Sivrisinek ısırıklarına çözüm
Dostlar,konu dışı olacak ama haftasonu yazlıkta olmamız sebebiyle sivrisinek saldırısına uğradık.İlk defa olmuyor lakin büyük oğlum da sanırım alerji yapıyor,ısırılan yerler davul gibi şişti.Bunu engellemek için bildiğiniz,kullandığınız ve işe yaradığını düşündüğünüz yöntemler var mı? İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Garip gelebilir ama vicks varya krem olan. Hani şu nezle de grip te kullandığımız mentollü krem.

Onun kokusunu hiç sevmiyorlar hocam.

Benim kızlarda işe yarıyor. Bir deneyin isterseniz. Kızlarımın özellikle kol,el, bilek ve ayaklarına az bir miktar sürüyorum. Yazlıkta balkona çıktığımızda da tüm ailecek sürüyoruz. Gelen giden yok. GAyet işe yarayan bir metod olduğunu düşünüyorum.
Isırmadan sonra kaşıntıyı ve yaraya dönüşmeyi, sürme anından sonra 5 saniyelik sürede durduran beyaz renkli kireç tozu görünümlü bir toz var.
JADİT
Epeydir bulamıyorum. Bulabilirseniz.
Kapılara pencerelere sineklik ve mor ışık oldukça etkili Smile
Genel olarak antihistaminik kremlerin çoğunluğu ısırma sonrası işinizi görür.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Çay ağacı yağı ısırılan yerin üstüne sürüldüğünde hem temizleyici hem de acıyı azaltıcı etki gösteriyor.
Ayrıca sulandırıp (1çay bardağına 10 damla) vücudunuza sürerseniz sinekleri sizden uzak tutuyor.
Tablet kullanılan elektrikli sinek savar tabletlere bir kaç damla damlatırsanız ya da likit olanların haznesine yağ doldurursanız yine haşeratı ortamdan uzaklaştırıyor.

Aloe Vera bitkisinin yaprağından küçük bir parça kopararak içindeki jeli de ısırıkların üstüne sürdüğünüzde acıyı ve kaşıntıyı geçirecektir.

Not. Her iki öneriyi alerjik reaksiyon ihtimaline karşı az miktarda, vucüdun bir bölgesinde deneyiniz.
A momentary lapse of reason.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Banyo aynasının buğulanmasına kesin çözüm :) albatross 4 4,509 26/03/2016, Saat: 17:33
Son Yorum: AKadir

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: