Kaliteli bir sabun yaptırdım...
@damascus üstad, köpük harika.
(02/06/2016, Saat: 11:13)LeonErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @teddy komşum, icetea mangoyu beğenmiyorum, herhalde mangonun tadını beğenmedim. Umarım bunun kokusunu beğenirim Smile

Sanırım mangonun yanında egzotik bikaç esans daha içeriyor

Basit bi formül değil

Yapanın kullananın elleri dert görmesin derim Angel
Öyle bir anlatıldı ki almadığıma pişman oldum.
Yeni üretimde mango başta olmak üzere çeşitlersen alacağım.
Tebrikler @damascus üstad

Sent from my iPhone using Tapatalk
2. sayfanın sonunda ürün talep etmişliğim var, benden sonra isteyenler daha önce alırlarsa darılırım Smile
@damascus üstad eğer sipariş alımınız devam etmekte ise ben de yeni üretimde almak isterim..
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Sabunu akşam üzeri kargodan teslim aldım. Kapağı açınca çok güzel bir koku ile karşılaştım, cezbetti âdeta. Mango dışında egzotik bir koku daha var galiba ama tam anlayamadım Smile Performansını çok merak ediyorum, bugünkü tıraşımda deneyeceğim mutlaka ve yorumumu paylaşacağım sizlerle.
Merhaba dostlar..

2 saat önce bu sabunla tıraşımı oldum, bu güne kadar olduğum en konforlu tıraştı kesinlikle.

R41, Rapira swedish super steel ve Omega 10049 domuz fırça ile tıraş hazırlığına başladım. Her zamanki ön hazırlık. Fırçayı soğuk suda beklettim (soğuk su ile tıraş olurum her daim). Ardından 20 saniye kadar fırçaya sabunu yükledim ve tasta köpürtmeye başladım. Başta pek köpürtemedim, sonra azar azar su ilave ettim. Suyu görünce başladı coşmaya. Anladığım kadarıyla suyu seven bir sabun. Soğuk suyla bile çok güzel oluştu köpük.

3 perdelik güzel bir köpük elde ettim. Sonra yüzüne uyguladım köpüğü. Arkoyla kıyaslandığımda sanki köpük çok dolgun değil gibiydi ama yüzüme uyguladıkça yüzümde dolgunlaştı köpük. Her neyse, köpüğü iyice yaydım yüzüme. Mangonun egzotik kokusu çok güzel ve keskin gerçekten.

İlk perdeyi wtg geçtim. R41 i yüzüme değdirdim ve aşağı doğru çektim, jilet yüzümde aktı resmen. R41 - arko ikilisini kullandığımda jileti yüzümde hissederdim ama bu sabunla tıraş olurken jiletin temasını pek hissetmedim. Sabunun yastıklaması, koruyuculuğu çok iyi gerçekten. İlk perde bittikten sonra yüzümü yıkarken yüzümün biraz yağlı olduğunu hissettim. Kesinlikle rahatsız edici bir durum değil, yüzde yapış yapış bir his yok. Yıkayınca hemen geçiyor. Aksine yağ cildimi çok güzel yumuşattı. Tıraşı bu derece konforlu yapan anladığım kadarıyla içerisindeki zeytin yağı.

İkinci perdeyi de xtg geçtim, yine harika bir tıraş oldu. Yüzümü yıkadım ve baktım ki yüzüm pamuk gibi resmen. Normalde cildim çok kuru olmasına rağmen bu sabunun nemlendirmesi çok iyiydi. Arkodan sonra cildim aşırı kurur ve gergin olurdu. Daha sonra test maksadıyla tasta kalan köpüğü yüzüme sürdüm ve bu arada da ortalığı toparladım. 5 dk sonra yüzdeki köpüğü yıkadım. Elimi yüzüme sürdüğümde yüzümün pamuk gibi olduğunu ve çok yakın bir tıraş olduğumu fark ettim. Tıraştan sonra şap testi yaptım, tahriş yok gibiydi nerdeyse. Her tıraştan sonra balsam kullanmama rağmen bu tıraştan sonra kullanmadım, cildimi kurutmadı sabun. 2 saat geçmesine rağmen yüzümdeki nem oranı gayet iyi. Aynı zamanda sabunun kokusu çok kalıcı, mango hâlâ etkisini gösteriyor.

Sonuç olarak, Arko ve Cella dışında sabun kullanmamış biri olarak söyleyeceğim şu ki nemlendirme, koruyuculuk ve yastıklama olarak arkodan kat kat iyi. Bence Cella dan da üst bir sabun. @teddy üstadın dediği gibi tıraş sonrası yüzde bıraktığı yumuşaklık çok güzel. İmkan olursa diğer kokuları da alıp test edip beğendiğim kokulardan birkaç kilo alacağım inşallah.

Söylediğim gibi çok farklı sabunlar kullanmadım, bu yüzden belki yorumlarım pek bilgi verici olmayacak. Forumda birçok kaliteli sabun deneyen üstatların bu sabunu denemelerini isterim, onların da görüşü çok önemli şüphesiz. Türkiye'de yerli sabun eksikliğinden bahsediyoruz, bence bu sabunun o eksikliği kapatabileceğini düşünüyorum (bu haliyle bile). Naçizane, yeni bir Rocnel doğuyor diyebiliriz.

Bu sabunun üretilmesinde katkısı olan @damascus üstada, kimya mühendisi arkadaşa çok teşekkür ederim, bizleri böyle bir sabunla tanıştırdıkları için. Coşkun anlatımlarından dolayı bizi heyecana sürükleyen ve sabunu test etmek için sabırsızlandıran @teddy üstada saygı ve sevgilerimi sunuyorum Smile
@LeonErdem üstadım sıhhatler olsun.

Bu kadar güzel anlatılabilirdi ellerinize sağlık.

Bizim herhangi bir çıkarımız söz konusu değil bu işten, lakin

Dünya para verip, bize hiç bir zaman dost olmayan İnkilizi, PKK sevicisi alamanı zengin etmektense,

Yurdumun üstadlarının ellerinden çıkmış bu harika sabuna, rocnel'e destek vermek

Elbette ve en başta bizim vazifemiz.

Muhtaç olduğumuz kudret, asil kanımızda mevcut Angel
@damascus üstadım, üretimi hızlandırmalıyız.

Bir isim bulmanın zamanı geldi.

Marka olup evvelemirde forumumuzda, daha sonra İMPA marifetiyle dünyaya açılma zamanı geldi, geliyor..

İsim için anket de açılabilir, takdir ederseniz Rolleyes
Teşekkür ederim @teddy üstadım, dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım Smile

Elbette İngiliz, Alman güzel ve kaliteli ürünler çıkarıyor piyasaya, alıp deniyoruz çoğunu. Ama bunun gibi yerli girişimleri desteklememiz gerekli kesinlikle. Söylediğiniz gibi yurt dışı ürünlere yüksek fiyatlar ödeyip, tabiri caizse elin gâvurunu zengin edeceğimize yurdumun insanı kazansın.

Bence bu sabun için desteği arttırmamız ve gerekiyor. Sabun konusunda tecrübeli arkadaşların deneyip fikirlerini söylemelirini ve sabunu daha güzel hale getirmek için neler yapılması gerektiğini bizlerle paylaşmalarını istiyorum. Şu an yeterli oranda ilgi görmediğini düşünüyorum. Daha çok arkadaş denemeli ve burada fikirlerini belirtmeli.

İsimden önce, ürün tanıtımını hızlandırmak gerekiyor bence. Daha sonra içerik, sunum ve marka boyutuna gidilmeli. @damascus üstat da bu işin üzerine düşmeli bence..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Evde croap (sabun + krem) karışımı yaptım Oldman 2 1,124 30/04/2023, Saat: 14:12
Son Yorum: Oldman
  Aloe Vera ile Sabun Modifiyesi select 24 10,689 19/08/2020, Saat: 11:21
Son Yorum: erkantalya
  Sabun Bastığım Kaplarım ve Hazırladığım Etiketleri forevermore07 22 8,635 13/11/2019, Saat: 15:06
Son Yorum: forevermore07
  Sabun Kutusuna Logo o9uz 3 2,834 02/03/2018, Saat: 18:02
Son Yorum: pundoe
  Soğuk Proses Sabun Yapımı akvaryumcu84 35 59,645 04/06/2016, Saat: 23:09
Son Yorum: Fallschirmjäger
  Sabun etiketleri onurstyle 12 20,972 27/09/2015, Saat: 01:06
Son Yorum: dikdik_s
  scuttle sabun basma linguist 7 16,244 23/08/2014, Saat: 22:15
Son Yorum: theunnamed
  Tasa sabun basmak - Benmari tekniği ile BigHillMe 20 46,893 04/10/2013, Saat: 11:27
Son Yorum: Suhulet
  Bedava Büyük Plastik Sabun Kabı BigHillMe 16 26,168 25/04/2012, Saat: 23:38
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: