Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi
Ben geleneksel tıraşı tanımadan önce de sabun ve fırça ile tıraş olurdum. Tabi sabunlar ve fırçalar hakkında hiç bir bilgim yoktu, Migros'ta bulabildiğim tek sabun olan Arko ile Bodyshop'tan aldığım sentetik fırçayı kullanırdım. Gerçi Arko hala kullanıyorum tabi.

Geltir ile tanışınca ilk makinem ile birlikte bir Semogue 1305 aldım. Bu arada break in kavramını okumuş olduğumdan fırçanın ilk geldiğindeki sertlik beni çok şaşırtmadı. İlk günden itibatern tıraş olmadığım günlerde dahi fırça ile beyaz sabun köpürtüp duruladım ve sonrasında bornoz kolunda epey kuruttum. Bu sayede hızlı bir süreç sonunda kıllar çatallanmaya ve fırça yumuşamaya başladı.
@dikdik_s teşekkür ederim üstadım. Çok makbule geçti o tablo.

Bu durumda benim tercihim sırasıyla

SOC veya 1305 ten birisi olacak.

Magirus dolmuş vitesi topuzundan esinlenilerek yapılan saplar pek ilgimi çekmiyor.
(04/09/2017, Saat: 23:34)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi senin özel mesaj kutun dolu mu ? Üç dört defadır mesaj attım da ?

serjames mesaj kutum %14 ve senden herhangi bir mesaj gelmedi. Simdi ozelden denemelik msg attım kardes.
@Tahir abi, SOC gönül rahatlığı ile tavsiye edilebilecek bir fırça. Keyifli tıraşlarda kullanın.
Bioderma 'yi da test edip onaylamaniza sevindim. Smile
(06/09/2017, Saat: 14:12)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Tahir abi,  SOC  gönül rahatlığı ile tavsiye edilebilecek bir fırça. Keyifli tıraşlarda kullanın.
Bioderma 'yi da test edip onaylamaniza sevindim. Smile

Wink Wink Wink

Dostlar buzdolabında soguk suda bekletme methodunu, kullanmadıgım bir omega fırcada denedim. En az sonucu da aynı sekilde bu fırcada aldım. Fotolarda belli oluyormu bilmiyorum 2 gun dolapta bekletilip, arada 4-5 kere havluda hunharca dovulmus/surtulmus hali. Fark eh iste, uzun loftlularda az etkisi oluyor, kısa loftlu domuzlarda daha fazla etki gosteriyor bu yontem.
Sonuc; yaparsanız faydası varmı var. Zarurimi hayır.

2f04z0n.jpg

2llnfoz.jpg
Kıllar soguktan DİK DİK olmus Wink
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Selamlar,

Ben bu süreç için extra bir şey yapmıyorum. İşi oluruna bırakıp bizzat yüzümde uyguluyorum. Kullandığım fırça Semogue 1305. Traştan 5-10dk önces sıcak su içerisinde bekletiyorum. Bu sayede yüzdeki hissiyatı daha yumuşak ve daha fazla köpük tutuyor. Traş sonrası da suyunu süzdürüp, havluya bir kaç kez sürtüp, ters olarak standına asıyorum. Razorus Noyan bey fırça tarak ile tarayıp bu süreci hızlandırabileceğimi söylemişti. Nedense zor yoldan gidiyorum Big Grin
(15/09/2017, Saat: 12:02)dnz35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Ben bu süreç için extra bir şey yapmıyorum. İşi oluruna bırakıp bizzat yüzümde uyguluyorum. Kullandığım fırça Semogue 1305. Traştan 5-10dk önces sıcak su içerisinde bekletiyorum. Bu sayede yüzdeki hissiyatı daha yumuşak ve daha fazla köpük tutuyor. Traş sonrası da suyunu süzdürüp, havluya bir kaç kez sürtüp, ters olarak standına asıyorum. Razorus Noyan bey fırça tarak ile tarayıp bu süreci hızlandırabileceğimi söylemişti. Nedense zor yoldan gidiyorum  Big Grin

En guzelini yapıyorsunuz komsum. Herkes biliyordur diye soylemiyoruz ama porsuk veya domuz fırcalarınızı kullanım oncesi 5 dakka suda bekletmelisiniz ki, dogal kılları suyu emsin, yumusasın, sonra tıras esnasında kopugunuzu emmesin diye. Sentetiklerde su altına tutup direk kullanmaya baslayabilirsiniz.
Yukarıda bahsettigimiz yontemler ve konu icerigide, sizin yavas yavas yaptıgınız sureci az biraz hızlandırmak icin yapılabilecek kucuk tiyolar. Ama domuzlarınızı ayıklayın, konu basında damuzlara fısıldayan saltuk kardesimin anlattıgı gibi.
(15/09/2017, Saat: 12:36)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En guzelini yapıyorsunuz komsum. Herkes biliyordur diye soylemiyoruz ama porsuk veya domuz fırcalarınızı kullanım oncesi 5 dakka suda bekletmelisinizki, dogal kılları suyu emsin, yumusasın, sonra tıras esnasında kopugunuzu emmesin diye. Sentetiklerde su altına tutup direk kullanmaya baslayabilirsiniz.
Yukarıda bahsettigimiz yontemler ve konu icerigide, sizin yavas yavas yaptıgınız sureci az biraz hızlandırmak icin yapılabilecek kucuk tiyolar. Ama domuzlarınızı ayıklayın, konu basında damuzlara fısıldayan saltuk kardesimin anlattıgı gibi.

Daha fırçayı almamışken, alıp kargosunu beklerken dahi konuya bir kaç defa göz atmıştım. Forumun bu tip konularda faydası çok. İlk zamanlarda ayıklama işlemini yapmıştım. Şu anda arada fireler kaldıysa dahi rahatsızlık veren yok. Benimkisi sadece break-in işlemini hızlandırma işlemini kısa yoldan değilde ağırdan alarak yapmak  Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,151 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,792 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,328 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,651 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 182,030 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Domuz Kılı Fırçalarda Sertlik Oranı/Cetveli muhendisbey 11 3,619 06/04/2021, Saat: 17:57
Son Yorum: muhendisbey
  Temizel domuz kılı fırçaları Soner 9 7,960 25/10/2020, Saat: 12:02
Son Yorum: kral arthur
  En iyi 5 domuz kılı fırça ckeskin 60 75,771 05/09/2020, Saat: 23:50
Son Yorum: marv
  Domuz Fırça Break-İn İşlemi ve Kimya 101 dikdik_s 28 22,801 27/06/2020, Saat: 15:33
Son Yorum: trooper_gs
  Domuz kılı fırça alerjisi yaşayan oldu mu? Kecelan 26 10,692 15/06/2020, Saat: 20:20
Son Yorum: Kecelan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: