Baili BD-177
Iyi akşamlar komşularım, elimde baili 177 ve onunla gelen baili yaprak jilet var. Yuzumde birçok döner ve ters kıl var. Tirasin tahrissiz gecmesi için tiras oncesi dus alıyorum. Ancak kartuslularla bile olsa belirli bölgeleri kanatmadan tıraş olamıyorum. Sorun acaba tiras aletinde mi, bende mi yoksa jilette mi?
@Kysis komşum merhaba.Baili177 bildiğim bir tıraş aleti değil.Kıllarınızın çıkış yönlerini belirleyerek kısa çekimlerle acele etmeden tıraş olmanızı tavsiye edebilirim.Forum ana sayfasında tıraş teknikleri bölümünü takip edebilirsiniz.Çok faydası olacağını düşünüyorum.Birde kendi deneyimim olarak ,tıraş öncesi hazırlığınızı iyi yapmanızı tavsiye ederim.
de te fabula narratur.!
@marek

cevabınız için çok teşekkür ederim. Tıraş öncesi duş alıp, dove sabun ile yüzümü yıkıyorum. Daha sonra yüzde köpürtme ile tıraşımı oluyorum. Bahsettiğiniz bölümü inceleyeceğim. Teşekkür ederim.
Bu aleti amazon.de de 21 euroya satıyorlar ve aliexpresste 10 küsür dolar bir fiyatı var.... Aynı şekilde aliexpress te 6.35 dolar olan bir jiletli ustura ebay.de de 11 euro küsür civarında....

Dropshipping diye bir kelime duymuştum. Galiba e ticaret ile ilgili. Çinden getirip yada fason ürettirip üzerine bir miktar koyup satmak, galiba tam olarak dropshipping denen olay oluyor.
Krom kaplama olanını 3-4 tıraştır kullanıyorum ama daha da kullanacağımı zannetmiyorum. İşçiliği iyi, jilet tutuşu kusursuz ama yüzün girintili alanlarında kılları pas geçen bir alet. Kafa yapısı fazla mild olduğu için cildi gerdirmeniz veya biraz bastırmanız gerekiyor. Ağırlık dengesinin sapta daha fazla olmasının da etkisi olabilir. Çene gamzesinde ve yüzümdeki eski bir yara izinin olduğu alanda yandan ve tersten cebelleşerek zor bela tıraşı tamamlayabildim, tahriş ve kesik kaçınılmaz oldu tabii.

Bu arada 3-4 tto aletin tümünde aynı sorunu yaşadığımı da belirmeliyim. Çok parçalı aletlerle hiç sorun olmuyor nedense!
Ben de güzel incelemeniz ve aletin şık görünümü üzerine Aliexpress ten 59.90 TL ye sipariş verdim. Teşekkürler. Smile
(09/12/2018, Saat: 17:56)Kepo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de güzel incelemeniz ve aletin şık görünümü üzerine Aliexpress ten 59.90 TL ye sipariş verdim. Teşekkürler. Smile
Hayırlı olsun şimdiden. Oldukça mild bir alet. Ben çok keyifli buluyorum bu ürünü. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben de bu makineyi 5 - 6 ay önce almıştım. Altın renkli olanı şık duruyor. Mild bir makine,günlük tıraş için kullanılabilir fakat çok çabuk tıkanıyor,tıraş esnasında sık sık makineyi temizlemek zorundasınız. Bu da tıraş süresini biraz uzatıyor. Acelem olmadığından benim için sorun değil ama günlük tıraş olan komşularım genelde iş nedeniyle tıraş oluyorlardır diye tahmin ediyorum. Eğer sabahları bu makineyle tıraş olup işe yetişmeyi düşünüyorlarsa biraz daha erken kalkmakta fayda olur zannımca.
Cogito, ergo sum Dodgy
(10/12/2018, Saat: 18:01)crestor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bu makineyi 5 - 6 ay önce almıştım. Altın renkli olanı şık duruyor. Mild bir makine,günlük tıraş için kullanılabilir fakat çok çabuk tıkanıyor,tıraş esnasında sık sık makineyi temizlemek zorundasınız. Bu da tıraş süresini biraz uzatıyor. Acelem olmadığından benim için sorun değil ama günlük tıraş olan komşularım genelde iş nedeniyle tıraş oluyorlardır diye tahmin ediyorum. Eğer sabahları bu makineyle tıraş olup işe yetişmeyi düşünüyorlarsa biraz daha erken kalkmakta fayda olur zannımca.
Ben tıkandığında sabuna kabahat buluyorum hep. Suyu az kaldı herhalde diyorum. Sabun biraz sulu yapılırsa günlük tıraşta fazla sakal çıkmayacağı için sonuç güzel olabilir belki? Ben keyfe keder tıraş olduğumdan günlük hiç denemiyorum desem yeri var.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gecen sene piyasaya surdukleri uzun sap, agir TTO'su denemeye deger gorunuyor.

29pvnsj.jpg

Ayni mallari Vikings Blade adi altinda bir Avustralya firmasi, 30-40 dolara gazliyor Amazon'da.

iveq78.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Baili BD179 Legend 30 22,736 02/11/2022, Saat: 14:06
Son Yorum: gelenekselci

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: