Paypal Türkiye'den Çekiliyormu?
Enteredan yorumlar yapilmis.

2014 yilinda cikmis bankacilik veri kanununa uyum saglayamadiklari icin cikmislar ulkeden. Her iste art niyet aramadan, once bir okumak dusunmek lazim. Birisi ulke, yasalari var, digeri sirket, yasalara uymuyor. Ustune cikis seklini suclayici bir aciklama yaparak operasyon durduruyor. Kobilerin ve para gonderenlerin sorun ysayacagi kesin. Ama bu adamlarin 5 kurus kazanmasini istemem sahsen bundan sonra. Umarim lisans alamazlar.
(01/06/2016, Saat: 01:21)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Enteredan yorumlar yapilmis.

2014 yilinda cikmis bankacilik veri kanununa uyum saglayamadiklari icin cikmislar ulkeden. Her iste art niyet aramadan, once bir okumak dusunmek lazim. Birisi ulke, yasalari var, digeri sirket, yasalara uymuyor. Ustune cikis seklini suclayici bir aciklama yaparak operasyon durduruyor. Kobilerin ve para gonderenlerin sorun ysayacagi kesin. Ama bu adamlarin 5 kurus kazanmasini istemem sahsen bundan sonra. Umarim lisans alamazlar.

Kanunda musteriler ve işlemleri ile ilgili olarak bilgi paylaşımı zorunlu hale getirildi sanıyorum. Ek olarak izi zor tespit edilen para transferleri de olabilir. Malum terör olayları sebebiyle.
Fakat çok etkileyeceği kesin ama internet kullanıcıları bir yol bulur mutlakaSmile

(01/06/2016, Saat: 01:21)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Enteredan yorumlar yapilmis.

Konu baska bir boyuta taşınacak biliyorum ama mümkün mertebe anlatmaya çalışayım...

Bahsettiğiniz bankacılık veri kanunu ve benzeri kanuni düzenlemeler ile bunların "teknik uygulamalarına" yakın birisiyim. Paypal' ın lisans şartlarını yerine "getirememek" gibi bir sorunu olacağını sanmıyorum. Ayrıca "yasal uygulamaların" kişiden kişiye, şirketten şirkete farklılaştırılarak, bir gecede tebliğ düzenlemesi yoluyla delik deşik edilmek sureti ile "istenilen kılıfa" sokularak "keyfi" şekilde uygulandığı bir ülkede yaşıyoruz.

Biz de isteriz BKM' nin Paypal' a ciddi rakip olup, tüm dünyadan ilgi görmesini ama tüm vatandaşların nüfus ve kredi kartı bilgilerinin ortalığa yayıldığı gerçeğini göz ardı edemeyiz. O yüzden "veri kanununa uyum sağlayamamak" Paypal gibi bir şirket için komik bir argüman. Paypal AB içerisinde de faaliyet gösteriyor, orada da sunucuları var örneğin.

Açıkçası ilk başta ciddi şekilde tarafsız bakıyordum ben bu olaya ama işin yüzü öyle değil. Bu arada Paypal' ın sadece ödeme aracısı olmadığını aynı zamanda alıcıyı koruyan bir sistem olduğunu unutmayın.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Arkadaşlar, face te ve instagramda aşağıdaki gibi bir kampanya başlatmışlar, Bizim sitedeki arkadaşlarımızın en çok kullandığı ödeme metodu olan paypal, bddk ile uyuşamadığı bazı konulardan dolayı Türkiye'den çıkıyor, ve bakiyelerinizi hesabınıza aktarın diyor . Süre olarak 6 haziran verilmiş .Mutlaka aramızdan da bir kaçımızın böyle bakiyeleri bekliyordur. Bende de vardı ve kampanyaya katılmış oldum. Burada aşağıdaki kampanyayı paylaşıyorum.:

Bildiğiniz gibi PayPal, Türkiye'den çekiliyor. Şirket merkezi 6 Haziran'a kadar PayPal hesaplarımızdaki bakiyelerimizi banka hesaplarımıza transfer etmek için süre tanıdı ancak minimum transfer miktarını değiştirmedi. Hala 15 TL'nin altındaki tutarları transfer edemiyoruz.
15 TL'nin altındaki bakiyelerinizi lütfen Lösev'e bağış yapınız. Türkiye'de yaklaşık 1,6 milyon kullanıcısı olduğu tahmin edilen PayPal'de herkesin en az 10 TL'si kalsa, bu para birleşince servet yapar. Lütfen bu parayı PayPal'e bırakmayın. Hassasiyetiniz için teşekkürler.
Eposta: international@losev.org.tr
Çok güzel bir kampanya. Hesabımda 1.95 $ kalmış. Bağışladım hemen...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Benimde paypal hesabım var acaba kart bilgilerini silebilirmiyiz...
(01/06/2016, Saat: 18:20)albayrak1616 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benimde paypal hesabım var acaba kart bilgilerini silebilirmiyiz...
Havale yapılmıyor ama kartla ödemede bir sorun olacağını anlamadım ben?
https://twitter.com/losev1998/status/737...64?lang=tr
Bakıyorum da (yine) kamplaşma olmuş. Bankalarımizin herhangi bir kredi için EU da olmayan 21 kalem ekstra hizmet bedeli adı altında aldığı ücret, banka hizmet musteri üçgeninde kimin taraf olduğu aşikardır. Paypal gerekçesini bilmiyorum ama bankalarimizi ve hizmetlerini iyi tanıyorum. (O bakımdan kredi kartı kullanamıyorum) paypal benim için bir alternatif ti. Artık bitti.

Nexus 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Konuyla ilgili çok çelişkili yorumlar var. Ne Paypal ne BDDK doğru düzgün bir açıklama yapmıyor, o yüzden net bir bilgi olmadığı gibi spekülasyonun, komplo teorilerinin ardı arkası kesilmiyor, söylentiler almış yürümüş. Son duruma göre Paypal tarafında da bir umursamazlık, boşvermişlik var anlaşılan. Gerçekten öyleyse çok da dert edilecek bir durum yok kendi açımdan.
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle Türkiye - Bon Ltd. Şti. Nani Kuş 137 66,080 23/03/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: metamorfoz
  ‘Yasaklı’ PayPal ile eBay alışveriş rehberi feltro 1 3,513 23/12/2016, Saat: 17:25
Son Yorum: msakalli
  PayPal Kullanım Ayarları ihtilaf 38 63,322 14/05/2016, Saat: 01:32
Son Yorum: inter
  Turkiye'den satici piankhy 2 5,222 02/10/2012, Saat: 18:55
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: