Nivea Traş Kremleri
(03/06/2020, Saat: 01:38)Poerio Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence Nivea, nemlendirmesi ve kokusu daha iyi ayrıca kullanım konforu da var.

Bir Arko Berber Tıraş Sabunu bagimlisi olarak Nivea'nin üstün olduğu durumdur. Ozellikle kayganlik ve zamanla sabunun kurumasi bakimindan Arko geride kaliyor. F/p anlaminda aslinda her iki urunde gercekten iyi ama bu konuda Arko daha ucuzcu, tercih meselesi.
Ama tum bunlara karsin, cok buyuk bir negatif yönü olmamasi kaydiyla sabun veya kremlerin arasinda cok da bir fark oldugunu dusunmuyorum. Genel olarak kopuklerin arasinda cok extra buyuk bir fark oldugunu dusunmuyorum acikcasi. Köpüğün kivamini - huyunu suyunu ogrendikten sonra markalar arasinda cok da farklarin olmadigini dusunuyorum. Bu dusuncem icerik zenginligi - tiras sonrasi -alerjenler gibi konularin disinda: direkt kullanım bahsediyorum aslında. Ornek vermek gerekirse Derby Limon cok guzel bence 2.75 TL'lik fiyatiyla, 145TL'lik Neville'de harika bir krem. Arko'da harika ayni zamanda.
Ozetle, Nivea guzel gercekten, ama aslinda bence diger pek cok urunde harika. Burada durum tercihe kaliyor aslinda. Asil durum urunun huyunu suyunu ogrenmek. Bunun icinde bir urunu bitirrne kadar sadece o urunu kullanmak cok faydali, urunu tamamen taniyabiliyorsunuz.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
İkisi de ortalama ürünler. Bir zamanlar köpürtme kabındaki arko sabuna nivea sensitive krem ekleyerek kullandım. Sorunsuz iş yapar. Birlikte deneyebilirsiniz.
Klasik arko sabunu kullanıyorum değişiklik olsun diye migrostan 6 ay önce mavi kutulu olanı vardı almıştım dün aklıma geldi kullanayım dedim köpüğü iyi kremsi yapısı iyi kokusu fena değil kayganlığı da iyi ama yüzümün bir yanını traş edene kadar geçen sürede öbür yanındaki sabun kurudu. 2 perdede sabunu bayağı sulu bir şekilde uyguladım sonuç yine aynı.
Bence fiyatına göre erişilebilen en iyi kremlerden biri. Kokusu klasik Nivea men ürünlerinin kokusunun aynısı. Koruyuculuğu çok başarılı. Kayganlik konusunda alışana kadar çok zorlansamda zamanla onun da baya iyi olduğunu gördüm. Tek sıkıntısı yavaş tıraş olayım derseniz biraz hızlı kuruyor. Bunu engellemek için biraz sulu kopuk yapayım derseniz koruyuculuğu gözle görülür şekilde azalıyor. Kısacası alışma süreci olan ve biraz hızlı olmanızı bekleyen fiyatını sonuna kadar hakeden güzel bir ürün
Bende geçen hafta migrostan sarı etiket indirimi ile 10 tl ye aldım.Daha önce olduğum tıraşlar kuruma yapıyordu ve bugün aldığım performansı alamamıştım acaba formülde yenilememi yaptılar diye düşünmedim değil,belki de elim hızlandığı için kuruma yapmıyor ama koruma ve kayganlık bence tatminkar.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tam anlamıyla fiyat performans şampiyonu. Arko ' dan ve Derby' den çok daha iyi performansı.
Bir güncelleme çekeyim. Eskiden iki versiyonu vardı. Mild ve sensitive. Mild olanın koruyuculuğu, nemlendiriciliği, kokusu vs çok güzeldi. Çok volümlü köpüğü olmasada kaygan , yastıklaması vs yerinde fiyat performans şampiyonu bir kremdi. Sensitive olan da fena değildi. Kokusu çok bana hitap etmiyordu papatya- çiçeksi vs feminen geliyordu. ( rose of bulgaria da aynı hissi yaşadığım ürünlerdendir) Markette şu an protect & care var. Bugün bir kutu aldım ve kokusu farklı. Krem rengi de farklı. Mild hafif pembemsi kremsi bir renkteydi. Sensitive olandan da bir yarım tüp duruyor. (@onur98 in hediyesiydi. 5 yıl oldu daha bitmedi. Bu yıl bitirme planım var inş Big Grin ) Bazı arkadaşlar tıraş aletiyle bir kez geçtikten sonra yağlı katman kalmıyor vs demiş. O daha çok don yağlı sabunlarda olur. Veya yağlı ürünlerde ( zeytinyağı vs) fırçayla birlikte yağıda yayarsınız inceden köpükle. Neyse yeni versiyonu bir deneyip bildirim d bulunurum merak eden olursa.
Nivea kremin önceki versiyonlarına yetişemedim ama piyasada arko ve derby kremlerden sonra en çok bulunan protect(lacivert) ürününü ara sıra kullanıyorum. Arko ve debynin tüm versiyonları ve prorasonun okaliptüs mentol olanini kullandım şimdiye kadar bu krem prorasodan altta ama arko ve derbylerden çok üstte bir krem. Öyle aman aman bir köpük yoğunluğu yok ama koruyuculuğu ve kayganlığı iyi. Fiyat performans olarak değerlendirildiğinde iki arko 3 derby fiyatında yaklaşık 10 -12 TL arası bulunabiliyor.Tabi proraso fiyatinada 3-4 tane alınabiliyor. Ben ıslak yüze sürüp fırçayla yüzde kopurtuyorum ve memnunum. Sadece biraz su istiyor ara ara.Kullanim kolayligi açısından kremler daha avantajlı. Artık elimdeki arko ve derbyler bitene kadar almayacağım dan bu ürünü indirimde gördüğümde biraz stok yapacağım.
Kartallar yüksekten uçar
Sanki nivea kremlerde zor bulunur hale gelmeye başladı.İnternetten alayım dedim zor da olsa buldum fakat onun yerine satıcı tıraş jeli yolladı.
(24/10/2020, Saat: 09:47)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanki nivea kremlerde zor bulunur hale gelmeye başladı.İnternetten alayım dedim zor da olsa buldum fakat onun yerine satıcı tıraş jeli yolladı.

Eczanelerde genelde bulunuyor komşum.
Tıraş oluyorum, o halde varım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 552,586 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 148,449 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Kapo / Karo Traş Kremi Kendineözgü 45 59,409 29/12/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Eunus
  Sandalwood Tıraş kremleri İnceleme ve Karşılaştırma MetsGo 19 6,819 30/10/2020, Saat: 13:22
Son Yorum: onurcakmak
  Gibbs Tıraş Kremleri sifujack 53 67,677 22/10/2020, Saat: 11:32
Son Yorum: onurcakmak
  Simpson Ultra Glide tıraş kremleri ( Sandalwood) MetsGo 16 5,718 19/08/2020, Saat: 20:44
Son Yorum: MetsGo
  Nivea Mild Tıraş Kremi eggman 39 53,646 10/10/2019, Saat: 23:14
Son Yorum: Soner
  İNCELEME : Prosar Traş Kremi habaz 13 7,715 11/08/2019, Saat: 14:45
Son Yorum: MetsGo
  Nivea Sensitive Tiras Kremi emiriko 90 102,727 29/04/2019, Saat: 17:55
Son Yorum: DelikanliTiras
  Kutu ve Tüp Tıraş Kremleri Farklı Mıdır? m y r 10 11,000 27/01/2017, Saat: 02:54
Son Yorum: mkeskus

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: