After Shave Bir Zorunluluk mu?
Tıraş sonrası ürünleri marka ve çeşidine göre, içindeki etken maddelerin cilde etkilerini az riskli, orta riskli gibi sınıflandıran bir kaynak.

https://www.quechoisir.org/comparatif-in...es-sci802/
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Sık tıraş olduğum zamanlar ya da yeni makine jilet denemeleri yaptığım zamanlar yanma olur. O zaman kullanırım onun hiç ihtiyaç duymam. Soğuk su yetiyor
-Vegan artisian sabununuz varsa(faena vs), son kalan sabunu yuzunuze surup 30 sn bekleyip yuzunuzu durularsanız balm surmus gibi bir yumusatma etkisi gosterebilir.
- Gul suyu gibi alkolsuz bir urun iyi bir rahatlatma saglayabilir.
- Şap veya witch hazel tarzı solusyon uygulaması, gozenekleri kapayarak batık riskini azaltabilir vs.
yani AS gereklimidir, hayır degildir. Ama seviyormuyuz, seviyoruz; kokusuydu, alkolun etkisiyle hafif yakmasıydı, bir psikolojik dezenfekte oldum hissiyatı derken o da tırasın bir parcası gibi geliyor.
Tişikkirlir Sipirmin.
Zorunluluk değil bence de, hatta bazen fazlalık ..mesela dün Stirling sabunla tıraşımdan sonra bir şey sürmemiştim, pamuk gibi gezmiştim. Ama bugün aynı sabundan sonra Adidas AS sürdüm, 5 dakika sonra cildimin kuruduğunu hissettim. Artisan sabunun üzerine o kadar güzel artisan Aftershave varken fabrikasyon AS kullanırsan olacağı bu..

@dikdik_s üstadın dediği gibi, ihtiyaç olmasa da zevk için AS kullanıyorum.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(06/09/2019, Saat: 00:07)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: -Vegan artisian sabununuz varsa(faena vs), son kalan sabunu yuzunuze surup 30 sn bekleyip yuzunuzu durularsanız balm surmus gibi bir yumusatma etkisi gosterebilir.
- Gul suyu gibi alkolsuz bir urun iyi bir rahatlatma saglayabilir.
- Şap veya witch hazel tarzı solusyon uygulaması, gozenekleri kapayarak batık riskini azaltabilir vs.
yani AS gereklimidir, hayır degildir. Ama seviyormuyuz, seviyoruz; kokusuydu, alkolun ekisiyle hafif yakmasıydı, bir psikolojik dezenfekte oldum hissiyatı derken o da tırasın bir parcası gibi geliyor.

+1

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tıraş sonrası benim için olmazsa olmaz şap kullanımıdır. Arta kalan köpüğü şaptan sonra yüzüme yedirir sonra durularım. Bundan sonrası benim için tamamen keyiftir. Losyon olsun, balsam olsun, bazen hiç birşey kullanmam. Bu şekilde gül gibi geçinip gidiyoruzSmile
Tıraş sonrası artan köpüğü surata sürme işlemini bende yapıcam, merak ediyorum etkisini. Tıraş sonrası özellikle kış aylarında balsam kullanımım olmazsa olmaz, yaz aylarında balsamdan ziyade losyon ilk tercihim. Geleneksel tıraşta tıraş sonrası işlemleri bu ritüeli sevmemde ki en büyük etken, özellikle de eşimin.
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti
as benim gibi cildi kuru olanlar için bir zorunluluk bence. koku, cildi tamir onarım hususlarını geçtim benim cildim traştan sonra nemlendirilmek istiyor yoksa yüzüm geriliyor rahat edemiyorum
Komşum hangi sabunları kullanıyorsunuz. Arko dan sonra cildim ameliyatla gerilmiş gibi , proraso dan sonra bebek kremleri sürülmüş gibi hissederim ben Smile
(06/09/2019, Saat: 16:51)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hangi sabunları kullanıyorsunuz. Arko dan sonra cildim ameliyatla gerilmiş gibi , proraso dan sonra bebek kremleri sürülmüş gibi hissederim ben Smile

proraso sandal sabun, nivea krem ve dalan krem kullandım bugüne kadar, arko kullandığım zamanki kadar olmasa da cildim kuruyor ve bir krem istiyorSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,667 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 22,955 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 49,250 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 23,004 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 55,318 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Kiehl's Post Shave Repair Gel Chinaski 28 26,314 30/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: dr_green
  Aqua Velva After Shave losyon eternal77 24 34,476 04/06/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Serjames
  Top 5 After Shave Losyon Eskiuyebyr 53 67,421 23/03/2020, Saat: 22:25
Son Yorum: FurkanY
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,752 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok
  Carolina Herrera 212 Men After Shave ahraz 13 5,194 28/02/2020, Saat: 18:53
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: