Kaliteli bir sabun yaptırdım...
Özel bir firmada çalışan kimya mühendisi arkadaşıma ısrarlarım sonucu dayanamayıp birinci sınıf kaliteli malzemeler kullanarak bir sabun yaptırdım.
İçeriği zeytin yağ yemeklik badem yağ gliserın sığır icyağ kendisi yapıyor sodyumhıdroxıt seles esans ve özel mineralli su.
Maliyet yüksekte olsa sonuç çok başarılı yaklaşık 2 aydır deneniyor. Kayganlık çok iyi sonrasında tahriş yanma yok ve cilt yumuşak... Deneme amaçlı bir kaç koku üretildi isteyen olursa 100. 120 gr arası 10tl deneme amaçlı  yollarım. Sonuç... 30 sn soğuk suyla yapıldı...10 dk beklemiş hali...
2wq8ns0.jpg
v2y2qt.jpg
(28/05/2016, Saat: 13:27)damascus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özel bir firmada çalışan kimya mühendisi arkadaşıma ısrarlarım sonucu dayanamayıp birinci sınıf kaliteli malzemeler kullanarak bir sabun yaptırdım.
İçeriği zeytin yağ yemeklik badem yağ gliserın sığır icyağ kendisi yapıyor sodyumhıdroxıt seles esans ve özel mineralli su.
Maliyet yüksekte olsa sonuç çok başarılı yaklaşık 2 aydır deneniyor. Kayganlık çok iyi sonrasında tahriş yanma yok ve cilt yumuşak... Deneme amaçlı bir kaç koku üretildi isteyen olursa 100. 120 gr arası 10tl deneme amaçlı  yollarım. Sonuç... 30 sn soğuk suyla yapıldı...10 dk beklemiş hali...

Nerede ikamet ediyorsunuz? Denemeye değer.. Kokular nedir?
Balıkesir Bandırma indirimli kargo ile gönderebilirim. Şuan elimde 5 6 çeşit koku var egzotik meyve aromalı mangolu icetea gibi kokuyor mancare erkeksi koku ve bir kaç çiçek li koku var şuan sipariş durumuna göre her kokudan yaptırma imkanı var sadece alan arkadaşların sabunu beğenmesi önemli 15 kişi yaklaşık test etti en ufak olumsuz sonuç yok..
Bu şekilde kullanımı kolay numune kabında yolluyorum..
xlyrdx.jpg
Dostum emek vermişsiniz.. Bu güzel.. Ancak 100 ml, hiç bilmediğimiz bir ürün, tester ve kargo ile yaklaşık 15 TL gibi bir rakama gelecek.. Cella bile 150 ml 25 TL iken ben şahsen çok tercih etmeyeceğim.. Bu sebepten dolayı ikamet yerinizi sordum; elden almak en azından biraz daha mantıklı olurdu, diye düşünüyorum.. Sabun eminim çok güzeldir; keşke rakamı biraz daha makul seviyede tutsanız da denesek.. Aksi taktirde yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı diğer forumdaş arkadaşlarımın da maceraya gireceğini düşünmüyorum.

Ukalalık olarak kabul etmeyin lütfen.. Sabun içerikleriyle ilgili fazla bilgi sahibi değilim. Bu konuda ciddi bilgi birikimi olan üstadlar var forumda.. Belki de ürün içeriği çok başarılı ve f/p oranı çok iyidir.. Bakalım onlar ne diyecekler?

Saygılarımla..
Zaten fazla üretilmiş bir malzeme değil ustat kullananlardan gelen sonuca göre değerlendirirsiniz...
Sırf merakımızı gidermek için binlerce lira harcandığını düşünürsek.
@damascus Üstadım lütfen denemeye devam. Smile
(28/05/2016, Saat: 20:42)damascus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu şekilde kullanımı kolay numune kabında yolluyorum..

Hakan bey merhabalar, özenilerek üretilmiş ürünler, girişiminiz için tebrik ederim, ben denemek isterim, bizim jilet deneme grubumuz var onlara da test ettiririm, saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@damascus hocam, girişiminizi takdir ettim. Sabununuz merak uyandırdı bende, denemek isterim açıkçası.
15 TL tıraş sabununa vermek istememek başka bir şey 10 TL daha üstüne koyup başka bir sabun alırım demek baska bir şey. Ben 25 TL yi Cella gibi bir sabuna vereceğime üstüne 20 TL daha koyar Le Pere Lucien refill alırım. Ama burda olay Türkiye de eksikliğini hissettiğimiz kaliteli tıraş sabunun üretiminin denenmesi ve maliyet fiyatından tester yollanması ben o arkadaşın yerinde olsam maliyeti de kargoyu da karşılayıp denemesi için kendi seçeceğim üyelere yollardım. Herneyse çabanızı takdir ediyorum ürününüzü de merak ediyorum.
Katılma tarihi: 2011

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Evde croap (sabun + krem) karışımı yaptım Oldman 2 1,110 30/04/2023, Saat: 14:12
Son Yorum: Oldman
  Aloe Vera ile Sabun Modifiyesi select 24 10,603 19/08/2020, Saat: 11:21
Son Yorum: erkantalya
  Sabun Bastığım Kaplarım ve Hazırladığım Etiketleri forevermore07 22 8,618 13/11/2019, Saat: 15:06
Son Yorum: forevermore07
  Sabun Kutusuna Logo o9uz 3 2,827 02/03/2018, Saat: 18:02
Son Yorum: pundoe
  Soğuk Proses Sabun Yapımı akvaryumcu84 35 59,559 04/06/2016, Saat: 23:09
Son Yorum: Fallschirmjäger
  Sabun etiketleri onurstyle 12 20,905 27/09/2015, Saat: 01:06
Son Yorum: dikdik_s
  scuttle sabun basma linguist 7 16,196 23/08/2014, Saat: 22:15
Son Yorum: theunnamed
  Tasa sabun basmak - Benmari tekniği ile BigHillMe 20 46,780 04/10/2013, Saat: 11:27
Son Yorum: Suhulet
  Bedava Büyük Plastik Sabun Kabı BigHillMe 16 26,064 25/04/2012, Saat: 23:38
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: