Polsilver Jilet Ömür Testi
@AKadir Özel olarak birşey kullanmıyorum üstadım,tıraştan sonra sürekli kolonya sürerim rahatsızlık hissediyorsam aftershave sürerim ekstradan.Tavsiye edebileceğiniz birşey varsa deniyebilirim.
@Mauser
Tahriş durumunda hafifse Bepanthol bakım kremi (pomad olanı değil).
Ağırsa Madecassol (yağlıdır).
İkisi de eczanelerden.

Bepantholü 1-2 kere kullanın sürekli kullanmak isteyeceksiniz.

goXRXN.jpg
@AKadir üstadın tavsiyeleri çok yerinde olmuş.

Bepanthen Plus aslında çok daha etkili bir krem Bepanthol'e göre, ben onu tavsite etmek isterim. Ara sıra, tıraş olmadığım zamanlarda cilt bakımı olarak kullanırım.

Madecassol acemilik dönemimde kalma durur dolabımda, cidden çok iyi bir tahriş yatıştırıcı kremdir. İşini çok iyi yapar, ben de kullanan birisi olarak tavsiye ederim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@Mauser
Bepantholü sürdüğünüzde sürülen kısım hafif bir terleme gibi bir şey yaparsa suratınızı yıkamayın. Kendi haline bırakın lütfen.
6.TIRAŞ

Cildimi biraz dinlenmeye bıraktım o yüzden bu gece tıraş olabildim.Ayrıntılar aşağıdadır.

Keskinlik: Keskinlik azalması kendini bariz şekilde belli etmeye başladı.Halen görevini yapıyor.
Çekme: Çok hafif.
Yüzde Akma: Konforsuz
Takılma: ATG kesimde 2 kere takıldı.
Tahriş: Cildimi dinlendirdiğim için bu sefer tahriş bir önceki tıraşa göre bir gömlek daha az oldu.Genel olarak cildi yoran bir jilet haline geldi.Afterhshave sürüldü,boyun bölgesi hafif-orta yanma hissi.Tıraş biteli 1 saat olmuştur,yanma ve rahatsızlık hissi yeni geçmeye başladı.
Kanama: Boyun bölgesinden kök kanaması 3 adet.Su ile yıkayınca geçti.
Tıraş Yakınlığı: İlk tıraşlardaki yakınlıktan uzaklaşmaya başladık.Günlük tıraşa uygun bir yakınlık.Bu kadar konforsuzluğa bu yakınlık pek mantıklı değil.(6,5/10)

Özet olarak polsilverın daha uzun süre dayanmasını beklerdim,kendini beklediğimden daha kısa sürede bozdu.Jiletin değiştirme vakti çoktan geldi,geçti bile.Testlere devam edeceğiz.
@AKadir Teşekkür ederim,evde vardı o kremden.Bir dahaki testten sonra deniyeceğim.
Tam bu aşamada jileti elde bilemeyi (hand stropping) denemeniz mümükün mü? Ben 4. traştan sonra yapıyorum, işe yarıyormuş gibi geliyor ama psikolojik olabilir. Çünkü çift taraflı 4. traş sizin 2. traşa denk geliyor ki o aşamada muhtemelen jiletlerin performansı zirvede zaten.
Bir etkisi varsa asıl sizin vardığınız noktada hissedilecektir. Ben şahsen daha sizin geldiğiniz noktanın yarısına gelmeye cesaret edemedim Smile
@posicor Elde bileme benim bildiğim usturayı daha smooth hale getirmek için tıraştan hemen önce yapılan bir işlem.Ama her zaman yeni yöntemlere açığım,dediğiniz işlemi deniyeceğim.Sonuçlarını bende merak ediyorum,bu gece yazmış olurum.
7. TIRAŞ

Bu seferki tıraşı özenerek,daha dikkatli şekilde oldum.Amacım minumum tahrişti.Her zamanki gibi yanak,çene,bıyık WTG-XTG.Boyun,çene altı WTG-ATG.

Keskinlik: Orta keskinlik.İlk tıraşlarla alakası yok keskinliğin.
Çekme: Bıyık bölgesinde çekme oldu.Onun haricinde yok denecek kadar azdı.
Yüzde Akma: Bu sefer basıncın b sini uygulamadan kesim yaptığım için önceki tıraşa göre akması bir tık daha iyiydi.Ama yinede derby,rapira yumuşaklığında değil.Konforlu olduğu söylenemez.
Takılma: Keskinlik azalınca ATG'de ufak tefek takılmalar yaptı.Sıkıntılı durumlarda yönü ATG-XTG karışımına döndürdüm.
Tahriş: Bu tıraşta tahriş olmasın diye sıradışı bir çaba harcadım.Boyun bölgesinde hafif-orta derecede tahriş oldu.Tıraş biteli 15 dakika oldu hafif yanma var.Önce EST kolonya sürdüm sonra @AKadir arkadaşımızın söylediği gibi bepanthol sürdüm toparlar yakın zamanda.
Bence bu tahrişin en büyük sebepi boyun bölgesinde sakallarım yatık olduğu için,jilet keskinliğini kaybetmeye başlayınca ATG kesimde sakalları zorlayarak kesiyor,bu durumda tahrişe sebep oluyor.
Kanama: Her zamanki gibi ATG kesimde 2-3 adet kök kanaması.Su ile yıkadığımda sıkıntı kalmadı.
Tıraş Yakınlığı: Yakın bir tıraş değildi.Elimi yüzümde gezdirdiğimde ara ara sakal hissediyorum.Ancak günlük kullanıma uygun bir tıraş (6,5/10)

@posicor Elde bileme konusu tıraşa başladıktan sonra aklıma geldi.Geç oldu haliyle,artık birdahaki tıraşa.

Eğer kaliteli ve konforlu tıraş istiyorsanız jiletin değiştirme zamanı çoktan geçti.Ama halen jilet günlük kullanıma uygun sıradan tıraşlar çıkarabiliyor beni çok uğraştırmadan.Yarın akşam devam ediyoruz.
@onurcakmak @AKadir Peki bu tip kremlerin orta-uzun vadede bir zararını gördünüzmü veya olumsuz herhangi yönünü??

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Permasharp Jilet Ömrü İncelemesi Mauser 40 15,500 28/06/2021, Saat: 10:45
Son Yorum: necatiatceken
  Kai Jilet Ömür Testi rock83 21 20,119 11/09/2020, Saat: 16:10
Son Yorum: Mustafa40
  Jilet değişimi timdr 10 7,166 14/08/2020, Saat: 12:33
Son Yorum: Lord Sparhawk
  7 O'clock Yellow Ömür Testi Mauser 36 25,850 20/07/2020, Saat: 23:07
Son Yorum: Efrasyab
  Jilet Yorgunluğu pilotic 20 14,883 20/02/2020, Saat: 21:45
Son Yorum: umok