Aracınıza Hangi Firmadan Yakıt Alıyorsunuz?
Merhaba,

Özellikle Turbo dizel aracı olan arkadaşlar: Yakıt tasarrufu ve performans değerlendirmesi açısından baktığınızda, hangi petrol şirketini tercih ediyorsunuz?
Seat leon 1.6d kullanıyorum ve yakıtımı TP'den alıyorum. Çoğunlukla aynı istasyondan almaya çalışıyorum ( Ankarada istanbul yolu üzerinde bulunan TP istasyonundan) . Performans ve pompa fiyatlarından memnunum.

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Onceleri shallden aliyorumdum.benzim depomu kirletip tikadigi icin biraktim simdi bm den aliyorum.
(09/05/2016, Saat: 03:30)zceritoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Seat leon 1.6d kullanıyorum ve yakıtımı TP'den alıyorum. Çoğunlukla aynı istasyondan almaya çalışıyorum ( Ankarada istanbul yolu üzerinde bulunan TP istasyonundan) . Performans ve pompa fiyatlarından memnunum.

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@zceritoglu Birazdan Ankara'dan dönüşe geçeceğim.. İyi oldu bu bilgi. Teşekkürler Smile
Anadolu Yakası'nda memnun olduğunuz hangi istasyonlar var?
Erenköy Shell,hiç sorun yaşamadım Hocam şimdiye kadar,minibüs caddesi üstündeki,içinde burger king olan dersen kesin bulursun

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Dün Ankara'da bir adamla tanıştım. Ordudan emekli olmuş. Kimya alım biriminde mi neymiş çok da anlayamadım ama orduya alınacak yakıt üzerine de görev yapıyormuş. Dediği şu: Tüm yakıtlar aynıdır ama sadece SHELL ana bayisinde istasyonların depo anahtarı vardır. Dolayısiyle hangi Shell'den alırsan al, depoyu sadece ana bayi açabildiği için en düzgün yakıtı aldığına emin olabilirsin.

Onun yalancısıyım ama ordu mensubu olması güven verdi. Adamlar her konuda çok titizler çünkü.

Sonuçta Shell'den de yıllardır benzin alıyorum, hiç üzmedi beni.. Diğer firmalar da iyi ama bazen silkeleme ve km sorunu yaşatıyorlar.

Turbo dizel motor biraz daha özen gerektirdiğinden, yakıt seçimi ekstra bir önem kazanıyor..
Geçenlerde arabanın motor ışığı yandı, arızaya bilgisayardan baktık tahmin ettiğim gibi mazottaki sorun yüzünden mazot pompası arızası çıktı, en son yakıtı shell den almıştım. Shell genel manada iyi ama bence yakıtlara istasyon bazında bakmak gerekir. Eğer istasyon bir dalavera çevirmek isterse bunu mutlaka yapar.
(10/05/2016, Saat: 12:45)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçenlerde arabanın motor ışığı yandı, arızaya bilgisayardan baktık tahmin ettiğim gibi mazottaki sorun yüzünden mazot pompası arızası çıktı, en son yakıtı shell den almıştım. Shell genel manada iyi ama bence yakıtlara istasyon bazında bakmak gerekir. Eğer istasyon bir dalavera çevirmek isterse bunu mutlaka yapar.

@hknz benim de kafamı karıştıran bu zaten. Ama adamın dediğine göre Shell istasyondaki depoya müdahale edilmesini bir şekilde engelliyormuş. Bunu yapabilecek teknik donanıma, yaptırım ve cezalara güçleri olduğu muhakkak..

Pompa arızasını ise son alımdaki firmaya bağlamak bence çok doğru olmaz. Aslında bunlar çok ciddi firmalar ve eminim çok sistemli bir denetleme mekanizmaları var. İstasyon sahipleri kendilerini riske atar mı, bilmek zor. Ben atmazdım. Büyük istasyonların da atacağını zannetmiyorum. Daha bilgili bir kaynak bulabilsek keşke.. Kulaktan filan değil de, bu işin mutfağında olan ve dürüst biri..
Ben zaten son aldığım yere bağlamadım arızayı. Sensörü yakmış sadece, bir arıza çıkmadı ayrıca. Bu aralar Opetten alıyorum güzel ama bu da daha az yol yaptırıyor,

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Son Hangi Filmi İzlediniz? Niko 424 157,136 04/10/2022, Saat: 16:13
Son Yorum: sfenks
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 233,081 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
Question Hangi maskeyi kullanıyorsunuz Dragon 25 9,796 29/12/2020, Saat: 20:05
Son Yorum: Kecelan
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 147,318 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Hangi takimi destekliyorsunuz ? GeltirBot 127 101,121 24/06/2020, Saat: 15:54
Son Yorum: Perseus
  Dizel yakıt hakkında emre-sti 24 22,350 14/08/2015, Saat: 12:59
Son Yorum: Viyaduk
  Hangi marka meyve suyunu tercih ediyorsunuz? Lord Sparhawk 23 34,403 08/10/2013, Saat: 00:46
Son Yorum: mavi
  Hangi uydu platformu? mckorkmaz 14 21,204 07/10/2013, Saat: 23:45
Son Yorum: Kendineözgü
  hangi notebook? superbadger 53 59,782 28/05/2013, Saat: 22:00
Son Yorum: puchacz
  Hangi Oda Kokularını Kullanıyorsunuz? yarhasan 3 6,945 15/01/2013, Saat: 01:00
Son Yorum: eggman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: