='serjames' pid='146549' dateline='1462118967']
Bir zamanlar ölümüne nefret ettiğim ve lanet ettiğim EJDe89 un
- Doğru açı
- Hassas bir tutuş

Bir zamanlar tek razorum Ej ile ertesi gün için tıraş olmadan önce  " Aman sabahlar olmasın " demiyeceğim artık Big Grin Big Grin
[/

Vallahi teknik ile ilgili diyebilirim . Çünkü ilk başladığımda tekniğim sıfırdı ve yüzümün hali içler acısıyıdı . Bu durum iki üç ay kadar devam etti fakat ilerliyen zamanla birlikte progress , rocnel , fatboy vs. farklı aletler deneyince tekniğin azda olsa geliştiğini düşünüyorum çünkü sadece ej değil makina farketmeksizin son bir buçuk ay civarı hep temiz ve tahrişsiz tıraşlar oluyorum . Buda alet ayırmaksızın fark ediyor .Dolayısı ile hem cilt hem el alışsın gerisi zaten kendiliğinden geliyordur diye düşünüyorum .

Saygılar ,
"çekme"nin ne demek olduğunu öğrendim. Mavi Astra iki günlük sakalımı yoldu teker teker..
48 saatten önce tıraş olunca tahriş yaşıyormuşum. Birde yeşil astra nın mavisinden bana daha çok uyduğunu öğrendim.
EJ DE89'un benim için gayet yeterli olduğunu... Ama insanoğlu işte, hep daha fazlasını istiyorsunuz...
@mert hocam bende 48 saatte bir olduğum traşlardan daha fazla keyif aldığımı ögrendim . Bir gün traş bir gün dinlenme
1- Artık cildimin duş sonrası tıraş olmaya alıştığını gördüm .
2- İlk aldığım zamanlarda su tutması vs. iyi olan fırçamı son zamanlarda çok kuru buluyordum . Sebebinin sabuna veya kreme sürmeden önce sudan çıkarırken fazla sıktığımın ve içinde su kalmadığını gördüm .

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: