Damascus arkadaşımın deneme sabunu
Photo 
Geçenlerde Damascus nickli arkadaşım ürettiği deneme sabunlarından gönderdi test etmem için, öncelikle bildirmek istiyorum ki , bu ürünün üretilmesi veya satılması ile benim hiç bir alakam yoktur, hatta deneme ürünlerinin ücretini de ödeyerek aldım yani tamamen tarafsızım. Burada dilim döndüğünce sabun ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağım, ancak öncelikle bazı ön uyarılarımı yapmak istiyorum.
Birincisi, ben geleneksel tıraş işinde bir süredir bulunsam da ağırlıklı olarak çelik usturalar ile ilgileniyorum , fırça ve sabun gibi konular daha geriden geliyor. Evet piyasadaki belli başlı onlarca sabunu denemiş ve kullanmış olsam da , değerlendirmeyi bir çok komşum kadar açıklayıcı ve doyurucu yapamayabilirim şimdiden affedin.
İkincisi, ister ustura, jilet, sabun isterse fırça olsun bunların kullanıcısına vereceği, his ve tat tamamen subjektiftir, bunu biliyorum , sizinde bilmenizi isterim ki, yorumlarımı ona göre kafanızda değerlendirin lütfen.

İki çeşit örnek geldi, birinin kokusu mango imiş diğerinin ise ismi yok, biraz arko, biraz floral notalar taşıyan bir koku.. Her iki koku da çok hafif kokular, kullanıcıyı yormuyor, ancak ağzı açık bırakıldığında, banyoya genel olarak kokularını bırakaçak kadar da kuvvetliler. Mangonun kokusunu bilmiyorum çünkü sevemediğim bir meyve olduğu için bir iki kere denedim ve tam hatırlayamıyorum. Kokunun tıraş sonrası kalıcılığı çok değil ancak bu benim için artı bir değer çünkü, ardından aftershave kullanıyorum, kokuların karışmasını istemem, ancak tıraş boyunca hafif ve keyif verici bir koku var.
Haftanın 6 günü her sabah işe giderken tıraş oluyorum, hem bu nedenle hem de genelde sevdiğim için yüzde köpürtmeyi tercih ediyorum. Bu sabah size göstermek için tasta köpürteyim diye başladıysam da sonrasında bir dakika çalışmamıştım ki,fikir değiştirip yine yüzde köpürtmeye geçtim. Ancak yine de fotoyu ekledim.Fırçam Ian Tang dan alınmış finest badger tıraş fırçasıdır.

Sabunumuz, yumuşak sabun diye adlandırılan sınıfta, yani bir cella veya proraso ayarında hatta onlardan biraz daha kreme yakın diyebilirim. Oluşturduğu köpük yoğun ve kıvamlı, kayganlığı bence kullandığım birçok hatırı sayılır marka tıraş sabunlarının çok üstünde,
Bu sabunu bir haftadır kullanıyorum, bir gün 15 dk , aftershave veya krem kullanmadan bekledim, bir gerginlik veya kuruma hissi vermedi demekki nemlendirmesi yeterli (ki cildim bu konularda hassas sayılabilir) Bir gün 4 saat fırçanın üzerinde sabunu bıraktım, köpüğün sönmesi çok azdı, birazda tuhaf geldi niye böyle diye yalanda değil.
Genel olarak çok memnun kaldım, eksi tarafları olarak söylebileceklerim, mango olanda karışım tam yapılmadığı için mi bilmiyorum, beyaz sabun noktaları oluşmuş önemli bir durum değil, diğerinden hiçbir eksik yanı yok, köpürme ve diğer özellikler açısından , estetik bir kusur sadece.
2e4gdfm.jpg
2v84i2b.jpg
jzcp4h.jpg
Agzınıza saglık guzel inceleme olmus.
Yorumlarınız için teşekkürler Suan geliştirme süreçlerimiz devam ediyor yeni yapılan sabunlar daha sert ve içinde taneler bulunmuyor. Sabun herhangi bir sabunun modifiye edilmesiyle değil tamamen kimyasal reaksiyonla elde edilen bize özgü bir sabundur...
Elinize sağlık, doyurucu bir inceleme.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
İnceleme için teşekkürler.
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
Guzel inceleme olmus elinize saglik.@damascus arkadasa basarilarinin devamini diliyorum

İ coloniali mango da beyaz taneler vardı
Güzel inceleme olmuş komşum emeğinize sağlık keyifle okudum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben @taskind komşum kadar detaylı yazamıycam ama sabunu aldığım @damascus komşumun ricası üzerine sabunla ilgili fikrimi paylaşayım dedim. Öncesinde şunu söylemeleyim ki Hakan Bey müşteri memnuniyetine çok önem veriyor. İlk aldığım sabunun kıvamında bir sorun vardı, kendisi yakinen ilgilendi ve kısa bir sürede ücretsiz olarak yeni bir sabun gönderdi. Bu konu benim için ürün kalitesi kadar önemli bir husus.
Sabun incelemesine gelirsek (Hakan Bey benden yorum talep ettiğine pişman olmaz inşallah) kolay köpük yapılabilen,hoş kokulu, sert sabuna yakın kıvamlı bir sabun olduğunu söyleyebilirim. Mango kokusu çok yoğun değil, ama bana ilk gelen Yasemin kokulu yoğundu. Ben o kokuyu daha çok sevmiştim. Traş sırasında kayganlığı,kokusu güzel. Traş sonrasında koruyuculugu da iyi ama bence bu yönü daha da geliştirilebilir. Tek memnun kalmadığım ise köpük kıvamı ama ben yoğun kremsi kıvam seviyorum,subjektif bir çikarım da olabilir. Çok sulu da yapmadım aslında ama bir dahaki sefere daha az sulu bir fırçayla deneyecrğim.1 dakikaya yakın yüklemeyle 2 perdelik köpük yaptım. Zorlanırsa 3.perde de olunurdu. Yüzde köpürttüğüm için diğer incelemelerden farklı olabilir bu durum tabi. Resimler aşağıda.
benim sabun @taskind komşuma gelen kadar kahverengi değil.
c339bc5fa87fe3527235348bbdc6ff02.jpg
ilk köpürtme sonrası fırça ve yüz
01d0bb14a9bc93638f2578bf0a3423ea.jpg874da75fda38517dbc351cbcd35b774e.jpg38e3242bca68c418d16feb0d6620770c.jpg64b4360c1a4aa7587f3430a7b0286723.jpg
sonrasında fırçada kalan köpük
db9e324f396d2b3970d36ddc5732d0df.jpga159d281a4bb69955f6a402723f6b40f.jpg
İncelemeler için teşekkürler arkadaşlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 257 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,062,049 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,855 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 854 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,002 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,296 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,468 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,569 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,472 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,872 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: