Tabuları Yıkalım!
Merhaba,

Kısa bir süre önce aldığım Colonel X2L fırçamla bugün 4. kez tıraş olurken, geniş çaplı (12 cm ) köpürtme kabımda, Tabac kase sabunum eşliğinde yine yarı başarısız bir köpürtme elde ettim. Sinirim bozuldu.. "Fırçamın yeni olmasına mukabil normaldir" diye düşündüm..

Ama bu beni kesmedi.. Akşam, 8 cm çapında çelik bir kase aldım ve şimdiye kadar yaptığımın tersine, köpürtmeyi, fırçamı dairesel değil, badana yapar gibi düz ve kasenin duvarlarına hafif çarptıratak yaptım. Sonuca inanamadım: Köpüğüm çok kısa sürede coştu  Smile Üstelik fırçamı ve sabunumu suda hiç bekletip yumuşatmadığım halde..

Fırçamın prospektüsünde sakallara dairesel değil, düz badana yapar gibi kullanma tavsiyesi üzerine bunu denemek aklıma geldi. Sakallarda sakıncalı olan dairesel hareket, köpürtmede de zararlı olabilir mi, düşüncesinden yola çıktım ve sonuç memnunluk verici oldu.

Yine de tatmin olmadım.

Akabinde bu kez, artık, köpüğe doymuş fırçamla, klasikleşmiş 10-12 cm çap kasede bir kez dairesel, bir kez de düz çalıştım ve yine "eh işte" kıvamını görünce yazmaya karar verdim.

Sonuç olarak;

* 10-12 cm çapında kasenin, fırçama büyük geldiğini farkettim.

* Büyük kasede gerek dairesel, gerekse düz çalışma yeterli köpürtme performansını vermedi.

* 8 cm çap kase hem domuz (1071) hem de porsuk fırçama harika bir kavrayış yaptı.

* Aynı kasede dairesel değil, duvarlara hafif vurdurarak düz çalışma çok kısa sürede olağanüstü köpük yaptı.

Merak eden arkadaşlar deneyimlesinler ve sonuçlara hep beraber yine bir bakalım..

Belki de bu denemem saçma gelecek ama, ezber bozmakla saçmalamak arasında ince bir çizgi vardır.. Saçmalamayı göze alarak deneyimlerimizi paylaşmak, ezberlenmiş bilgilerle yol almamızdan iyidir, diye düşünüyorum. Sonuçta bu yeni yöntemim beni epeyce memnun etti..

14a8f6.jpg

Selamlar..
Doğru olabilir, bir yerde daha benzer bir şey okumuştum, dairesel değil badana yapar gibi köpürtün deniyordu. Ayrıca resimde gördüğünüz traş kaşesi için her kullanandan çok iyi yorumlar geldi, dibindeki tirtıklar yüksek kalitede ve hızlı kopuk elde edilmesini sağlıyormuş. Videolarda yapılan yorumlardan duydum, henüz alıp denemedim ama kase önemli demek ki...

iclceq.jpg
(03/05/2016, Saat: 14:46)DarthVader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğru olabilir, bir yerde daha benzer bir şey okumuştum, dairesel değil badana yapar gibi köpürtün deniyordu. Ayrıca resimde gördüğünüz traş kaşesi için her kullanandan çok iyi yorumlar geldi, dibindeki tirtıklar yüksek kalitede ve hızlı kopuk elde edilmesini sağlıyormuş. Videolarda yapılan yorumlardan duydum, henüz alıp denemedim ama kase önemli demek ki...

iclceq.jpg

@DarthVader Evet, dibi düz olan kasedelerde köpürtme biraz sıkıntılı oluyor. Resimdeki kasenin dip yapısı, düz köpürtmeye çok uygun bence.. Hem fırçanın yıpranmaması açısından, hem de daha hızlı ve yoğun köpük yapması açısından bu tip kaseler daha kullanışlı. Pütürlü bakır kasemden bu anlamda çok memnunum.. Dibi düz kaselerde köpük yapmam daha fazla zamanımı alıyor.
63ebddfb712ab22805e66556bf4f9de4.jpg Bir internet sitesinden almıştım bunu,köpürtme kasesi olarak maalesef yeterli performansı alamıyorum,boya badana bile fayda etmedi bunda ama bilek ve kol kaslarımda büyük bir değişim gözlemliyorum uygun fiyatlı bir köpürtme kasesi nereden temin edebilirim ki?

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Ben şunu aldım, memnunum.

http://www.klasiktiras.com/Kopurtme-Kapl...r-tas.html
(03/05/2016, Saat: 18:16)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben şunu aldım, memnunum.

http://www.klasiktiras.com/Kopurtme-Kapl...r-tas.html

@msakalli komşumun kullandığı kasenin aynısını kullanıyorum. Ben de gayet memnunum @KuzeyTurk Hatta biraz daha darını bulsam 8 cm çap civarı eminim daha da memnun kalacağım. S ve M fırçalarda 10-12 cm çap kase biraz geniş kaçıyor.
Bakır kaplara biraz olumsuz bakıyorum ben ama yine de deneyebilirim.Porselen olsa daha iyi olur gibi geliyor.Yine de sağolun @ msakalli ve @ Lorenzo

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Her tıraştan sonra şap kullanmak zorunda mıyız? Sizce bu bir tabu mu?
https://www.georgetownpottery.com/product/SHAV0003.html

Uzun zamandır bu scuttlenin peşindeyim ama adamlar yollamıyor
(03/05/2016, Saat: 19:35)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://www.georgetownpottery.com/product/SHAV0003.html

Uzun zamandır bu scuttlenin peşindeyim ama adamlar yollamıyor

@Nani Kuş bu scuttle nefis dostum, acayip beğendim Rolleyes

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: