20 Yıldır Çelikle Traş Oluyorum Zaten
Arkadaşlar herkese merhaba forumu yeni keşfettim.Çok tuhaf birşey hissettim konuları okuyunca.
Ben 35 yaşındayım ve 15 yaşımdan beri düzenli traş olan biriyim.Traş olmayı dedem öğretmişti.Hemde dedem onun babasından kalma siyahla kahveye kaçan usturasıyla traş olurdu Big Grin
Bana da usturayla traş olunur oğlum die girişmişti ilk derse.İlk o beni traş etti haftaya da aynada yanımda talimatlar vererek bana yaptırmıştı.
O Gün yüzüm kanlar içinde kalmıştı rahmetli annemde bana ve dedeme biraz kızmıştı diye hatırlıyorum.Yinede çok güzel bir gün olarak hafızamda kalmış.
-Evet arkadaşlar ben 20 yıldır sizlerin geleneksel ıslak traş dediğiniz şekilde traş oluyorum hayatımın bazı zamanlarında Elektrikli makina ve Hazır plastik jiletlerden (Sanırım forumda bunlara kartuş ve kartuşlu sistem deniyor) kullandım ancak kesinlikle iyi bir deneyim değil bana göre.
Aslına bakarsanız bazı konuları okurken bu kadar detaya girilmelimiymiş veya bunların üzerini atlamışmıyım die düşündüm.
Mesela envai çeşit kozmetik ürünüyle ön hazırlık sonrasında sürülen kremler vs Big Grin
Bunları okuyunca benim traş olduğum ekipmanım baya mütevazi kalıyor.Ancak çoğu kullanıcı galiba traş oluyorken sinekkaydı ve tahrişssiz bir traş olamıyor.
Neredeyse 20 yıldır(Belki ilk yıllarda biraz tahriş oluyordu) hiç tahriş olmadan herzaman bebek poposuu gibi bir suratla traşımı bitirim ve hergün de traş oluyorum.
Mesela ben kolonya yada balsam da kullanmıyorum traş sonrası yağlı bir krem sadece,Öncesinde Sıcak suyla falan yüzümüde hazırlamıyorum Smile acaba
Bu konuların burada detaylıca konuşulması üzerinde durulması çok hoşuma gitti gerçekten.[/b]
Hoşgeldiniz hocam siz zaten pek çok konuyu halletmişsiniz geçen yıllarda Smile çoğumuz tahrişsiz bir tıraş olabilmek ve uzun vadede cilt sağlığını koruyabilmek için pek çok şeyi gözönünde bulunduruyoruz,malesef herkesin cilt yapısı bir değil.İşin içine zevk de girdiği zaman bir sürü alternatif ürün ve yöntem devreye giriyor.Umarım siz de aramızda güzel vakit geçirirsiniz ve zaman içinde geleneksel tıraştan aldığınız keyif artar.İyi forumlar
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
@kemalu2002 hocam foruma hoşğeldiniz çok şanslısınız ki öğretmeniniz dedeniz olmuş bizlerse videolar izleyerek yorumları okuyarak öğrenebiliyoruz keyifli traşlar diler tecrübelerinizden faydalanmayı bekliyoruz .
Hoş geldiniz komşum. Dedeniz size rehber olmuş ne güzel. Bu forumda ki çoğu kişi kartuştan şikayetçi olup yeni arayış içinde bu siteyi bulup huzura erenlerSmile sizin ustura tecrübelerinizden faydalanmak isteriz.
Keyifli tıraşlar dilerim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Şuan anlıyorum ki ıslak traş birçok insan için bir hobi zevk alma aracı olarak da görülüyor.Aslında böyle olması da gayet güzel.
İşin özünde 20 TL lik bir traş takımıyla gayet tatmin edici sonuçlar almak mümkün,Tabikide çeşitlilik yöntemler ve hep daha iyiyi arama kaygısı insanı ileri götüren bir güdü olmuş tarih boyunca.
Tahriş olan arkadaşlarım sakın ama sakın ıslak traştan vazgeçmeyin,(Bu işin başka yolu yok çünkü )burada yazılanlar rehber niteliğinde.
@rating arkadaşım Ben ayda 8-10 kez ustura ile traş oluyorum (Zamanım müsait oldukça)
Günlük olarak yaprak jilet takılan makinemle oluyorum.Makine ne diye soracaklar için hemen söyleyeyim.Süpriz Big Grin Marka yok Big Grin dedem kore gazisiydi benim savaş sırasında çatışma sonrasında komutanları vurdukları koreli askerlerin üzerlerindeki getirin emri veriyor sonra komutanlar getirdiklerini ganimet olarak bizim askerlere dağıtıyor (Yani dedemlere) Benim makine koreden anlıycağınız biraz paslı ama güzel iş görür Dede yadigarı anlıycağınız.Bıçak açıklığı baya var (Agresif makina deniyor galiba forumda) İyi Akşamlar herkese .
(Geçen yıl krom kaplatmak için sanayiye gitmiştim sanayide ki usta bu burda olmaz deyip beni bir gümüş atölyesine gönderdi orda gümüşe kaplattım gayet güzel oldu,Ama yer yer pas görünümü oluyor ama pas değil kaplamadan kaynaklı diye düşünüyorum )
Kulübe hoşgeldiniz Smile
@kemalu2002 hocam forumumuzda @rocnel var makinanızı ona gönderin tabi önce buraya fotolarınıda koyun dede yadigarınızı titanyum kaplama yapabilir .
Hoş geldiniz. Dışarıdan bakıldığında insanın tuhafına gidiyor değil mi, böyle bir konuda forum olması, yorumlar yapılması, üstelik dediğiniz gibi olabildiğince detayına girerek. Foruma bir şekilde rastlayan birçok kişiye belki de saçma geliyordur böyle bir paylaşım, ama burası bizim için özel ve keyif aldığımız bir alan, umarım sizin için de öyle olur Smile

Özellikle ustura konusundaki deneyimlerinizi merak ediyorum, foruma çok katkısı olacaktır diye düşünüyorum.
Tıraş aletiniz için de ben de rocnel ile görüşmenizi tavsiye ederim.
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar ve forumlar dilerim.
Hoşgeldiniz. Koleksiyonunuzu görmek isteriz. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba memleketimin geleneksel traş severleri... dante 22 6,833 23/02/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: Jaguar Paw
  Merhaba değerli traş seveler mfcasin 18 6,617 10/03/2019, Saat: 10:26
Son Yorum: ahbap
  Bulgaristan'dan alınabilecek Traş malzemesi önerisi emrahim54 31 16,885 26/01/2019, Saat: 18:21
Son Yorum: Nani Kuş
  İlk Geleneksel Traş glukoz 20 12,442 06/01/2018, Saat: 02:35
Son Yorum: elitte
  Merhaba Sevgili traş keyfi dostlar, Tahir 13 7,215 21/09/2016, Saat: 10:18
Son Yorum: DeaKeN
  Bahrain'den alınabilecek traş malzemeleri emrahim54 1 2,534 14/06/2016, Saat: 09:39
Son Yorum: koftemofte
Smile Traş kolonyamı sürdüm geldim Xo-oX 16 9,483 08/02/2016, Saat: 17:16
Son Yorum: Xo-oX
  Tras sabunu çeşitleri tekinbayhan 12 8,551 07/02/2016, Saat: 19:26
Son Yorum: dikdik_s
  yeni traş makinası için öneri verebilirmisiniz? fettah304 15 14,419 17/11/2015, Saat: 19:38
Son Yorum: fettah304
  Traş Kiti Mauser 9 10,658 12/10/2015, Saat: 16:09
Son Yorum: Bruce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: