Morris&Fondran Lee sabini Foruma özel fırça
Ben sadece sap rengi konusunda yorum yapayım: Koyu Jade çok güzel duruyor. Şuan örneğini bulamadım.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(11/05/2016, Saat: 20:20)ehkaa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 600 liraya fırça mı alınır Smile

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(11/05/2016, Saat: 20:38)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lee Sabini fircalarin ulasilmasi zor olmasi Shavemac Simpson gibi markalara kiyasla iyi biyere tasimiyor benim gozumde, hatta musteri memnuniyeti konusunda net bir eksi benim icin. Kendisinin de fenomen olan knotlari biraz uretim partilerine bagli. Hani garanti edilen ya da istikrariyla unlu bir dugum kalitesi surekli olan bir durum degil.

Ha bunlari niye yaziyorum, bana kalirsa arzu objesi haline gelmemesi gereken bir marka M&F, o zamanlari eskide kaldi takip ettigim kadari ile.

(11/05/2016, Saat: 22:13)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen sene @Cihankeskin'in başlattığı forum fırçası kampanyası(ki çok mantıklıydı bence)  maalesef pek ilgi görememişti. Herhangi bir polemik veya yanlış anlama olmaması için isim vermiyorum yerli fırça üreten bir arkadaşımız yanlış hatırlamıyorsam 200 TL'ye yakın bir fiyat vermiş ve bu ciddi tartışmalara yol açmıştı. Fiyat konusunda satıcınının iyi niyetinden şüphe etmiyorum ancak rakam kimileri tarafından gene haklı sebeplerden dolayı yüksek bulunmuştu.

M&F güzel fırçalar yapan bir firma ancak ortak istek olan 26 mm'lik fırçası 210$ gibi oldukça yüksek sayılabilecek bir fiyat. Cihankeskin'in dedği gibi fiyatı da 600-700'den aşağı olmaz.
Romantik değil realist konuşursak; ,koleksiyon amacı vb yoksa çok az kişi bu fiyata bu fırçayı alır. 3-5 kişi içinden özel fırça yapılmaz, özel bir fiyat çekilmez.
Kaldı ki neden M&F?  Teklif eden kardeşimiz neden özellikle bu markayı seçmiş?
Bazı forumlarda 26mm'liklerinin bile backbonelarının çok yayılıcı olmasından şikayetler edilirken, neden backbone'u daha sağlam bir fırça değil?
Ben 60 dolarlık TGN  A grade silvertip'den çok memnunum mesela.  Bende M&F'i çeken herhangi bir neden yok.  Neden 700 TL para vereyim?  

Kaliteleri tabi ki aynı olamaz ancak 200 TL'lik bence optimum kalite de ki bir fırçayı kimse almıyorsa 700 TL'lik bir fırçayı zaten alan olmaz.
İyi niyetli ancak beyhude bir çaba...

degerli forumdaşlarım bahsettiğiniz konuları üst satırlarda elimden geldiğince yazdım.

amacımız Lee sabini özel bir fırça tartışmalarımızda bu eksen üzerinde. diğer türlü farklı yönlere çekilmekte ( lütfen yanlış anlamayın herhangi bir ithamda bulunmuyorum haddime de değil). sadece morris fondran Lee sabini fırçayı nasıl daha iyi bizi hangi yapısı daha çok mutlu edecek bunun arayışındayız . fırçaların yapısı üzerinde çok usta forumdaşlarımız var onların da katkısıyla mutlu sona ulaşacagımızı düşünüyorum.
@cihankeskin

Üstad bu mu koyu renk jade?

Jade1.JPG

Sent from my iPhone using Tapatalk
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@onurcakmak Aynen. Ben de bir örnek buldum.

Morris_Forndran_Chief_Blonde_Badger_26mm_Jade.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
6b023979f200f7345fc8b5297ecee36f.jpg

En soldaki de jade sanırım.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
@cihankeskin üstad benim kafam karıştı ben paylaştığım resimdeki en solda olanı koyu renk jade zannetmiştim, diğerlerini ve sizin paylaştığınızı normal jade diye düşünmüştüm. Açık renk ile koyu renk arasındaki fark ne ola ki?

I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(11/05/2016, Saat: 23:00)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @onurcakmak Aynen. Ben de bir örnek buldum.

Morris_Forndran_Chief_Blonde_Badger_26mm_Jade.jpg

@cihankeskin ve @onurcakmak hocam karanlıkta bile parlar bu jade çok albenili.

@btoprak hocam sizin paylaştıgınızda cihan hocamın paylaştıgı ile aynı tonda gibi baya al benili.
@Nani Kuş ne yalan Söyleyeyim resmine bakıp bakıp durduğum fırça. Eger jade degilde bu sap modeli olursa benide listeye ekleyebilirsiniz. 849d369ec2f0dc722f3c27540d7a3f83.jpg

https://instagram.com/turkishrazor/
Satılıklarım: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7313
                http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7738
Sap modeli ve rengi yanında bu markanın kullandığı kılların yapısı hakkında bilgisi olan varmıdır?
Şahsen suratımda çok açılan bir fırça hoşuma gitmiyor.
(11/05/2016, Saat: 15:50)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada sayı ile ilgili olarak uzun süredir foruma uğramayan hepsi çok değerli @btoprak hocam; @Hellhound hocam ve ismi şu an balık hafızama gelmeyen (beni affetsinler) çok değerli üstadlar var. Onlarda bize eşlik edebilir diye tahmin ediyorum.

Çok teşekkür ederim. Forumu takip ediyorum ancak yazmak konusunda çok istekli değilim diyelim.

(11/05/2016, Saat: 20:38)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lee Sabini fircalarin ulasilmasi zor olmasi Shavemac Simpson gibi markalara kiyasla iyi biyere tasimiyor benim gozumde, hatta musteri memnuniyeti konusunda net bir eksi benim icin. Kendisinin de fenomen olan knotlari biraz uretim partilerine bagli. Hani garanti edilen ya da istikrariyla unlu bir dugum kalitesi surekli olan bir durum degil.

Ha bunlari niye yaziyorum, bana kalirsa arzu objesi haline gelmemesi gereken bir marka M&F, o zamanlari eskide kaldi takip ettigim kadari ile.

Oğuz'un yazısı çok yerinde. Bugüne kadar Lee'nin elinden çıkan 5 farklı knot denedim, "işte budur" diyebildiğim tek fırça 4-5 yıl öncesine ait ve muhtemelen yanlış etiketlenmiş bir finest-blond badger kırması idi. Onu da bir Simpson Manchurian düğümün üzerinde konumlandıramam... Lee, şöhretini efsane tabir edilen eski dönem Rooney'lerden alıyor ve o düğümler de tarihe karışalı çok oldu. Son yıllarda benim gözümde deyim yerindeyse "overrated" bir marka M&F.

Katılım durumum için şu aşamada net bir şey diyemiyorum. Lee olur da ön ödeme istemezse (ödeme yapıp aylarca o adamın keyfini beklemek istemiyorum), tercih edilen sap ve düğüm boyutu da bana uygun olursa neden olmasın...
gurmekokular

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,396 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 862 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,733 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 378,659 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,362 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 465,513 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,444 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv
  Anbbas Porsuk Fırça U A K 1 2,663 06/01/2020, Saat: 23:12
Son Yorum: Jaguar Paw
  sephora porsuk kılı fırça kumuca 26 30,457 15/07/2019, Saat: 06:34
Son Yorum: kadir.tbk
  Edwin Jagger Pure Porsuk kılı fırça JohnLocke 24 11,106 22/04/2019, Saat: 17:52
Son Yorum: CK89

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: