Single edge alet rehberi
(23/05/2016, Saat: 01:18)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yok hocam latife benimki DE ler de son derece basarili aletler sonucta SE bir alternatif, bir cesitlilik sadece.sifir SE derken neyi  kastediyorsunuz hocam?

@Saltuk
Üstad yani vintage olmayan yeni üretim demek istedim
geçenlerde dikdik almıştı galiba
streamline i kastediyorsunuz sanirim hocam.o da vintage ama nadir bulunan modellerden.modern SE lerden cobra classsic, mongoose gibi modeller var ama onlar farkli jilet kullaniyorlar onlara henuz girmedik.aldin mi yoksa benden habersiz Hz. @dikdik_s ? Smile
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
@Saltuk

Yeni üretim yada replica yapılıyor anlamışım o zaman dikdik in mesajında
@saltuk hocam harika bir inceleme elinde sağlık . @dikdik_s hocamla damardan girdiniz valla çok meraklar içindeydik bu GEM lerin. @rocnelin gem bir incelemeye gelsin bakalım kim kaptıysa Smile
Eline sağlık Saltuk üstadım, çok güzel, bilgilendirici bir yazı olmuş Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Saltuk eline saglik. Benim aklimdaydi ama othrup yazmak en az 1 haftami bulurdu miskinlikten. Ustumden aldin sagolasin.

@ihtilaf son aldigim SE saltuk un da degi gibi yine vintage ama az uretilmis ozel bir SE everready streamline. Yeni SE en azindan GEM jiletlerle calisan bir urun yok su anda.

Feather jiletlerle calisanlar var mangoose gibi, rocnel se50 gibi.
Elinize sağlık komşum güzel bir inceleme olmuş, bu tarz bilgi dokümanları bir kitapta toplansa kıymetli bir eser ortaya çıkar.
SE dünyası bana biraz karışık geliyordu, sayenizde aydınlandık. Teşekkürler.
Yok be abiler aslına bakarsan DE lerden cok daha basit.

Guncel tek bir jilet var yeni olarak satın alabileceginiz, impa ticarette bulabileceginiz GEM SE jileti. Paslanmazı da en iyisi hic baska bakmanıza gerek yok impada hazır var.

Alet dediginizde de dipsiz kuyu degil, DE ler gibi onlarca yuzlerce secenek yok. Tek marka Gem, Everready vs. hepsi aynı firmaya cıkıyor sonucta.
İlk baslayanlara oncelik tek bakacagınız makine var. 1912 modeli.
Ama junior'u plastik saplısı olur (rocnel sap takınca yakısıklı olur), yada normal 1912.
1912 modeli SE dunyası hakkında size en net gorusu deneyimi verecek alettir. Hosunuza gitmezse satarsınız yada 1930 lardan kalma bir guzellik olarak koleksiyonunuzda antika bir alet olarak tutarsınız.

Kullandınız,yaw bu ne guzel birseymis derseniz, ondan sonra ki tercihlerde biz her turlu bilgi yardım icin buradayız.
(23/05/2016, Saat: 00:03)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: rica ederim arkadaslar. @men-sup en azindan bir sans verilmeli doye dusunuyorum.bir clog-pruf alip deneyebilirsiniz
Yazınızın etkisiyle Forumdan bir GEM Junior edindim. İlk SE traşım için sabırsızlanıyorum...

d1173488ab9225d9d6ef289620e9c918.jpg

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Koruma Barsız DE Alet Straht 69 58,142 01/05/2023, Saat: 16:36
Son Yorum: Mecanica
  Gem Single Edge taskind 17 25,080 20/10/2019, Saat: 16:08
Son Yorum: oozturk
  Supply Single Edge (SE) Tıraş Makinesi SumNauta 12 10,427 11/05/2017, Saat: 23:06
Son Yorum: GartBnx

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: