hijyen
selam,bir kaç zamandır düşündüğüm bir konu vardı.bugünde forumda arkadaşlar bu konuya değindi.kullanılmış traş aletlerini ve kendi aletlerimizin hijyeni;
benim fikrim şu , bir diş hekimine gittiğimizde hekimin kullandığı aletler hep başkalarının ağzına,etine ve kanına değiyor.bu kullanılan aletleri daha sonra hijyen yapan ve son derece iyi tıbbi temizlik yapan yerlerde modern hijyen teknikleriyle temizliyorlar.bu tür yerler oldukça yaygın.ihtiyacınız olursa diş hekiminize danışabilirsiniz,benim ihtiyacım olursa düşünürüm.
saygılar
Benim şahsi problemim hijyen açısından değil ama ikinci el bir ürünü, özellikle de cilde temas eden bi ürünü kullanama. Bırakın temizlemeyi, ezenfekte etmeyi yeniden kaplama yaptırsam bile bi tıraş makinası ile tıraş olama sanırım. Aksi halde futur almak için bu kadar beklemez slim veya fatboy alıp kullanabilirdim. Kullanabilenleri yadırgamıyorum, aksine onlara imreniyorum.
(29/04/2012, Saat: 15:43)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim şahsi problemim hijyen açısından değil ama ikinci el bir ürünü, özellikle de cilde temas eden bi ürünü kullanama. Bırakın temizlemeyi, ezenfekte etmeyi yeniden kaplama yaptırsam bile bi tıraş makinası ile tıraş olama sanırım. Aksi halde futur almak için bu kadar beklemez slim veya fatboy alıp kullanabilirdim. Kullanabilenleri yadırgamıyorum, aksine onlara imreniyorum.

üstadım kesinlikle size katılıyorum.bende aynı görüşdeyim.antika traş aletlerini babam kardeşim kullandıysa düşünürüm.diğer taraftan da şeytanın avukatlığını yaptım; diş hekimlerinde kullanılan aletler misali,bu aletler kullan at değil tabi hekimlere ve aletlere muhtacız
saygılar
berlerde tıras olunurken de aynı durum sozkonusu.makas,fırca vs...... (bu ornekler cogaltılabılır)
(29/04/2012, Saat: 15:43)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim şahsi problemim hijyen açısından değil ama ikinci el bir ürünü, özellikle de cilde temas eden bi ürünü kullanama. Bırakın temizlemeyi, ezenfekte etmeyi yeniden kaplama yaptırsam bile bi tıraş makinası ile tıraş olama sanırım. Aksi halde futur almak için bu kadar beklemez slim veya fatboy alıp kullanabilirdim. Kullanabilenleri yadırgamıyorum, aksine onlara imreniyorum.

Ikinci el alet kullanmamakla iyi ediyorsun,peki hijyen problemin oldugu zaman ne yapiyorsun?Örnegin Cin den gelen yeni bir fircayi dezenfekte etmeden yüzüne sürüyor musun?
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
(01/05/2012, Saat: 21:20)Ustura Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Ikinci el alet kullanmamakla iyi ediyorsun,peki hijyen problemin oldugu zaman ne yapiyorsun?Örnegin Cin den gelen yeni bir fircayi dezenfekte etmeden yüzüne sürüyor musun?

bu soru aynı zamanda banaBig Grin 3 gün önce fs 2.4 sipariş ettim.bulaşık deterjanıyla terbiye edip dua edip kullanacağızSleepy
Gec gelen cevap için kusura bakmayin. Sadece çinden gelen değil bütün fircalarim icin ayni islemi uyguluyorum. Pril(bulaşık deterjani hijyen olan) ile yikiyorum. Sonra durulayip bol deterjandan kopuk yapip deterjanli suda 5-6 saat bekletiyorum. Sonra durulayip kurutuyorum. Ertesi gun arko ile bol kopuk yapip o kopukle bir gece bekletiyorum. Sonra durulayip kuruttuktan sonra porsuk kili icin birkac defa domuz icin birkac hafta tıraş olacak gibi kopuk hazirlayip durulayip 24 saat kadar kurutuyorum. Bu arada firca hem tirasa hazırlaniyor hem de temizlenmiş oluyor.

Makinalar icin ise sadece bir süre alkolde bekletip sonra duruluyorum. Ikinci el makina hic almadım.
(02/05/2012, Saat: 14:27)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gec gelen cevap için kusura bakmayin. Sadece çinden gelen değil bütün fircalarim icin ayni islemi uyguluyorum. Pril(bulaşık deterjani hijyen olan) ile yikiyorum. Sonra durulayip bol deterjandan kopuk yapip deterjanli suda 5-6 saat bekletiyorum. Sonra durulayip kurutuyorum. Ertesi gun arko ile bol kopuk yapip o kopukle bir gece bekletiyorum. Sonra durulayip kuruttuktan sonra porsuk kili icin birkac defa domuz icin birkac hafta tıraş olacak gibi kopuk hazirlayip durulayip 24 saat kadar kurutuyorum. Bu arada firca hem tirasa hazırlaniyor hem de temizlenmiş oluyor.

Makinalar icin ise sadece bir süre alkolde bekletip sonra duruluyorum. Ikinci el makina hic almadım.

Benim asil meslegim gida endüsrisiyle alakali oldugu icin Hijyen en fazla önem verdigim seylerin basinda gelir,bu yüzden sormustum.
JohnsonDiversey in hatirladigim kadariyla Türkiyede ürünleri satiliyor
bu firmanin dezinfeksiyon malzemelerini bulabilirsiniz zannediyorum.Fircalar icin hemen hemen ben de ayni seyleri yaparim,sadece deterjan kullanmadim.Diger aletler icin herkese tavsiye edebilecegim;

Kullanilmis herhangi bir alet elinize gectigi zaman Günese yatirin,öglen vakti 3-4 saatlik bir UV isik banyosu pekcok mikrobu öldürecektir,ondan sonra bildiginiz sekilde dezinfekte etmeye devam edersiniz.
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
Yabancı forumlarda dezenfekte işlemleri için barbicide diye bir üründen sıklıkla bahsediliyor. Amerika da berber ve kuaförlerde kullanılıyormuş. HIV ve HEPATIT B ve C virüslerini bile temizliyormuş. Bizdeki kozmetik toptancılarına sormak lazım belki bulunabilir. Benim pek işime yaramasa da birilerinin işini görür belki. Amazonda var, ebay da var:

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?u...=barbicide

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40...Categories
Şurada 1.8 Litre var Big Grin

http://www.duranlarkozmetik.com/Barbicid...-2805.html

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: