Jaguar 1071
Herkese selamlar..

Konuyu Jaguar başlığı altına açmadım. Çünkü  gerek üretim firmasının http://www.teknikfirca.com/tr/index1.php  gerek firmanın halkla ilişkiler departmanı olmasa da nihai tüketiciye yaklaşım tarzının http://www.geltir.com/showthread.php?tid=426&page=17. ve gerekse ürünlerinin gayet kaliteli olmasının sebebiyle, her ürünü için ayrı bir konu açılmasını uygun gördüm. Forumumuzda Jaguar markasıyla üretilen  bir çok ürünün, ayrı konular altında incelenmeyi hak ettiklerini düşünüyorum.

1071 ile başlıyorum:

Elime ilk aldığımda, markanın Türk markası olması sebebiyle şüpheyle yaklaştım. Kocaman ve kılları çok kalındı. Eve geldim ve daha ilk tıraşimda yüzümü okşarcasına masajı ile mest oldum. Sert bir fırca bekliyordum ama değildi. Tıraş sonrasında icersindeki 20 kadar siyah kılı temizledim. Ama uçları kapalı değildi, sadece gözüme battıkları için temizledim. Birkaç tıraş sonra ise, kalan siyah kılların da uçlarının 3-4 parćaya bölündüğünü farkettim.

Sirke hariç hiçbir rodaj uygulaması yapmama gerek kalmadı. Sirkeyi de hijyen için yaptım, belki ona bile gerek yoktu.

Şimdi baktığımda, berberlerin neden özellikle 1071 tercih ettiklerini daha net görebiliyorum:

* Rodaj gerektirmiyor. Fırça zaten uçları açık olarak piyasaya sunuluyor.

* Suyu çok iyi tutuyor.

* Birkaç kullanımdan sonra sabunu hapsetmiyor.

* Koku neredeyse hiç yok. İlk tıraşta kullanılan sabunun kokusunu, kuru kaldığı günlerde kaybetmiyor.

* Fırça tam kışlık.. Isı kaybı, kıl uzunluğu sebebiyle fazla değil. Hele ki scuttle ve sıcak su eşliğinde sayısız perde çıkartılabilir. Adeta yüzünüzü sarıyor.

* Sadece sabunlarda test ettim (Tabac, Proraso yeşil, Taylor avokado, Cella, Arko) mükemmel köpüķ kıvamına ulaştırıyor. Yüzde veya kasede farketmiyor.

* Çok kısa sürede yükleniyor ve sabunu oymuyor.

* Büyük boyutuna rağmen hızlı kuruyor.

* Birkaç kullanımdan sonra siyah kıllar açılıp çatallanıyor.

* Sap dizaynı gayet başarılı. Renkler güzel ve zevke göre opsiyonlu. Siyah ve kırmızı, saman sarısı ile kombine olarak tüketiciye sunulmuş. Reçine katman, fırçanın elden kaymasını engelliyor.

Sonuç olarak Jaguar 1071, her tıraş severin sahip olması gereken bir fırça.. Belki boyutundan dolayı her kullanımda tercih edilmeyebilir ama, özellikle soğuk kış sabahlarında yüzünüzü yumuşak ve sıcacık bir battaniye şevkatiyle saracak bir fırçayı düşledığinizde, Jaguar 1071 "ben buradayım" diyerek, tebessüm etmenizi sağlayacaktır.

wio9l4.jpg
+1

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok başarılı olmuş komşum, içim eridi olsa da alsak dedirtti resmen

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Teşekkür ederim komşular Smile
1071 i kullanmak cok keyifli badana fırcası gibi Smile
Köpük yapımı cok basit fiyatı 20 tl gibiydi severek kullanıyorum .
Fakat çok fazla ters kıl mevcut bunları tek tek ayıklamanız gerek .
İnceleme için teşekkürler Smile
(14/05/2016, Saat: 13:59)saygin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1071 i kullanmak cok keyifli badana fırcası gibi Smile
Köpük yapımı cok basit fiyatı 20 tl gibiydi severek kullanıyorum .
Fakat çok fazla ters kıl mevcut bunları tek tek ayıklamanız gerek .
İnceleme için teşekkürler Smile

Rica ederim @saygin komşum Smile

Enteresandır, forumda bahsi geçse de 3 Jaguar fırçamda da ters kıla rastlamadım. Hatta Jaguar fırçalar ilk göz ağrım olduğu için sempati duyarım; toptancılarda rastladığım fırçaları muhakkak incelerim. Şimdiye dek hiç ters kıla rastlamadım.

İlk kullanımlarımda ön yargılı bir yaklaşımım vardı. Büyüteçle bile inceledim. Kim bilir, belki de biraz şanslıyımdır.

Selamlar..
kaliteleri ile fiyatları arasında orantı olmayan
fiyatının fersah fersah üstü kalite sunan
jaguar ve rodeo fırçaları (teknik fırça)
bende çok seviyorum
5 10 tlye sundukları inanılmaz.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Kayınpederimin arşivde 2 tane Jaguar fırça gördüm, Korktum ve hemen kapıyı kapatarak uzaklaştım Smile)

Şaka bir yana, büyük fırçalar bunlar...
1071 Hepimizin berberlerden tanıdıgı turkun efsanevi fırcası. Beni boyutu biraz korkuttugu icin, aynı sekilde omega nın pro serileride dahil buna, italian flag omega da oyle buyuk cıktı, pek elimin gittigini soyleyemem.

Ufaklık 236 yı oldum olası cok severim. Hep aklımdaydı bir sekilde kısmet olmadı, saltuk kardes bana supriz yapıp gondermisti. Buyukluk konusunda cekincesi olanlara 236 modelini tavsiye ederim.
11gt7qv.jpg

Birde 1071 kullanımında dikkat ederseniz, cogu berber dugumun dibinden sıkarak o sekil tutar fazla acılmasını engellemek icin, taktik olsun; bahsi gecmişken ismini de koyalım. The name is:
(Turkish Barber Style Loft Shortening)
Jaguar fiyat performansı yüksek fırçalar yapıyor. 1056 modeliyle bir dönem baya bir vakit geçirmiştim. Bir tıraş öncesinde kaynara yakın bir suda bekletme yapmıştım. Kokusu değişmişti.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  JAGUAR kumuca 351 330,214 04/05/2023, Saat: 17:24
Son Yorum: goshawk
  Jaguar 771 professional Gens_darmes 45 23,232 24/04/2023, Saat: 11:41
Son Yorum: Mecanica
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,202 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Information Nom Tıraş Fırçası - LASSE 41 LE vs. Jaguar 236 karşılaştırma yazark 5 3,343 01/06/2021, Saat: 16:31
Son Yorum: Schumi
Exclamation Yeni Jaguar 1071 Mix ekindgn 10 5,528 02/03/2021, Saat: 02:24
Son Yorum: shabby
  jaguar fırça? mriza1 8 21,244 12/11/2012, Saat: 01:37
Son Yorum: kumuca
Information Yeni aldığım jaguar fırçalar zorba58 26 44,762 24/04/2012, Saat: 20:07
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: