Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi
(02/07/2016, Saat: 16:58)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son aldığım Semogue 830 fırçayı 5 dakika kalıp sabunla kopurtup kalıp sabun rodajinin ardından suyu silkelenmis ıslak düğümü elime sıkıştırıp killarin üst kısımlarını dis fırçasıyla hafif bastırarak fircaladim her seferinde fırçayı çok az tur hareket ettirerek düğümü eşit çevire çevire fircaladim
Sonuç mükemmel oldu 2 band ,finest ,HMW kısaca porsuk fırça tadında domuz fırça
Semogue agartma işlemi ve kıl seçimini olayın temeli
Aynı işlemi ileride Semogue SOC a bir şans daha verip deneyeceğim

Kısmetse forum fırçasında denersiniz. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(02/07/2016, Saat: 16:58)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son aldığım Semogue 830 fırçayı 5 dakika kalıp sabunla kopurtup kalıp sabun rodajinin ardından suyu silkelenmis ıslak düğümü elime sıkıştırıp killarin üst kısımlarını dis fırçasıyla hafif bastırarak fircaladim her seferinde fırçayı çok az tur hareket ettirerek düğümü eşit çevire çevire fircaladim
Sonuç mükemmel oldu 2 band ,finest ,HMW kısaca porsuk fırça tadında domuz fırça
Semogue agartma işlemi ve kıl seçimini olayın temeli
Aynı işlemi ileride Semogue SOC a bir şans daha verip deneyeceğim

Tıraş fırçasını, fırçalarken gören oldu mu üstat? Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
@cihankeskin
Forum fırçasına ileri rodaj tekniklerini uygulayacağım aklımda değişik voodoo uygulamaları var  Rolleyes

(04/07/2016, Saat: 00:05)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kısmetse forum fırçasında denersiniz. Smile

(04/07/2016, Saat: 00:09)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş fırçasını, fırçalarken gören oldu mu üstat?  Big Grin

@mancho
Delilerin halinden deliler anlar deyip kimseye göstermedim  Rolleyes

103vmgk.jpg
@cihankeskin , ben de bu basligi okuyup istahi kabaran lakin domuz fircasi olmayan -forumda cok yoktur herhalde- bir adem(d)im, simdi forum fircasini daha da bir sevkle bekliyorum Smile

Sent from my iPad using Tapatalk
Domuzlara ikinci şans vermeye devam ediyorum ...
Semogue 830 biraz sabun rodajı birazda diş fırçasıyla uçlarını fırçalama tımar işlemiyle güzel oldu.830 biraz köpük fakiri çıktı.Sanırım ağartma işlemi yapılırken kıl yüzeyindeki boşluklu dokular biraz dolmuş yada tıkanmış bu yüzden 830 biraz köpük körü olmuş
Bugün elime ulaşan yeni Semogue SOC ashwood domuzcuğu yukarıdaki işlemlerden geçirdim.Diş fırçası işleminden önce hafifçe elimi tırmalayan SOC,diş fırçası tımarından sonra 830 kadar olmasa da evcilleşti.Köpük üretimi şimdiden 830 dan daha iyi.
Asıl breakin yada rodajı gömlek yakasını çaputa çeviren zımpara vari sakallar yapıyor Rolleyes
o fircalara sakal mi dayanir hocam aman catallansin diye yuzden olmayin Smile
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
@Saltuk
Breakin yapacak kadar sakal yok üstad , surat yerine geleneksel rodaj yöntemlerine devam Smile
Saltuk'un simyacı kimyacı rodaj prosesine karşılık bende sadece kalıp sabun ve diş fırçası çalışır Rolleyes
Porsuk fırçadan beklediğimi bulamayınca yönteminizi sırayla tüm domuz fırçalarıma uyguladım, çok faydalı buldum çok düzgün ve ayrıntılı bir anlatım yapmışsınız elinize sağlık. Yeni bir fırçanın uçları normal rotasyondaki, hiç işlem yapılmamış iki aylık fırçadan daha yumuşak hale geliyor birkaç gün sonunda . En önemli noktanın ters kılların temizlenmesi olduğunu düşünüyorum bu süreç içerisinde, ters ve biraz ince olanlar saç fırçası/diş fırçası/havluya sürerken zaten kopuyor kök sürekli takıldığı için zamanla ancak direk fırça ıslak iken cımbız ile temizlemek bu kıllardan süreci çok öne alıyor. Düz olup normalden kalın olanlar ise biraz sabredip baştan koparılmazsa bir haftaya kadar ıslanıp kuruya kuruya ve havluya vs sürtüle sürtüle en sonunda fazlaca çatallanıyor ve omurgası kuvvetli ucu yumuşak süper kıllara dönüşüyor.
forum fırçaları geldiğine göre bu akşam denemeye başlayabilirim buradaki bilgileri Smile
Bir cevher daha.. Saltuk üstada teşekkürü borç biliriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,151 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,794 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,329 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,651 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 182,033 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Domuz Kılı Fırçalarda Sertlik Oranı/Cetveli muhendisbey 11 3,619 06/04/2021, Saat: 17:57
Son Yorum: muhendisbey
  Temizel domuz kılı fırçaları Soner 9 7,960 25/10/2020, Saat: 12:02
Son Yorum: kral arthur
  En iyi 5 domuz kılı fırça ckeskin 60 75,771 05/09/2020, Saat: 23:50
Son Yorum: marv
  Domuz Fırça Break-İn İşlemi ve Kimya 101 dikdik_s 28 22,802 27/06/2020, Saat: 15:33
Son Yorum: trooper_gs
  Domuz kılı fırça alerjisi yaşayan oldu mu? Kecelan 26 10,692 15/06/2020, Saat: 20:20
Son Yorum: Kecelan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: