Paypal Türkiye'den Çekiliyormu?
Paypal geri dönmek için bir çalışma yapıyor sanırım.
(21/09/2016, Saat: 15:14)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam sadece pos sistemini kullanabilir diye düşünüyorum.

Malesef artık ebay ile paypal ayrı şirketler. Dolayısıyla ebay istese bile paypal'e "gittigidiyor altyapısını kullan" diyemiyor.Bir de ödeme şeklini ebay değil satıcılar seçiyor (gerçi herkes paypal istiyor).
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(21/09/2016, Saat: 15:24)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paypal geri dönmek için bir çalışma yapıyor sanırım.

üstad. sanırım sadece yurtdışında ikamet edip türkiyeden alışveriş yapmak isteyen kişiler için dönüyor. yurt dışından alışveriş yapmak isteyen Türk alıcılar yine mağdur olacak.
işte haber:
BDDK ile geçtiğimiz hafta toplantı yapan şirket, 2017 yıl sonuna kadar serverlarını da Türkiye'ye taşımayı planlıyor. Cross Border, yurtdışında bulunan bir kişiye Türkiye'den alışveriş yapma izni veriyor. Ancak bu sistemle Türkiye'den bir kişi yurtdışından alışveriş yapamıyor. Türkiye'de e-ticarette yüzde 12 pazar payına sahip olan ve yaklaşık 800 milyon dolarlık işlem hacmi bulunan şirketin yeni sistemle hacminin 400 milyon dolar civarında olacağı öngörülüyor. 179 milyon aktif üyesi olan PayPal Global'in yaklaşık 18 milyar dolarlık işlem hacmi bulunduğu belirtiliyor.
(21/09/2016, Saat: 15:49)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstad. sanırım sadece yurtdışında ikamet edip türkiyeden alışveriş yapmak isteyen kişiler için dönüyor. yurt dışından alışveriş yapmak isteyen Türk alıcılar yine mağdur olacak.
işte haber:
BDDK ile geçtiğimiz hafta toplantı yapan şirket, 2017 yıl sonuna kadar serverlarını da Türkiye'ye taşımayı planlıyor. Cross Border, yurtdışında bulunan bir kişiye Türkiye'den alışveriş yapma izni veriyor. Ancak bu sistemle Türkiye'den bir kişi yurtdışından alışveriş yapamıyor. Türkiye'de e-ticarette yüzde 12 pazar payına sahip olan ve yaklaşık 800 milyon dolarlık işlem hacmi bulunan şirketin yeni sistemle hacminin 400 milyon dolar civarında olacağı öngörülüyor. 179 milyon aktif üyesi olan PayPal Global'in yaklaşık 18 milyar dolarlık işlem hacmi bulunduğu belirtiliyor.

Şimdi siz yazınca hatırladım, geçenlerde forumda bu konudan bahsedilmişti. Ayrıca belirttiğiniz üzere internette buna yönelik haberler de var. Teşekkür ederim.
whippeddog.com 'dan 22 mm. HMW knot ve butterscotch resin handle sipariş ettim. Umarım Larry sap ve düğümü güzelce yapıştırıp gönderecek. Burada ödeme ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Larry ödeme için Paypal veya kredi kartı (Paypal invoice ile) seçeneği sundu. Paypal malum, ne para gönderebiliyoruz ne de KK alışverişi yapabiliyoruz. Larry'ye Paypal ile ödeme yapamadığımızı belirttim, o da sağ olsun bana bir Paypal invoice gönderdi. Bu yöntemde Paypal'a login olmanız gerekmiyor, hatta Paypal'a üyelik bile gerekmiyor. Tabi ki hemen denedim ancak muhtemelen verdiğim adres Türkiye'de olduğu için Paypal sistemi ödemeyi kabul etmedi. Bende sağ olsun @PisPorsuk komşumun önerisi ile invoice için yurt dışından başka bir adres verdim. Adres gerçek tabi ki ama benim için "fake". Önce sanal kartımı kullanarak ödeme yapmayı denedim, sistem yine kabul etmedi. (Son zamanlarda bazı yerler sanal kart ile ödemeyi kabul etmiyor her nedense) Daha sonra asıl kredi kartımı kullanarak ödemeyi yapabildim. Burada ilginç olan Türkiye dışından bir adres göstererek Paypal ile ödeme yapabilmek. Tabi hemen Larry' ye mail göndererek "fake" adres kullandığımı belirttim ve gerçek shipping adresimi yazdım. İnşallah bir yanlışlık olmaz, yoksa benim fırça K.K.T.C. 'de bulur kendini Big Grin
@msakalli hocam hayırlı olsun tez zamanda gelsin fırçanız .
Sanal karta benim bir tespitim şu yönde oldu iPhone telefonumdan safari ile ödeme yapmak istedim olmadı bende bilğisayar üzerinden denedim bu sefer ödeme yi kabul etti .
Teşekkür ederim @Nani Kuş hocam.

Sanal kart ile bazı yerlerde ödeme yapılabilmesi, bazılarında ise yapılamaması bana karşı taraf ile ilgili bir husus gibi geliyor.
KKTC adresini kabul etmiş olması da ilginç. PayPal'da KKTC ülke seçeneği olduğunu hatırlamıyorum ben. Normalde KKTC adresleri uluslararası gönderiler için KKTC via Mersin / TURKEY şeklinde verilir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
K.K.T.C. değil de Cyprus vardı seçeneklerde. K.K.T.C. dememin sebebi Ercan Havaalanında bir yeri adresledim Big Grin
@msakalli komşum PayPal invoince kullanınca gene PayPal alıcı korumasından faydalanabiliyormuyuz ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle Türkiye - Bon Ltd. Şti. Nani Kuş 137 67,280 23/03/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: metamorfoz
  ‘Yasaklı’ PayPal ile eBay alışveriş rehberi feltro 1 3,533 23/12/2016, Saat: 17:25
Son Yorum: msakalli
  PayPal Kullanım Ayarları ihtilaf 38 63,592 14/05/2016, Saat: 01:32
Son Yorum: inter
  Turkiye'den satici piankhy 2 5,248 02/10/2012, Saat: 18:55
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: