En son tıraşınızdan ne öğrendiniz?
bende bir gün tıraş olup bir gün dinlenme yapınca daha rahat tıraş oluyorum. birde cildimin feather , polsilver gibi jiletleri sevmediğimi anladım. rapira, astra, permasharp benim cildime daha iyi geliyor. elimdeki keskin jiletleri yakas yapsam mı diye düşünüyorum.
Ne kadar uğraşsamda ustura veya kamisori tıraşını beceremediğimi, bana göre olmadığını öğrendim.
After shave,balsam gibi ürünlerin düzgün yapılmış bir tıraş kadar işe yaramadığını öğrendim. Ön hazırlığı düzgün yapılmış,2 günlük sakalı acele etmeden kesmek benim cildime en iyi gelen şey.
Bugün EJ DE89 ile kullandıktan sonra Elios jiletin benim için tam bir ustura jileti olduğunu.
Geleneksel tıraşa ilk başladığım zamanlarda Lord un bloğunda önerdiği iki aşamalı yüz hazırlığını uyguluyordum. Sonrasında ise hem üşengenlik , zaman telaşı, yeni ürün deneme hevesi gibi sebeplerden myrsol, loccitane oil gibi tıraş öncesi ürünlere yönelmiştim. Bu sabah uzun bir aradan sonra tekrar Lord un önerdiği hazırlığı yaptım . Sonuç çok iyiydi. Zamanla tekniğin oturmasının da faydasıyla çok konforlu tıraş oldum. Kısaca bugün öğrendiğim doğru tıraş hazırlığı için pahalı ürünlere gerek olmadığı..
Eski kullanılmamış jiletlerin tıraş olmak için değil koleksiyon amacı ile kullanılması gerektiğini.
(17/05/2016, Saat: 16:51)Şahin2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eski kullanılmamış jiletlerin tıraş olmak için değil koleksiyon amacı ile kullanılması gerektiğini.

Komşum bir sıkıntı mı oldu? Hangi markayı kullandınız? Jiletler ne kadar eskiydi? Tecrübenizi duymak isteriz ki sağda solda eski jilet bulursak ona göre karar verelim.
Fiyati uygun yerli urunlerin cok guzel tiras performansi verebilecegini..Örnek Derby Limon tiras kremi.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ön hazırlığın iyi yapılmasını...
Köpüğün iyi hazırlanmasını...
Özensiz olunan tıraşın işkenceye dönüşebileceğini...

Geleneksel tıraşa başladığımdan beri herhalde en kötü tıraşımı oldum bugün.
Kesik, çekiştirme, tahriş ne ararsan vardı.
3-4 önceki tıraşımda öğrendiğim birşey.

En büyük hatayı kendine güveninin en yüksek olduğu zaman yaparsın.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: