Merhabalar
@yokon komşum, yakın zamanda İmpa'da bilenmiş, simetrisi düzgün Gold Dollar usturalar satılacak. Onları düşünebilirsiniz.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(05/06/2016, Saat: 12:00)yokon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki başlangıç seviyesinde biraz da ekonomik önerebileceğiniz çelik ustura nelerdir?

Çelik konusunda benim tavsiyem bir kere alın, iyisini alın. Kötü ustura ile iyi usturanın farkı tıraşta kendini çok belli ediyor.
(05/06/2016, Saat: 16:00)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @yokon komşum, yakın zamanda İmpa'da bilenmiş, simetrisi düzgün Gold Dollar usturalar satılacak. Onları düşünebilirsiniz.
Üstad dediğiniz usturayı kullanma imkanı buldum. Haliyle üst kalite bir ustura değil. Ancak görevini layığıyla yerine getiriyor. Özellikle bilemesi oldukça profesyonel yapılmış. f/p olarak alınabilir.
(04/06/2016, Saat: 13:42)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim sıralamam cok daha farklı

1. De ve Se ler, 2.Feather Shavette (SS ucuz olanı), 3. Çelik Ustura, 4.Jiletli shavvette ustura

Çelik ustura icin yakın tıras denir, isin en harbi hali denir ama guvenlik deyince aklıma ilk gelen degildir. Feather haric shavette leri sevmiyorum, tehlikeli buluyorum. Shavette kullanmaktansa direk celik usturaya gecmek isterim kendi adıma.
Komşum çelik usturanın tıraşı yakın değildir hatta diğer bütün aletlerden tıraşı uzaktır diyebiliriz. Jiletli usturalar ile feather shavette veya de ler ile çelik usturadan çok daha yakın tıraş olursunuz. Güvenlik bakımından ise eliniz alıştıktan sonra sedef/ali bıyıklı ya feather jilet takarsınız ( ki çelik ustura ile kendinizi kesmeniz jiletli usturaya göre çok daha zordur ) problem olmaz . Benim çelik hakkında ki görüşümü bu sayfada @Aleksey üstad da birebir yazmış zaten. Yakın tıraş konfor demek değildir her gün De ile çapraz yan ters alarak sıfır sinekkaydı tahrişsiz ! tıraş olabilirsiniz ancak bir süre sonra bakarsınız cilt bildiginiz kösele olmuş. Kısacası komşum ne varsa aslında çelik te var ..
Çelik usturanin tıraşı yakındır komşum, çeliklerle tecrubenizi bilmiyorum ama feather shavette dışında daha yakin tıraş veren bir alete denk gelmedim. Eğer yakin tıraş olamiyorsaniz, usturanizda ve ya tekniginizde eksik vardır.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(05/06/2016, Saat: 17:27)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çelik usturanin  tıraşı yakındır komşum, çeliklerle tecrubenizi bilmiyorum ama feather shavette dışında daha yakin tıraş veren bir alete denk gelmedim. Eğer yakin tıraş olamiyorsaniz, usturanizda ve ya tekniginizde eksik vardır.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yanlış anlattım galiba üstad demek istediğim çelik in konfor üstünlüne dikkat çekmekti . De ile yapılacak sinekkaydı ters tıraşın yakınlığını ( buradaki yakınlık tan kastim elinizi yüzünüze hangi taraftan sürerseniz sürün en küçük sakal gelmemesi ) bir çeliğin verebileceğini düşünmüyorum . Veriyorsa da dediginiz gibi benim teknigimden kaynaklanıyordur.
Arkadaşlar peki önerebileceğiniz bir model var mı? Ekonomik olması açısından ikinci el de alabilirim. Bir de yurtdışıyla uğraimak istemiyorum. Malumunuz Paypal'da Türkiye'den çekildi. Biraz zorlaşıyor sanırım işim.
Komşum İmpa dan Mustafa bey ile gold dollar usturalar konusunda bilgi alabilirsiniz tatmin edebilecek kalite de ancak daha kaliteli bir sey arıyorsanız yine İmpa da Thiers İssard marka sıfır ustura yine Efe Av Ticaret in sitesinde Böker marka sıfır ustura bulabilirsiniz. Forumun satış kısmında da @Chinaski üstadın satılık usturularına bakabilirsiniz kendisi ayrıca diğer ustura ile aklınızda ki soruları da cevaplayacaktır.
@Chinaski Üstad bileme konusunda da yardımcı oluyor benim bildiğim. Öyle not etmişim.
Yeni başlıyorsanız taş işlerine de girmenize gerek kalmaz daha başlangıçta.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,602 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,068 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,658 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas