Kaliteli bir sabun yaptırdım...
@Teddy
Kardes valla bravo. Ben pazardan kirazı bile 5Kg. almıyorum.

Cok hızlı gidiyorsun islak tıras sevdasında, bravo aynen devam.

@LeonErdem
Aynen o kardesim, kıvam, yogunluk, yani yastıklama.
Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok

Kaliteyi gözünden tanırım

Bir sabun yapmak için 100 yıl beklemeye gerek yok

Kimseyi dinlemem

Cildim ne söylüyosa onu dinlerim

Sandal, limon, mentol harika olurdu.

Formül yapan kişilerce geliştiriliyor, farklılaştırılıyor.

Bildiğimiz var.. Angel
(04/06/2016, Saat: 15:40)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @LeonErdem
Aynen o kardesim, kıvam, yogunluk, yani yastıklama.

Peki üstadım o kıvam, yastıklamadaki eksiklik, don yağı oranının az olmasından mı kaynaklanıyor?
Dogrudur abi, ben hala okuyorum, arastırıyorum deniyorum ki, az biraz bildigimi arttırabilim diye.

Sizin gibi bilinçli tuketici olunca kilolarca alınabiliyor tabiki.
Deneyip yazılması daha doğru

Resme bakıp tarihçesini yazmak ne kadar bilinçli olmak

Enteresan Dodgy
O yazdıklarımdan sabunun tarihcesini cıkartabildiyseniz, benden daha iyi anlamıssınız yazıyı.

Siz kilo ile, yetmezse bidonla alın ustad, size lafımız yok. Biz ortaya gurur duyabilecegimiz bir urun cıksın mevzusundayız hazır boyle bir girisim varken. Urune faydam oldugunu zannediyor iseniz bu tavir ve yazısmalarınızla bence zarar veriyorsunuz.

Konuyu da daha fazla kirletmek istemiyorum. Urun hakkında İlk yazdıgım yazımın ustune ekleyecegim birsey yok.
(04/06/2016, Saat: 16:14)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O yazdıklarımdan sabunun tarihcesini cıkartabildiyseniz, benden daha iyi anlamıssınız yazıyı.

Siz deneyin sonra yazın

Ona buna bakmayın cildiniz ne söylüyor onu dinleyin

Alacaklar hiç korkmasın gönül rahatlığıyla alsın kullansın

Arayışlar için harcanan binlerle liraları da ceplerinde bıraksınlar

Saygılar
Sabunu alıp kullandım.

Salı günü R41 + Gillette 7 sarı (Benim için tercih edilmemesi gereken bir ikili) ile tıraş olduktan sonra Çarşamba günü 24 saat dolmadan çok kısa sakalda (yorgun suratta) zor bir denemeden başarıyla geçti. Kanama yok. Kayganlık çok iyi. Yüzümü yıkarken bu güzelliği şapla bozayımmı bozmayayımmı, o yorgun suratta daha iyisi olamazdı diye düşündüm. Suyu sevmeme hali ve aşağıda belirteceğim bazı şeyle vardı ama Benden kaynaklı olabilir diye boşverdim.
Cuma akşamı tekrar aynı sabunla tıraş oldum. Dinlenmiş suratla. Tıraş sonrası hiçbir malzeme kullanmamak için 2 saat direndim.
İki günlük denememin sonucu:

- Köpük scuttlenin dibine toplandı. Yanlarda tutunamadı. Yağ sebepli zannederim.
- Aynı sebeple surata sürerken etrafa fazla sıçradı. Surata da tutunamadı.
- Bol yağ sebebiyle kayganlık iyi. Yastıklama yok.
- Aynı bol yağ sebebiyle tıraştan sonraki 2 saat surat çok yağ yaptı ama bunun adı koruyuculuk değil. Cilt yumuşak ama çok yağlı.
- Salı günü iyi gelme sebebi tahrişe uğramış cildi yumuşatan yağ kaynaklı olsa gerek diye düşünüyorum. Tahriş olmuş cilde zeytinyağı sürdüğümde de iyi geliyor.
- Kremden bir tık daha yoğun. Biraz daha sert olmalı.
- Suyu hiç sevmiyor. Biraz sulu fırça ile yaptığım köpüğe iki kere sabun eklemek gerekti. Yine de köpük scuttlenin dibine toplandı.

Tıraş ve malzemeleri konusunda çok bilgi  iddialı olmayan bir üye olarak görüşümdür. Başkalarını bağlamaz. Kötüleme amacım yoktur. Bence çalışma gerekiyor.
Sizin geliştirilmiş veya başkasının yeni bir üretimi olursa denemeye, denemeye, denemeye, merak gidermeye hazırım.

@teddy komşum;
Ben bilmediğim sabunlara, makinalara, jiletlere, saatlere, olta malzemelerine ve daha birçok şeye "arayış" amaçlı değil ama "merak" amaçlı harcama yapmaya devam edecek kişiler içindeyim. Sürdürürüm veya sürdürmem bilemem. Başkası ne yapar karışmam.
"Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok" ve "Formül yapan kişilerce geliştiriliyor, farklılaştırılıyor." birbirine uymuyor.
Lütfen iyiniyetli bir uyarı olarak ele alın ama "destek" bazen "köstek" olur.

@dikdik_s Üstadın;
"Sabun konusunda dusuncelerim ise once yapan arkadasimizi tebrik ederim. Yalniz kopuk resimlerinden ve scuttle icinde goruntulerinden aldigim ilk izlenim, kopugun tutunması konusunda bir sıkıntısı varmıs gibi gozukuyor. Bu kıvamda kopuren ve scuttle da duvarlara tutunma sorunu varmıs gibi gozuken bir sabunun koruması, yastıklamasında sıkıntı olabilir gibi geldi, en azından bana, uzaktan fotolara bakarak.
Tiras kopugunun tutunmasi gerekir, kalinlik yaparak cildi koruma altina almasi gerekir, sakali yumusatma etkisi olmasi gerekir, jiletin kaydirmasi gerekir. Konusuldugu gibi kilolarca alınabilmesi icin, Kiloluk ambalaja gecilebilmesi icin uzun donemde dayanimi gozlemlenmelidir. Daha cok yazabilirim.
Sirf kayganlik ve yumusaklik icin direk zeytinyagini surerek de tiras olabilirsiniz, ama yukarida az degindigim ozelliklerin bazilarindan feragat edersiniz."

Yardımını gözönüne almak bana daha mantıklı geliyor.
Akadir üstadım yeni sabunda bunların hepsi gözden geçirildi

Yeni seri daha sert ve kıvamlı olacak

Bence hiçbir sorun yeşkil etmeyen hususlar

talepler dikkate alınarak değiştirildi.

Çok ilgili olduğum için özelden daha çok bilgi istiyorum üstaddan.
Suan gelen bütün yorumları dikkate alıp değerlendiriyorum şuan geliştirme sürecimiz devam ediyor...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Evde croap (sabun + krem) karışımı yaptım Oldman 2 1,111 30/04/2023, Saat: 14:12
Son Yorum: Oldman
  Aloe Vera ile Sabun Modifiyesi select 24 10,603 19/08/2020, Saat: 11:21
Son Yorum: erkantalya
  Sabun Bastığım Kaplarım ve Hazırladığım Etiketleri forevermore07 22 8,618 13/11/2019, Saat: 15:06
Son Yorum: forevermore07
  Sabun Kutusuna Logo o9uz 3 2,828 02/03/2018, Saat: 18:02
Son Yorum: pundoe
  Soğuk Proses Sabun Yapımı akvaryumcu84 35 59,562 04/06/2016, Saat: 23:09
Son Yorum: Fallschirmjäger
  Sabun etiketleri onurstyle 12 20,906 27/09/2015, Saat: 01:06
Son Yorum: dikdik_s
  scuttle sabun basma linguist 7 16,196 23/08/2014, Saat: 22:15
Son Yorum: theunnamed
  Tasa sabun basmak - Benmari tekniği ile BigHillMe 20 46,781 04/10/2013, Saat: 11:27
Son Yorum: Suhulet
  Bedava Büyük Plastik Sabun Kabı BigHillMe 16 26,064 25/04/2012, Saat: 23:38
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: