Derby Jilet Ömür Testi
(03/06/2016, Saat: 14:13)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu konuyu burada noktalayalalım
burdan devam etmeyin

yeni jilet için yeni konu açın

bunlar ayrı bir başlığa toplayacağım kolayca bulunmaları için
kıymetli veriler sunabilir ilgililere

"Jilet kullanım testleri"

gibi bir bölüm açarak Wink

@BigHillMe Üstadım konuyu kilitleyelim o zaman.
yo onu kastetmedim hocam

diğer jilet incelemelerinizi yeni bir konu açarak yapın
her jilet incelemenizi ayrı bir konuyla yapın
kolaylıkla ulaşabilelim demek istedim

yeni bölüm yeni konsept hayırlı olsun Smile

bunu siz buldunuz Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Yeni konu açılması iyi olmuş.. Konsept bunu hakediyor Smile

@Mauser

Devam edin komşum lütfen.. İlgiyle takipteyim..
Komsular,

Bu konunun amacı nedir. Arkadasımız niye yuzunu hırpalıyor, 1 derby ile 8 tıras cıkarırsam ne olur diye.
Biz niye merak ediyoruz bu kadar 1 jilet ne kadar gider diye?
Paslanmaya acık incecik bir metal parcasının bu kadar kullanılmaya zorlanması, teknik ve saglık acısından dogrumudur?
Çaya, kahveye, cep telefonuna, bilgisayara, yeni olan ne varsa bu kadar meraklı bir tuketim toplumunda, paketi 1-2 lira olan jiletin cok tıras cıkarması, ekonomik veya farklı bir kulvarda bize ne gibi bir rahatlama saglar, bu arastırma daki kazancımız ne?

İncelemeyi yapan dostum alınmasın, ben burada sırf okuyarak bile psikolojik olarak suratım kasınmaya basladı. Bize konu olsun, katkı saglayayım diye, bu tarz riskli seyler yapmasını ben sahsen kendi adıma istemiyorum. Konunun risk-kazanc oranını dengesiz buluyorum veya yeni baslayan meraklı arkadasların, bu tarz yazıları okuyarak kendilerine ne gibi cıkarım yapacaklarını hesaplayamıyorum.

Bilmem anlatabildim mi yazı ile dusuncelerimi.

Saygılar
(11/06/2016, Saat: 21:04)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsular,

Bu konunun amacı nedir. Arkadasımız niye yuzunu hırpalıyor, 1 derby ile 8 tıras cıkarırsam ne olur diye.
Biz niye merak ediyoruz bu kadar 1 jilet ne kadar gider diye?
Paslanmaya acık incecik bir metal parcasının bu kadar kullanılmaya zorlanması, teknik ve saglık acısından dogrumudur?
Çaya, kahveye, cep telefonuna, bilgisayara, yeni olan ne varsa bu kadar meraklı bir tuketim toplumunda, paketi 1-2 lira olan jiletin cok tıras cıkarması, ekonomik veya farklı bir kulvarda bize ne gibi bir rahatlama saglar, bu arastırma daki kazancımız ne?

İncelemeyi yapan dostum alınmasın, ben burada sırf okuyarak bile psikolojik olarak suratım kasınmaya basladı. Bize konu olsun, katkı saglayayım diye, bu tarz riskli seyler yapmasını ben sahsen kendi adıma istemiyorum. Konunun risk-kazanc oranını dengesiz buluyorum veya yeni baslayan meraklı arkadasların, bu tarz yazıları okuyarak kendilerine ne gibi cıkarım yapacaklarını hesaplayamıyorum.

Bilmem anlatabildim mi yazı ile dusuncelerimi.

Saygılar
Efenim Edmund Hillary'e sormuşlar - "Neden Everest' e tırmandınız?" deyü, cevaben -"Çünkü, orada" demiş Smile
Şimdi insanevlatlarını muhteşem kılan şeylerden biri de yaptığımız şeylerden bazılarını sırf yapabildiğimiz için yapmamız.
hayatın tadı-tuzu büyük oranda bundan geliyor Tongue

Ayrıca bilginin eyisi kötüsü, faydalısı işe yaramazı olmaz. Post apokaliptik gün gelir arkadaşa atıf yaparız, elimizdeki derbyleri patatesle takaslarız Tongue
Ayrıca sineğin kanadından ne kadar yağ çıkacağını bilmek arzusunda olanların sayısı da az değildir zannediyorum.

Forumdaşın bilgi edinme uğruna, kendini dizayn ettiği deneyin öznesi ve nesnesi yapmasını taktire-şayan buluyorum Tongue

@dikdik_s bey rasyonel aklınıza yol verin bazı bazı Tongue
Derby ile bir traşı dahi çıkartamıyorum. İncelemeyi yapan arkadaşı tebrik ederim.
2 traşı bile zor çıkarıyor derby hiç beğenmediğim bir jilet.
(29/05/2016, Saat: 23:55)Men-Sup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad ben bi jileti 6 gün kullansam, (hem de aftershave sürmeden) suratım Rocky Balboa' nın final maçındaki haline döner...merak ettim bu Derby'yi..

++++++1 Jilet Wink Koptum sabah sabah Ediz kardeşim

(03/06/2016, Saat: 15:19)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @BigHillMe Üstadım konuyu kilitleyelim o zaman.

@Mauser üstad emeğinize sağlık test sabır işi, kolay gelsin. Aralarda kullandığınız jileti nasıl muhafaza etmektesiniz? ie : ( Makine içinde/dışında, temizleyerek, bileyerek?...) çok teşekkürler

(22/01/2017, Saat: 10:35)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Mauser üstad emeğinize sağlık test sabır işi, kolay gelsin. Aralarda kullandığınız jileti nasıl muhafaza etmektesiniz? ie : ( Makine içinde/dışında, temizleyerek, bileyerek?...) çok teşekkürler

Her ne kadar sinekten yağ çıkarmaya bayılıyor da olsam çoğu jiletim 3-4 kullanımdan sonra hafiften paslanmaya başladığı için atmak zorunda hissediyorum. Özellikle Wilkinson Classic, plastik bir alet olduğundan sanki nemi hapsediyor ve paslanma garanti oluyor gibi. Önceden çoğunlukla Derby kullandığım için bu markanın çeliğinden kaynaklanıyor diye düşünüyordum ama çoğu jiletin akıbeti bu gibi.

TTO makina ise açıp, askısında bırakmak nispeten paslanmayı önlüyor gibi. Ama bu saklama işindeki fikirleri ben de merakla bekliyorum doğrusu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Permasharp Jilet Ömrü İncelemesi Mauser 40 15,307 28/06/2021, Saat: 10:45
Son Yorum: necatiatceken
  Derby Usta Kullanım Ömrü Ömer t. Katı 16 7,282 03/05/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: TA1OZH
  Kai Jilet Ömür Testi rock83 21 19,990 11/09/2020, Saat: 16:10
Son Yorum: Mustafa40
  Jilet değişimi timdr 10 7,119 14/08/2020, Saat: 12:33
Son Yorum: Lord Sparhawk
  7 O'clock Yellow Ömür Testi Mauser 36 25,676 20/07/2020, Saat: 23:07
Son Yorum: Efrasyab