Derby Jilet Ömür Testi
Teşekkürler komşum merakımı giderdiniz. Jilet yorumlarinizi okurken faydalı olacaktır.
@Mauser Teşekkürler.
Önerisi olan var mı demişsiniz , üstad bir süre ara verin bu denemelere, cildiniz toparlasin. Smile
İlla yeni denemelerde bulunacağım derseniz Personna Lab Blue derim. Ben 7-8 gördüm Personna ile. Siz daha üstüne çıkabilirsiniz diye düşünüyorum. Çünkü gerçekten çok dayanıklı bir jilet. 2. ya da 3. tıraş ile 5. 6. tıraşın konforu arasında çok bariz fark olmuyor kanaatimce.
(01/06/2016, Saat: 20:26)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Mauser Teşekkürler.
Önerisi olan var mı demişsiniz , üstad bir süre ara verin bu denemelere, cildiniz toparlasin. Smile
İlla yeni denemelerde bulunacağım derseniz Personna Lab Blue derim. Ben 7-8 gördüm Personna ile. Siz daha üstüne çıkabilirsiniz diye düşünüyorum. Çünkü gerçekten çok dayanıklı bir jilet. 2. ya da 3. tıraş ile 5. 6. tıraşın konforu arasında çok bariz fark olmuyor kanaatimce.

Şuan için stoğumdaki jiletler

-WS
-Derby
-Shark
-Polsilver
-Rapira Platinium Lux
-7 O'clock Yeşil
-Feather (Siyah kutu)

Bahsettiğiniz personna stoğumda yok bu jileti alırsamda 100lük almam lazım zaten stoğumda hiç beğenmediğim WS lerden 170-180 tane varken 100lük personna alamam.

Siz 7-8 görmüşseniz ben yaptığım testlerde jiletin ocağına incir ağacı diktiğim için her halde 30u görürüm Smile İşin şakası bir yana diğer arkadaşlardanda dönüş olsun eğer onlarında isteği varsa hangisi sayıca yüksekse onu denerim.Eğer personna yüksek çıkarsa isteklerden sizden veya başka bir arkadaştan 1 yaprak personna jileti karşı ödemeli bana kargo etmesini rica etmek durumunda kalacağım.Eğer dışarda 5li 10lu paketi satılan bir jilet çıkarsa ben alacağım.
@Mauser hocam anladığım kadarıyla ustura kullanıyorsunuz. Hangi usturayı kullanıyorsunuz acaba?
@yokon Bluebeard Revenge Shavette kullanıyorum,usturaya ali bıyıklı ile başlamıştım çok hafif olduğu için beğenmemiştim.

Bluebeard bana kendimi 1 aylık küçüklü büyüklü kesme serisinden sonra,usturayı sevdirdi.
@Mauser Ustura arayışındayım, yurtdışı ya da uğraştıracak satın almalardansa İmpa'dan gidip almak niyetim. Derby ile olan maceranızdan sonra sakal yapınızı da merak ettim.
8. TIRAŞ SON

1 günlük sakal.

Keskinlik: Kötü,tıraşta beni uğraştırdı.Keskinlik o kadar düşüktü ki çene altında ATG kesim yaparken jilet ilerlemedi basınç uygulamama rağmen.
Çekme: Bariz şekilde çekiyor.Basınç uygulandı.
Yüzde Akma: 7. tıraş ile aynı.
Takılma: Özellikle boyun bölgesi ve çene altı ATG kesimde çok takıldı.Çene bölgesinde XTG kesimde 1-2 kere takıldı.Çene altındaki takılma çok garipti,rocnel SE nin kafa ağırlığı fazla olmasına rağmen jilet takıldı gitmedi.Sonra yönü ATG-XTG karışımı birşey yaptım öyle ilerledi.
Tahriş: Boyun bölgesinde düşük derecede tahriş var.Aftershave sürüldü.Tıraş biteli 10 dakika oldu hafifte olsa yanma hissi var.Kolonya sürerken boyun bölgesi iyi yandı.
Kanama: Boyun bölgesi ATG kesimde 2 adet ufak noktasal kanama.Şap kullanılmadı.Çenede derinde çıkan bir sivilcenin üstünden geçerken,sakalı iyi alsın diyerek baskı uygulayarak geçiyordum.Bu esnada sivilcenin üst tarafına kesik attım,ufak bir kesik.Tamamen benim hatam,birazda jilete güvenememden dolayı basınç uygulamam.
Tıraş Yakınlığı: Tıraşı birşeye benzetmem beni zorladı,vaktimi aldı.Sonuç olarak günlük kullanıma uygun bir tıraş,yakın değil.İşin komik yanı ATG ve XTG kesim yaptığım yerlerde elimi yüzümde gezdirince iyi alınmayan yerleri hissettim. (5,5/10)

8.tıraşıda bitirdik jiletin tek yüzü ile buda bir jilet ile 16 tıraşa tekabül eder.Bence iyi bir rakam.Artık tıraşı birşeye benzetebilmek için çok uğraştığımı hissettim ve jiletin ömrü bitmiştir diye düşünerek jileti çıkardım.Şunuda belirteyim ben bu jileti 2-3 kere daha kullansaydım bir tıraşım 45-50 dakika sürecekti.

Özet olarak:
2 perde tıraş derby ile feather-kai yakınlığı sağlamanız mümkün değil.
Sinekkaydı olacağım derseniz WTG-XTG-XTG-ATG 3-4 perdede yakalayabilirsiniz.2 perdede sinekkaydı olabilirseniz helal olsun valla.
Kaliteli ve konforlu bir tıraş istiyorsanız jiletin tek tarafı ile 2 tıraş ideali.
Eğer bana kalite lazım değil bana günlük tıraş lazım tıraş olurkende beni uğraştırmasın derseniz tek tarafı ile 4-5 tıraş size yeterli.
Eğer sakalı alsın yeterli uğraşsamda olur konforada ihtiyacım yok,cildimde hassas değil derseniz tek taraf ile 9-10 a kadar yolunuz var.
Eğer mazoşistim ben mutlu olmam lazım derseniz 10 dan fazlada kullanırsınız tek tarafı Smile

Hijyen: Jileti aletten çıkarınca,jiletin aletin içinde kalan kısmında hafif paslanma gördüm.Ama cilde temas eden yerde sıkıntı yok.

Birkaç gün ustura ile keyif tıraşı olup başka bir jilet için tekrar teste başlıyacağım.İsteğiniz varsa yazın lütfen.
@yokon İmpadan bluebeard revenge alırsanız ihtiyacınızı karşılar diye düşünüyorum 40 tl lik bir fiyatı var galiba.Sakalım orta-üst sertlikte,değişik yönlü ve yatık.
Çok güzel bir sonuç yazısı olmuş tebrik ederim @mauser üstad

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
bu konuyu burada noktalayalalım
burdan devam etmeyin

yeni jilet için yeni konu açın

bunlar ayrı bir başlığa toplayacağım kolayca bulunmaları için
kıymetli veriler sunabilir ilgililere

"Jilet kullanım testleri"

gibi bir bölüm açarak Wink
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum