Rocnel Model SE50 (İlk Mesaj Güncel)
(23/05/2016, Saat: 18:04)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s den gene güzel bir inceleme eline sağlık keyifle 3 kerecik okudum Smile

Serdar kardeşim tek perde de traş biriyse 2. Ve 3. Perdede neyi kestiniz yav Smile

Abi dedim ya sabuna muzige ayip, onlarin hatirina.
Saka bir yana dogrusu ilk inceleme olarak, sizler icin tahris etme vs. durumunu test etmek istedim. Anlattigim gibi hicbir sorun da yasamadim. Yumusacik rahat bir tiras oldu.

Bu sefer DE kullanir gibi tiras oldum. Carsamba gunu, SE kullanir gibi hafif cildi gerdirerek tiras olmayi dusunuyorum. Bakalim bu alete hangi yontem daha cok yakisiyor.

Simdi spordan ciktim. Bu satirlari yazarken ayni anda da dusunup yuzumu yokluyorum. Rocnel SE yi sevmistim. Koleksiyonumda her daim, tasarimi, yapim kalitesi ve goruntusu ile tutmak isteyecegim bir alet. Fakat sanirim bu model SE50 tirasi ile hissiyati ile belkide SE lere olan sevdam dolayisi ile daha bir hosuma gitti.
@dikdik_s dostum benim dikkatimi çeken husus şu oldu se-se50 birbirine çok yakın karakterlerde ?

@saltuk hocam se aletleri incelemesinde injektör tipi jiletler daha rijit ve kalın yapıda olduğunu ifade etti ayrıca feather Ac serisinin farklı bir kulvarda olduğunu ifade ediyor.

Rocnel Se Aletimiz yarım yaprak jilet kullanıyor . Makinayı bıraktım jiletlerin yapılarınında çok farklı olmasından dolayı.

Rocnel se ile se50mm hangi noktada birbirilerine yakınlık gösteriyor ?
Abi ikiside, turk Smile

Tıraş hissiyatı ve agresiflik olarak.
(23/05/2016, Saat: 17:15)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evett, Rocnel SE50 tıraşımızı olduk.

Omega 20102 fırçamızı çelik bardagımızın icinde sıcak suya koyduk. Girdik banyomuzu aldık.
3017 de olan ikea kabındaki (omrumu yiyen) proraso beyaz/mavi karısım sabunumuzu aldık elimize, rocnele ozel olsun diye içine bir parmak Panna Creama da ekledik mi. Basladık kopurtmeye.

Rocnelin kapak surgulu, jileti koyup suruyon namluya. Alttan vidasını sıkınca, makinanın arka tarafını yukarı dogru kaldırıyor vida, boylece on tarafta jileti tutan on bolum one dogru egilerek kastırıyor jileti ve sapa saglam jileti tutuyor.

Dedigim gibi sabunumuzu fırcamızı hazırladık, dusumuzu aldık, "my funny valentine" sarkımızı actık. Ya bismillah deyip yukarıdan asagıya WTG seklinde olacak sekilde baslıyoruz ilk perdeye.
Sol favoriden tut asagıya cek, biraz saga kay yanaktan asagı cek, gec sag yanaktan yukarıdan asagıya, gec saga al favoriden yukarıdan asagıya.

Tıras bitti.   Nası yani.

Valla bitti. 4 hareketle, hadi bir de orta ceneyi ekle, 5 hareketle yukarıdan asagıya indirdim aleti suratın her tarafı tıras oldu, kopuk kalmadı. E bakıyorum ediyorum, ikinci perdeye de gerek yok. Tek perdede sanki 2 perde tıras olmusum gibi.

Ya baba, o kadar hazırlık, muzikler kopurtmeler vs. 10 sn. lik tıras icinmiydi Smile
------------------
Buraya kadar cıkardıgım sonuc, mavi yakalı ya da hergun tıraş olma zorunlulugunuz var ise, sabahları 2 dakikanızı ayırarak kartusludan bile daha hızlı tırasınızı rocnel le yapabilirsiniz. Bu gurupta bir kişi iseniz, rocnel aksesuar veya koleksiyondan cok size bir ihtiyac, gereklilik. Feather jilet olayı buymus demek ki. Hızlı bir tıras. Rocnel le de cok uyumlu bir birliktelik olmus.
-----------------

Ben tabi dedim olmaz tek perde, sabuna yazık, muzige ayıp. Basladım xtg 2ci perdeye ve ATG 3. perdeye.

Sonuc sıkıntısız yumusacık bir tıraş oldu komsular. Elinizde Rocnel SE varsa, onun hissiyatını biliyor iseniz, SE 50 de onun karakterine cok ama cok yakın. Bir parca daha agresif olabilir ama fark kucuk bir fark goz ardı edilebilir. Cok dikkatli birebir karsılastırmada anlayabileceginiz bir fark. Kopuk toplaması SE modeline gore daha basarılı. Ben ilkini fatboy a benzetmistim, sık durulanmak istiyen bir karakteri vardı, bu yeni model daha iyi o konuda.

Ben kai captain jilet ile denedim. Feather ve Feather super le daha agresif bir hal alacagını dusunuyorum, denemek lazım.
Bugun feather jilet siparisi vericem. Sizlerinde ileride ihtiyacı olabilir diye koli ile soylemeyi dusunuyorum bizlere daha ucuza mal olsun diye.

İlk denememde bıraktıgı izlenim ozet olarak bu dostlar. Sürgülü mekanizmaya bayıldım ama. İmpadan stand ve sap soyledim. Yarın onlar gelsin, bir iki resim paylasmak isterim.

Makinanın uretim kalitesi ve hissiyatı muhtesem, 10/10. Rocnel bu mat gorunumu kumlama ile mi yapıyor bilmiyorum ama, surgusu de olunca tam beretta f92 kıvamında silah gibi olmus. Yine yeniden gurur duydum Rocnel le.

My funny valentine dan sonra koptum. Bayağıdır dinlemiyorum deyip açtım dinledim.
Güzel inceleme olmuş, 3 günlük sakalla falan deneme imkanınız olursa çok iyi olur...
Emeğinize sağlık çok şık bi makine olmuş.

Günlük tıraş olan mavi yakalı olarak ilgimi çekti ama bunun jiletleri nerden temin etcez, bide fiyatları nasıldır ve ne kadar gider hiç bir fikrim yok. Feather'ı görünce biraz tuzlu olur gibime geldi. Şu soruların cevabı olumlu olursa heralde alırım çıkınca.
@afsheen
dostum tesekkurler. Sakal 2 gunluktu.

Once farklı yontemle denemek istiyorum cildi gerdirerek vs. haftasonuna dogruda Rocnel DE42 denemek istiyorum. Bende bir sure daha 3 gunluk sakal olmaz sefim.
İnceleme için teşekkürler üstad, oldu bitti tıraşı olmuş Smile
(23/05/2016, Saat: 20:08)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @corpus36,üstad sizin incelemeleri de özledik

En son bir kısım değerli üstadımdan GEM gelmişti. Affınıza sığınarak bir inceleme yaparım.
Saygılar.
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
Saygılar bizden @corpus36 üstad ,

@rocnel , Murat Bey ileride GEM tipi SE jilet kullanan bir alet geliştirmeyi düşünüyormusunuz
sınırlı sayıda limited yada hatırat şeklinde gem tipi tek taraflı jilet kullanan bir aleti rocnel yorumuyla görme şansımız olur mu

GEM_PTFE_Klinge.jpg
(23/05/2016, Saat: 23:02)Selman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeğinize sağlık çok şık bi makine olmuş.

Günlük tıraş olan mavi yakalı olarak ilgimi çekti ama bunun jiletleri nerden temin etcez, bide fiyatları nasıldır ve ne kadar gider hiç bir fikrim yok. Feather'ı görünce biraz tuzlu olur gibime geldi. Şu soruların cevabı olumlu olursa heralde alırım çıkınca.

Jiletleri Mustafa Bey'den isteyince getiriyor. Ürünün çıkışına yakın sanırım stoklu olarak da getirir. Jiletleri çok ucuz değil ama normal DE jiletle ben en fazla 2 tıraş olabilirken Feather Artist Club jiletlerle ortalama 10 sorunsuz tıraş çıkartıyorum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,591 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  Rockwell Model T ati19 1 2,007 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,240 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
  Barbaros & Rocnel Adjustable theunnamed 240 134,177 06/06/2020, Saat: 02:44
Son Yorum: arandur
  Rocnel GEM (İlk Mesaj Güncel) rocnel 49 36,123 25/04/2020, Saat: 01:39
Son Yorum: Muhibbi
  Rocnel Fotografları -Sadece Foto - Only Pictures dikdik_s 63 52,502 17/04/2020, Saat: 05:24
Son Yorum: CK89
  Rocnel 'Elite' Tıraş Makinesi SumNauta 111 74,965 03/02/2020, Saat: 16:37
Son Yorum: rocnel
Rainbow Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P rocnel 1,432 747,622 01/01/2020, Saat: 00:18
Son Yorum: dr_green
  ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI rocnel 412 382,915 29/07/2019, Saat: 08:04
Son Yorum: CK89
  BARBE BLEUE BB MODEL X STAINLESS STEEL RAZOR utunc 21 20,691 29/03/2018, Saat: 19:14
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: