Single edge alet rehberi
Gem SE jiletleri her kullanım oncesinde ve sonrasında mutlaka palm strop dedigimiz, avucunuzun kenarında stroplayın. Kullanım omrune buyuk katkı yapıyor. Daha once yazmayı unuttuysak ek bilgi olsun diye arada paylasmak istedim.
Saygılar.
@pilotic teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Jilet temini nedeniyle GEM almam ama Rocnel SE-P sürekli göz kırpıyor. Onunla ilgili çekincem ise agresif olması dolayısıyla günlük tıraşa uygun olup olmadığıdır. ???
Ben SE aletlere ilgi duydum ama istediğim verimi alamadım. GEM Junior agresif geldi hatta GEM Micromatic Clog Pruf bile agresif geldi. Shick Adjustable ise çok mild geldi. Bu arada DE aletlerin en agresifi R41'i ise beğenerek kullanıyorum. Sorun şu ki agresif DE aletlere keskin jilet takarak, mild olanlara ise keskin olmayan jilet takarak dengelersiniz. Ancak GEM tipi aletlerde GEM jiletlere Shick tıraş aletlerinde ise Shick injector jiletlere mahkum durumdasınız, başka marka jiletleri de var bunların ama hissiyat aynı ve ulaşılabilirlik zor. Rocnel P-SE de durum daha farklı tabi ama ben onu da sürekli kullanamadım. Kısaca bence SE aletler DE aletlerin yanında farkı bir tat olarak ara sıra kullanılmalı, onların yerine geçmesi biraz zor.
Belki ozendirir dostları diye gecmisten buldugum su foto dursun soyle, yakıstı bu konuya.
2h6hc2o.jpg
Jilet takarken yaşadığım tedirginliği ve tasarımsal olarak fazla genişçe bir kafa yapısını saymazsak Rocnel SE-P modeli jilet özgürlüğü ve agresifliği ile şahane bir alet. Günün birinde yine yarım jiletle kullanılabilen ama jilet yüklemenin rahat olduğu dar bir kafa yapısına sahip bir modelini almak çok isterim.
Injektor tip aletler gunluk kullanima uygunmudur acaba? bu aletleri denemeyi dusunuyorum,gunluk tiras icin kullanacagim,hangisini onerirsiniz?
(16/12/2018, Saat: 00:45)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Injektor tip  aletler gunluk kullanima uygunmudur acaba? bu aletleri denemeyi dusunuyorum,gunluk tiras icin kullanacagim,hangisini onerirsiniz?

Kesinlikle uygunlar. Schick type L veya adjustable'ı önerebilirim. Type L ucuz ve bakımı kolay.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
İnjektor icin bende adjustable derim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Koruma Barsız DE Alet Straht 69 58,246 01/05/2023, Saat: 16:36
Son Yorum: Mecanica
  Gem Single Edge taskind 17 25,102 20/10/2019, Saat: 16:08
Son Yorum: oozturk
  Supply Single Edge (SE) Tıraş Makinesi SumNauta 12 10,440 11/05/2017, Saat: 23:06
Son Yorum: GartBnx

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: