Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi
(19/08/2017, Saat: 21:41)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aylardır adam edemediğim Proraso domuza son bir şans vererek su kabında buzdolabına koydum. Gerçi rotasyonda fazla rağbet görmeyen bir fırçam ama yine de az uğraşmadım.  Bakalım sonuç ne olacak. Bana göre Omega ve Semogue arasında ciddi fark var. Omega zor ehlileşen bir domuz. Jaguarlar bile iki tıraşta açılıyor, bu Omega bana mısın demiyor. Bence Proraso'ya hiç yakışmayan bir fırça. Off topic için özür.

@Niko Murat üstadım size katılıyorum Semogue (SOC) keyifle kullandığım bir fırça. Acemilik zamanımda alınmış olduğundan sanırım break-in yüzümde tamamlandıSad
Sizden esinlenip aldığım Thater dan sonra sizde bir bristle isterseniz soc şahsen öneririm..
Selamlar Saygılar

@Tahir üstadım 830 ve bizim forum Semogue'dan çok memnunum ama en kısa sürede ben de bir SOC almak istiyorum Smile
Bence SOC, domuz kılı fırçaların şah'ıdır Smile
Daha ucuz yollu bir sürü bristle almaktansa SOC almak en doğrusu, SOC olunca kolay kolay başka domuz fırçaya pek elim gitmiyor.
Bende de 830 var gayet memnunum ama keşke SOC alsaymışım diyorum. En yakın zamanda almayı düşündüğüm fırça SOC domuz.
Rehber sayesinde proraso domuz kılı fırçamda belirgin bir açılma olduğu gibi daha konforlu oldu ama bundan sonra silver fibre sentetik fırçalar ile devam edeceğim.
(04/09/2017, Saat: 15:58)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence SOC, domuz kılı fırçaların şah'ıdır Smile
Daha ucuz yollu bir sürü bristle almaktansa SOC almak en doğrusu, SOC olunca kolay kolay başka domuz fırçaya pek elim gitmiyor.

@bayercy üstadım bende keyifle kullanıyorum.. sizin fotolardan görüp almıştım katkınız var Smile iyiki almışım..
Hem kılları farklı ve kaliteli sapı estetiği hemde backbone çok beğendiğim yanları..
Bu arada biodermayı bu günde denedim Smile bence pre-shave etkisi var..

@dikdik_s komşum valla Semogue'lar varken hiç uğraşmak istemiyorum artık Omega'larla filan. Canıma yazık, çok kıl temizledim Proraso'dan hala naz yapıyor. SOC da aldığımda domuz sayfasını kapatacağım.
Ben çok uzun yıllardır Jaguar 117/11 kullanıyorum. Sert kılları ayıklamıştım, geri kalanların uçları pamuk gibi. Sanırım yılların etkisiyle omurgası biraz zayıfladı fakat hala tatminkar sonuç üretiyor. Tıraş işini sıklaştırınca fırça bir sonraki tıraşa kadar kurumamaya başladı, gerçi çok sorun değildi ama yine de biraz da ¨biraz daha iyisi nasıl acaba¨ merakıyla 20 gün kadar önce Omega 11137 aldım. Saltuk'un rehberi hidrojen peroksit hariç harfiyen uyguladım. Hatta mantic59'un buzdolabında bekletme tekniğini de üstüne ekledim. Halen hemen hemen her gün köpürtüyorum, köpüğün kurumasını bekliyorum, duruluyorum ve kurumaya bırakıyorum. Ara sıra da tıraşta kullanıp duruma bakıyorum.

Çok uğraşmama rağmen içinde hala batıcı kıllar var ki bunlar Jaguarım da sayıca çok daha azdı ve şu anda yoklar. Omurgası çok iyi fakat break-in hala (bence)tamamlanmadı. Bir umutla yumuşaklığının Jaguar'a yaklaşacağı günleri bekliyorum. Tamam ilk aldığım güne kıyasla daha iyi ama, bu süre zarfında biraz daha fazla iyileşeceğini bekliyordum. Şimdilik beklediğimi bulamadım.

Sanırım ben de bir fırsatını bulunca SOC domuz alıp domuza bir nokta koyacağım. Bu arada araya bir de kaynak soru sormak isterim. SOC ile 810, 610 (veya 620) modellerinin, hatta 1305, 1800 modellerinin kıl kaliteleri farklı mı? Biraz daha genişleteyim, her Semogue fırça kendine özgü bir kıl kalitesiyle mi üretiliyor? Yoksa mesela 810 ve 610 arasındaki tek fark sap ve (belki) kıl uzunluğu, düğüm çapı gibi şeyler mi?
Komsum su wilkinson konusunda cihan dostumuz guzel bir tablosunu paylasmisti sanirsam
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=5507&page=2
(04/09/2017, Saat: 20:44)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum su wilkinson konusunda cihan dostumuz guzel bir tablosunu paylasmisti sanirsam
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=5507&page=2

Abi senin özel mesaj kutun dolu mu ? Üç dört defadır mesaj attım da ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,152 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,795 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,330 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,652 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 182,062 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Domuz Kılı Fırçalarda Sertlik Oranı/Cetveli muhendisbey 11 3,620 06/04/2021, Saat: 17:57
Son Yorum: muhendisbey
  Temizel domuz kılı fırçaları Soner 9 7,963 25/10/2020, Saat: 12:02
Son Yorum: kral arthur
  En iyi 5 domuz kılı fırça ckeskin 60 75,772 05/09/2020, Saat: 23:50
Son Yorum: marv
  Domuz Fırça Break-İn İşlemi ve Kimya 101 dikdik_s 28 22,805 27/06/2020, Saat: 15:33
Son Yorum: trooper_gs
  Domuz kılı fırça alerjisi yaşayan oldu mu? Kecelan 26 10,692 15/06/2020, Saat: 20:20
Son Yorum: Kecelan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: