After Shave Bir Zorunluluk mu?
(03/12/2019, Saat: 10:28)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum sabun kokuları ile aranız nasıl? aftershaveler kadar yapay olmadıkları için soruyorum

geleneksel tıraşa ilk başladığım zamanlarda merak ettiğim için çok fazla makine ve jilet değiştiriyordum ve genelde arko sabun kullanıyordum o sebeple hem kuruma hem de yanma olduğu için tıraş sonrası ürünlere ihtiyaç duyuyordum. ama artık kendimi ve cildimi çok iyi tanıyorum. ayarsızlarda mild ayarlılarda düşük ayar ile keskinliği orta jiletler ile tıraş oluyorum, balsam aftershave losyon krem gibi ürünlere artık ihtiyaç duymuyorum.

toparlamak gerekirse  koruyuculuğu iyi bir sabun ve standarda binmiş bir alet jilet kombinasyonu sizi tıraş sonrası ürün kullanımına muhtaç etmeyecektir diye düşünüyorum

Soguk kış günleri mutlaka balsam gerekiyor. Cilt tıraştan sonra zaten kuruyor bir de şap kullanılmışsa balsam bence olmazsa olmaz. Olaya sadece yatıştırma olarak bakmamak lazım.
(03/12/2019, Saat: 10:32)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soguk kış günleri mutlaka balsam gerekiyor. Cilt tıraştan sonra zaten kuruyor bir de şap kullanılmışsa balsam bence olmazsa olmaz. Olaya sadece yatıştırma olarak bakmamak lazım.

komşum ben sabah hariç günün herhangi bir saatinde tıraş olduğum için soğuk detayını atlamışım Smile tıraştan sonra kuruma sabun kaynaklı diye düşünüyorum en azından bir proraso sabun kurumanın önüne geçecektir. ben tıraştan sonra soğuk suyla yüzümü yıkarım. standart bir uygulama olarak değil de aklıma gelirse on dakika kadar sonra tekrar bir defa yüzüme su çarparım gerginlik kuruluk adına bir şey kalmaz
(03/12/2019, Saat: 10:48)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum ben sabah hariç günün herhangi bir saatinde tıraş olduğum için soğuk detayını atlamışım Smile tıraştan sonra kuruma sabun kaynaklı diye düşünüyorum en azından bir proraso sabun kurumanın önüne geçecektir. ben tıraştan sonra soğuk suyla yüzümü yıkarım.  standart bir uygulama olarak değil de aklıma gelirse on dakika kadar sonra tekrar bir defa yüzüme su çarparım gerginlik kuruluk adına bir şey kalmaz

İyi sabunlar kullanıyorum ama tıraş sonrası yüzüme ya şap ya da buz uyguluyorum. İster istemez kuruyor.
(03/12/2019, Saat: 10:28)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum sabun kokuları ile aranız nasıl? aftershaveler kadar yapay olmadıkları için soruyorum

Sabun kokuları da rahatsız ediyor. Ayrıca sabunlardaki kimyasal da cildimi rahatsız ediyor. Bazı cilt sorunlarım da var. Prorasonun beyazı, o olmazsa arkonun beyazı ile idare ediyoruz şimdilik...
(03/12/2019, Saat: 11:04)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabun kokuları da rahatsız ediyor. Ayrıca sabunlardaki kimyasal da cildimi rahatsız ediyor. Bazı cilt sorunlarım da var. Prorasonun beyazı, o olmazsa arkonun beyazı ile idare ediyoruz şimdilik...

proraso beyazı severek kullanıyorum arkonun 80 yıl ilerisinde ancak geleneksel ve yerli olması sebebiyle gönüllerin birincisi arkoSmile

değiştirmeden uzun bir süre sadece proraso ile yola devam edip iki perde wtg ile durumu toparlayabilirsiniz. en azından deneyin etkisini görün.
(03/12/2019, Saat: 10:54)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi sabunlar kullanıyorum ama tıraş sonrası yüzüme ya şap ya da buz uyguluyorum. İster istemez kuruyor.

ben şanslıyım diyelim o zaman Smile
Aftershave losyonlar biraz da işin keyif kısmı, özellikle clubman,brüt,old spice gibi klasik kokular

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ölmemek elimizde değil ki bizim,                      
İyi yaşamamak beni tek korkutan.
(03/12/2019, Saat: 11:16)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: proraso beyazı severek kullanıyorum arkonun 80 yıl ilerisinde ancak geleneksel ve yerli olması sebebiyle gönüllerin birincisi arkoSmile

değiştirmeden uzun bir süre sadece proraso ile yola devam edip iki perde wtg ile durumu toparlayabilirsiniz. en azından deneyin etkisini görün.

tamam. teşekkürler
Cilt kurumus kizarmis tahris olmuşsa tabiki after shave kullanilmali. Ancak tirastan sonra herhangi bir sorun yok ise kullanmakta zorunlu degildir.
Kisaca after shave zorunluysa zorunludur, degilse degildir.

Birde kullanilacak urunun uzerinde illaki after shave yazmasina gerek yok. Ortalama bir nemlendirici kremi(örneğin Arko Classic) berber usulu kolonya ile avucta karistirilip surulurse olur sana after shave. Cildim hassas kolonya bana uymaz dersen su veya gül suyu ile karistir. Kremi kolonya veya su ile seyreltmekteki amac ciltte tabaka halinde kalmasini ve parlama yapmasini onlemek.

Nivea nin after shave urunlerini kullaniyorum, losyon ciltte parlama yapiyordu balsami ile karistirip surdum yine yagli ve parlak bir goruntu cikti ortaya. Bende herhangi bir nemlendiriciyi islak yuze surmeyi veya gulsuyu ve kolonya ile karistirip surmeyi denedim mesele kalmadi kendi acimdan.
Mortal Kombat oynayanlar bilir, orada finish him neyse tıraşta da aftershave odur. bittiğini kesin olarak anlarsınız Smile
TemeT NoscE

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,615 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 22,751 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 48,883 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,808 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 54,916 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Kiehl's Post Shave Repair Gel Chinaski 28 26,188 30/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: dr_green
  Aqua Velva After Shave losyon eternal77 24 34,241 04/06/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Serjames
  Top 5 After Shave Losyon Eskiuyebyr 53 67,033 23/03/2020, Saat: 22:25
Son Yorum: FurkanY
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,613 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok
  Carolina Herrera 212 Men After Shave ahraz 13 5,129 28/02/2020, Saat: 18:53
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: