Floid Black Aftershave Lotion (Nueva Fragancia)
Floid'in bu ürününü bir süredir severek kullanıyorum. Tesadüfen forumda incelemesi olmadığını farkedince kısa bir inceleme yazmak istedim. Bu ürün genelde piyasada Floid Black veya Floid Yeni Koku olarak anılıyor. Ambalajındaki "Nueva Fragancia" zaten İspanyolca yeni koku demek. Ürünü bana hediye eden @candova komşuma da çok teşekkür ederim.

2qjf61y.jpg

Fiyat: Ürünün Gifts & Care'deki fiyatı KDV hadir 7.02€ bu da bu günün kuru ile 23 TL yapıyor. (Haziran 2016)
Ambalaj: Ürün 150ml lik bir cam şişede geliyor. Daha sonra bu cam şişe karton bir kutuya yerleştirilmiş. Cam şişeyi beğendim ama üzerindeki etiket neme karşı pek dayanıklı değil. Karton kutu ise yeterince güzel. Bu fiyata satılan bir ürüne göre bence ambalajı oldukça yeterli. [4.50 / 5.00]
Üretim Yeri: Barselona, İspanya. (Allahtan Katalan forum üyemiz yok Smile )

2jvzq0.jpg
s4x6v5.jpg

İçindekiler: Alcohol Denat., Aqua (Water) (Eau), Glycerin, Parfum (fragrance), Şinalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Citral, Sodium Chloride, Cl 19140 (Yellow 5), Cl 16255, Cl 73015. Eğer kimyasal korkunuz yoksa kullanın derim. Her ne kadar korkutucu gruptan bir kimyasal bulunmasa da içinde Karmin ve Tartrazin maddeleri var.
Ürün Tipi: Tıraş sonrası losyonu.
Uygun Cilt Tipi: Bütün cilt tiplerine uygun olduğu söylenmekle birlikte alkollü ürünlere, karmin ve tartrazine cildi tepki gösteren arkadaşların uzak durmasını öneririm.
Koku: Vanilyalı ve baharatlı oldukça tatlı ve maskülen bir kokusu var. Kokunun kalıcılığı ürüne göre oldukça iyi. Hatta Pinaud Clubman'den sonra kullandığım kokusu en kalıcı tıraş sonrası ürünü diyebilirim. [4.70 / 5.00]
Kanı Durdurma: Noktasal kanamaları durdurma konusunda özel bir etkisini görmedim. Standart alkollü bir ürün performansında. [3.00 / 5.00]

hv1ojc.jpg

Yatıştırıcılık / Tahriş Giderme: İlk anda ufak bir yanma yapsa bile ardından bir rahatlama hissi geliyor. Ciltte pudramsı bir his bırakıyor. Gerginlik ve rahatsızlık hissi de oluşturmadı. Bence bekleneni yerine getiriyor ama ekstra muhteşem bir ürün değil. [4.00 / 5.00]
Nemlendirme: Ürünün nemlendiriciliği yeterli. Çok hassas bir cildiniz yoksa yeterli olacaktır. [4.00 / 5.00]

2zsu2i1.jpg

Genel Görüş: Bu ürün rotasyonumda hep olacak bir ürün. Çok az ürünü bittikten sonra alan birisi olarak bu ürünü şaşırtıcı derecede sevdim. Özellikle 2 gün veya daha uzun sakalı tıraş ettikten sonra kullanınca mükemmel bir tıraş sonrası hissi veriyor. Kokusu ise gerçekten de cezbedici. Bütün forum ahalisine tavsiye ederim. [4.30 / 5.00]
https://instagram.com/buyukkotukurt/
İyi günlerde kullan @cihankeskin
İnceleme için teşekkürler, tüm Floid serisini çok severim, devamlı kullanacağım nadir ürünlerden.

@cihankeskin hocam elinize sağlık bir güzel inceleme daha . Cihan hocam Pinauldun koku olarak hangi çeşidine benzetiyorsunuz kokusunu ?
(07/06/2016, Saat: 21:04)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi günlerde kullan @cihankeskin
İnceleme için teşekkürler, tüm Floid serisini çok severim, devamlı kullanacağım nadir ürünlerden.

Tekrar teşekkürler. Smile

(07/06/2016, Saat: 21:05)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin hocam elinize sağlık bir güzel inceleme daha . Cihan hocam Pinauldun koku olarak hangi çeşidine benzetiyorsunuz kokusunu ?

Teşekkürler. Beğenmenize sevindim.
Hiç bir kokusuna benzetmiyorum hocam. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Cihan hocam ben flodi merak ediyorum fakat aklımda hep memnun kalmama düşünceside var flodie referans olabilecek koku varmı ? Misal pitralonun şu modeli birbirine yakın gibi ...
Floid Black kokusu karamelli, şekerli bir koku gibi ama maskulen. Başka bir AS ye hiç benzemiyor.

Ben de elimde bir litreye yakın Floid olduğu için tuttum hep kendimi,almadım black versiyonu ama aklımıza soktun Cihan hocam yazalım bir kenara Smile
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Merak ettiğim bir üründü,güzel inceleme olmuş @cihankeskin,kendi adıma çok teşekkür ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@cihankeskin komşum inceleme için teşekkür ederim. Ben de aynı ürünün kullanıcısı olarak dediklerinize katılıyorum. Hatta şunu da ekleyeyim; bu AS her zaman cildimi yumuşacık yapıyor ve uzun süre bunu koruyor. Kokusunu da Angel isimli parfüme benzetiyorum ama ona göre kokusu daha şekerli ve daha ferah, yani çok daha güzel bir versiyonu diyebilirim.

Bu ürünü benim tanımama vesile olan ve tercih etmemi sağlayan @candova üstada ben de teşekkür ediyorum. İstanbul buluşmamızda sağolsun örnek getirmişti ve kullanır kullanmaz çok beğenmiştim. Örnek getirdiği mini kavanozlar, içerisinde bir miktar ürünle birlikte halen dolabımda durur.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Kışa daha uygun, diğer bir çok tıraş sonrası kolonyaya göre daha modern bir kokuya sahip. Diğer arkadaşların belirttiği üzere şekerli, hafif yanık karameli andıran bir kokusu var. Yatıştırma etkisi gayet güzel. Öte yandan Vigoroso kadar değil. Rahatlıkla tavsiye ediyorum...
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 96,214 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,428 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,904 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  LOREAL MEN EXPERT AFTERSHAVE LOSYON impaticaret 24 21,562 22/10/2021, Saat: 11:29
Son Yorum: marv
  Aftershave Tavsiyesi Nihil79 82 69,153 01/06/2021, Saat: 00:07
  Clubman Pinaud Aftershave ohtararan 146 145,162 07/08/2020, Saat: 00:58
Son Yorum: ahraz
  Rosece Aftershave Balm Refreshing hlkkzn 16 7,756 22/04/2020, Saat: 00:29
Son Yorum: kirmizibalik
  Miniso L’Homme Aftershave Tonik MetsGo 4 4,285 03/12/2019, Saat: 18:44
Son Yorum: FearOfATG
  Speick Aftershave.. mckorkmaz 12 22,540 20/10/2019, Saat: 17:18
  Watson' s Man After Shave Lotion ohtararan 12 21,568 20/09/2019, Saat: 18:09