After Shave Bir Zorunluluk mu?
Aftershave kullanmak elbette zorunluluk değil.Ben genelde yazın tıraş sonrası ürün kullanmaktan kaçınırım.Ter ile birleşince garip oluyor yüzüm.Kışın balsam fena olmuyor benim gibi -20 leri gören bir memlekette yaşıyorsanız eğer.
Ama dolabımda iyi kötü bir as veya balm olur.
Selamlar...
Bence bir zorunluluktur. Klasik traşın en keyifli anıdır. Jileti makinaya takıp, köpüğü sürüp traş oluyorsak o retro havayı yakalamak istediğimiz için olmuyor muyuz? Hangi klasik traşın sonu alkolsüz biter ki ? Hafifçe yanan bir yüz, o ferahlık hissi. İşin keyfi orada bence.
(07/09/2019, Saat: 01:11)Vincent_Lord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence bir zorunluluktur. Klasik traşın en keyifli anıdır. Jileti makinaya takıp, köpüğü sürüp traş oluyorsak o retro havayı yakalamak istediğimiz için olmuyor muyuz? Hangi klasik traşın sonu alkolsüz biter ki ? Hafifçe yanan bir yüz, o ferahlık hissi.  İşin keyfi orada bence.

Kesinlikle komşum, 2 hafta önce 1 aylık sakalımı kestim.Tıraştan sonraki o hafif yanma hissini özlemişim işin keyfi orada. Tongue
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Size geçen gün yaptığımı anlatayım. Balıkesir'in Esmen kolonyası var. Fısfıslı. Bol alkollü tütün kolonyası.
Bir alışveriş sitesinde görüp direkt aldım. Neyse sinekkaydı tıraşımı oldum. İki fıs sıktım yüzüme. Böyle 30 yıl geriye gittim desem yalan olmaz herhalde. Tabi tütün kokusundan hanım yaklaşmadı yanıma ama. Olsun. O ferahlık yeter Big Grin
Bence özellikle sabun kullanılıyorsa ve sabun Arko gibi cildi geren bir sabunsa zorunluluk, özellikle kuru ciltler için. Ben kullanmaz isem cildimde pullanma oluyor.
(30/11/2019, Saat: 22:53)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence özellikle sabun kullanılıyorsa ve sabun Arko gibi cildi geren bir sabunsa zorunluluk, özellikle kuru ciltler için. Ben kullanmaz isem cildimde pullanma oluyor.

Oyle hissiyat yasıyorsan, phoenix vs. gibi bir artisian sabun kullan dostum, keske daha once kullansaymısım diyeceksin dene bak.
Tişikkirlir Sipirmin.
(04/05/2016, Saat: 23:26)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Farz olmasa bile vaciptir.

+1

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ölmemek elimizde değil ki bizim,                      
İyi yaşamamak beni tek korkutan.
Ben tıraşını buz gibi suyla, yazın ise buzlu suyla tamamlayanlardanım. Tıraştan sonra yüzüme bir şey sürünce hemen yıkayasım geliyor. Yüzümü suyla duruladıktan sonra havlu ile kurulama yapmıyorum. Islak ıslak 5-10 dk geziyorum. Arko bile yüzümü gerginleştirmiyor böyle yapınca.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
Benim astımım var. Kokular çok rahatsız eder. Nefes alamam. O yüzden aftershave kullanamazdım.
Ama aftershave olmayınca, kızarıklık, sivilce vs sorunlarım oluyor. Kremler, kızarıklıklara iyi geliyor (kokusuz kremler mevcut). Ama losyon ciddi bir sorun. Kokusuz ürün hiç bulamadım. Ben de etil alkolün içine saf su karıştırdım. Boynumdaki sivilcelere vs çok iyi geldi. Her gün olmasa da, arada sırada aftershave ürünler, cildimize fayda sağlıyor olabilir.
(03/12/2019, Saat: 10:03)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim astımım var. Kokular çok rahatsız eder. Nefes alamam. O yüzden aftershave kullanamazdım.
Ama aftershave olmayınca, kızarıklık, sivilce vs sorunlarım oluyor. Kremler, kızarıklıklara iyi geliyor (kokusuz kremler mevcut). Ama losyon ciddi bir sorun. Kokusuz ürün hiç bulamadım. Ben de etil alkolün içine saf su karıştırdım. Boynumdaki sivilcelere vs çok iyi geldi. Her gün olmasa da, arada sırada aftershave ürünler, cildimize fayda sağlıyor olabilir.

komşum sabun kokuları ile aranız nasıl? aftershaveler kadar yapay olmadıkları için soruyorum

geleneksel tıraşa ilk başladığım zamanlarda merak ettiğim için çok fazla makine ve jilet değiştiriyordum ve genelde arko sabun kullanıyordum o sebeple hem kuruma hem de yanma olduğu için tıraş sonrası ürünlere ihtiyaç duyuyordum. ama artık kendimi ve cildimi çok iyi tanıyorum. ayarsızlarda mild ayarlılarda düşük ayar ile keskinliği orta jiletler ile tıraş oluyorum, balsam aftershave losyon krem gibi ürünlere artık ihtiyaç duymuyorum.

toparlamak gerekirse koruyuculuğu iyi bir sabun ve standarda binmiş bir alet jilet kombinasyonu sizi tıraş sonrası ürün kullanımına muhtaç etmeyecektir diye düşünüyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,655 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 22,903 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 49,186 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,970 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 55,277 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Kiehl's Post Shave Repair Gel Chinaski 28 26,296 30/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: dr_green
  Aqua Velva After Shave losyon eternal77 24 34,439 04/06/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Serjames
  Top 5 After Shave Losyon Eskiuyebyr 53 67,385 23/03/2020, Saat: 22:25
Son Yorum: FurkanY
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,738 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok
  Carolina Herrera 212 Men After Shave ahraz 13 5,182 28/02/2020, Saat: 18:53
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: